Skocz do zawartości


zasiłek opiekuńczy na zasiłku macierzyńskim

zasiłek macierzyński opiekuńczy

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 08 maj 2018 - 12:48

Czy będąc na urlopie rodzicielskim mogę przerwać pobieranie zasiłku macierzyńskiego z uwagi na pobyt dziecka w szpitalu na podstawie art. 181 kp?

Czy w takiej sytuacji wystarczy przedłożyć pracodawcy wniosek o wstrzymanie wypłaty zasiłku macierzyńskiego załączając dokument potwierdzający pobyt w szpitalu?

I czy zasiłek macierzyński jest automatycznie wznowiony po wyjściu dziecka ze szpitala?

 

Rozumiem, że samo sprawowanie opieki nad dzieckiem (które nie przebywa w szpitalu) nie wstrzymuje zasiłku macierzyńskiego?



#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 maj 2018 - 16:09

Art. 181 dotyczy urlopu macierzyńskiego, nie rodzicielskiego, rodzicielski rządzi się swoimi prawami - jeżeli wniosek o rodzicielski nie był złożony łącznie  z macierzyńskim na całość, to w określonych warunkach istnieje możliwość jego przerwania i wykorzystania w  późniejszym terminie.





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zasiłek, macierzyński, opiekuńczy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych