Skocz do zawartości

Zdjęcie

wypowiedzenie umowy wynajmu lokalu

umowa wynajmu lokalu wypowiedzenie termin

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Evelina

Evelina

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 09 maj 2018 - 14:57

Witam,

Chciałabym z dniem dzisiejszym wypowiedzieć umowę na czas nieokreślony, podpisaną w dniu 12.11.2016r w której został określony jedynie 1 miesięczny okres wypowiedzenia bez informacji od kiedy liczony.

Fakturę mam z datą płatności na 16-tego każdego miesiąca. 

Dodam też że wpłacałam kaucję miesięczną, której w tej sytuacji nie chciałabym stracić i uznać jako opłatę za miesiąc maj.

Czy jeśli dzisiaj zgłoszę właścicielowi że chcę wypowiedzieć lokal z dniem 09.05.2018 to w świetle prawa zgłaszam mu na tyle wcześniej ( 3 dni przez 12.05.2018), że nie muszę mu płacić już za maj czy jednak,  jeśli zgłaszam już 9 maja to okres wypowiedzenia zaczyna się dopiero od 1 czerwca 2018?

#2 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 09 maj 2018 - 16:10

Jeśli nie ma zapisów dot. od kiedy liczy się wypowiedzenie to jeśli dziś złożysz wypowiedzenie - umowa zakończy się 10 czerwca i do tego dnia musisz płacić czynsz. 

Czy w umowie jest zaznaczone, że kaucja przekształca się w ostatni czynsz? Jeśli nie to nie możesz zrobić jak piszesz, bez uzgodnienia tego z właścicielem, bo kaucja służy naprawom szkód, które opisuje się w protokole zwortu mieszkania, a jeśli ich nie ma - zwraca się najemcy całość kaucji.

#3 Evelina

Evelina

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 09 maj 2018 - 16:52

Jeśli nie ma zapisów dot. od kiedy liczy się wypowiedzenie to jeśli dziś złożysz wypowiedzenie - umowa zakończy się 10 czerwca i do tego dnia musisz płacić czynsz. 

Czy w umowie jest zaznaczone, że kaucja przekształca się w ostatni czynsz? Jeśli nie to nie możesz zrobić jak piszesz, bez uzgodnienia tego z właścicielem, bo kaucja służy naprawom szkód, które opisuje się w protokole zwortu mieszkania, a jeśli ich nie ma - zwraca się najemcy całość kaucji.

Bardzo dziekuję za odpowiedź.

Pozdrawiam  serdecznie

#4 Evelina

Evelina

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 15 maj 2018 - 17:17

Bardzo dziekuję za odpowiedź.

Pozdrawiam  serdecznie

j23 mam jeszcze jedno pytanie:

czy Twoja odpowiedz dotyczy również firmy wynajmującej lokal czy prywatnego najmu?

Pozdrawiam

Evelina

#5 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 15 maj 2018 - 18:20

bez znaczenia

#6 Evelina

Evelina

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 16 maj 2018 - 19:24

A powiedz mi proszę na co mogę się powołać w rozmowie z wynajmującym, bo on sądzi ze jesli nie ma zapisu w umowie jaki jest okres wypowiedzenia to wtedy obowiązuje okres 3 miesięczny. Ponoć usalał to ze swoim prawnikiem.

Będe bardzo wdzięczna za pomoc

Evelina

#7 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 16 maj 2018 - 20:36

Napisałaś, że masz w umowie 1 miesięczny okres wypowiedzenia, a teraz piszesz, że wg wynajmującego go nie ma, to jak to w końcu jest?

#8 Evelina

Evelina

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 17 maj 2018 - 21:06

S

Napisałaś, że masz w umowie 1 miesięczny okres wypowiedzenia, a teraz piszesz, że wg wynajmującego go nie ma, to jak to w końcu jest?

Rzeczywiście, źle napisałam.

W umowie nie jest określony okres wypowiedzenia.

#9 Evelina

Evelina

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 19 maj 2018 - 08:41

witam,

Odpowiedz mi proszę jaki jest okres wypowiedzenia, jeśli w umowie najmu ( firma) nie został on określony?

Evelina

#10 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 19 maj 2018 - 10:11

Jakie są strony umowy: kto jest firmą a kto os.fiz.?

#11 Evelina

Evelina

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 19 maj 2018 - 20:52

Witam,
Obie strony to firmy.

#12 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 20 maj 2018 - 11:48

To obowiązuje Was kodeks cywilny, a konkretnie:

Rozdział II

Najem lokali mieszkalnych i użytkowych

Art. 688. [Wypowiedzenie najmu]

Jeżeli czas trwania najmu lokalu nie jest oznaczony, a czynsz jest płatny miesięcznie, najem można wypowiedzieć najpóźniej na trzy miesiące naprzód na koniec miesiąca kalendarzowego.

#13 Evelina

Evelina

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 20 maj 2018 - 15:11

Dziękuję Ci za precyzyjną odpowiedz.
Pozdrawiam serdecznie
Ewelina

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: umowa wynajmu lokalu, wypowiedzenie, termin

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych