Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak kupić mieszkanie od dewelopera i nie popełnić błędów

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102485 postów

Napisano 08 maj 2018 - 12:40

Zakup własnego mieszkania to z pewnością jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Oprócz wyboru inwestycji, w której znajdzie się nasze „M” czy rodzaju wykończenia i dekoracji, najważniejsza jest rozmowa z deweloperem i dopięcie wszelkich formalności. Jeśli robimy to po raz pierwszy, nic dziwnego, że możemy pogubić się w nie do końca zrozumiałych przepisach. Jakie więc pytania zadać w biurze sprzedaży i na co zwrócić szczególną uwagę?

Powrót do artykułu: Jak kupić mieszkanie od dewelopera i nie popełnić błędów

#2 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 08 maj 2018 - 12:40

Jak się wybiera sprawdzonego dewelopera z doświadczeniem to nie ma problemów, ja akurat od fabryki domów na Płochocińskiej kupiłem mieszkanie, spokojna okolica, żadnych fuszerek nie zauważyłem

#3 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 426 postów

Napisano 10 maj 2018 - 14:06

Moim zdaniem warto chodzić na targi mieszkaniowe. Ja sama zamierzam wybrać się na targi mieszkaniowe w Trójmieście organizowane przez firmę https://www.mieszkan...owe/trojmiasto/ Myśląc o pierwszym mieszkaniu należy m.in. przeanalizować obecne koszty zaspokajania potrzeby mieszkaniowej i porównać z kosztami zakupu własnego lokalu. W niektórych przypadkach okazać się może, że najlepsza będzie inwestycja ww własną nieruchomość, w innych zaś lepiej będzie pozostać przy stanie obecnym. Do kupna własnego lokalu często przekonuje nas to, że wynajmując, płacimy pieniądze komuś, tymczasem kupując własne mieszkanie wydajemy pieniądze na budowanie własnego majątku. To w dużej mierze prawda. Jednak należy pamiętać o tym, że spłacając kredyt nie tylko przetwarzamy pieniądze w kolejne ułamki własnego mieszkania, ale i ponosimy spory koszt odsetek na rzecz kredytodawcy, czyli banku.

#4 Justyna21

Justyna21

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 14 maj 2018 - 12:40

Warto również po za targami podzwonić po interesujących nas ofertach. Porównać konkretne lokalizacje, oferty cenowe oraz jak prezentują się mieszkania. Jeśli decydujesz się na wybór mieszkania od dewelopera z ofertą "pod klucz" warto się zainteresować co to oznacza, bo nie ma jednoznacznej definicji tego pojęcia. 
​Z tego co mi wiadomo warto również spróbować negocjować z deweloperem.
Ja wraz z mężem zainteresowaliśmy się osiedlem Willanovia.

#5 scarface

scarface

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 14 maj 2018 - 14:28

Ja się zgadzam z moim poprzednikiem. Nic dodać i nic ująć.

Nie ufam tym, którzy są przekonani, że mają wielu przyjaciół. To znak, iż nie znają ludzi.

#6 Guest_martyna11

Guest_martyna11
  • Goście

Napisano 14 maj 2018 - 15:34

i na pewno warto sprawdzić dokładnie dewelopera, zwłaszcza poprzednie inwestycje, teraz w dobie fejsbuka można się wszystkiego dowiedzieć. Warto też negocjować i zobaczyć na ile deweloper jest gotowy podjąć negocjacje, jak wygląda kontakt z klientem. Jak szukaliśmy mieszkania wysłałam multum maili, dzwoniłam wiele razy i cisza, zero zwrotki. Skoro już na początku jest ciężki kontakt to co potem. My w zasadzie przypadkiem wpadliśmy na Piano House i okazało się to strzałem w 10 a już prawie byliśmy zdecydowanie na Wilanów, także warto wszystko dokładnie prześwietlić :)

#7 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 782 postów

Napisano 15 maj 2018 - 06:34

Mieszkanie od dewelopera wydaje się być dobrym wyborem, ale jak przypadku każdego innego zakupu trzeba wcześniej sprawdzić zarówno dewelopera, jaki  samo mieszkanie.

#8 Albercik

Albercik

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 42 postów

Napisano 22 maj 2018 - 09:28

Jeśli chodzi o mieszkania na sprzedaż Warszawa, Wrocław czy Poznań mają naprawdę kosmiczne ceny mam wrażenie. Sam jeszcze mieszkam na Śląsku, ale planuję za pracą do jakiegoś większego miasta się wyprowadzić i powiem Wam, że póki co to dość kosmicznie to wygląda. Zresztą wystarczy wejść na jakiś portal mieszkaniowy (ja ostatnio polubiłem stronkę https://www.krn.pl/ w tym zakresie) i już widać, że jest lekki kosmos jeśli o mieszkania chodzi.

#9 Kluska

Kluska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 23 maj 2018 - 11:12

Można też iść na dni otwarte, z reguły są dość często. Wybierasz inwestycję i idziesz, słuchasz, zadajesz pytania. A jakiego dewelopera wybrać? Zdecydowanie takiego, który buduje od lat, ma wiele wybudowanych i trwających inwestycji, ma bank ziemi.

#10 Guest_Maryla

Guest_Maryla
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2018 - 21:06

Kupując mieszkanie warto mieć jakąś wiedzę na temat tego co się kupuje . Problem w tym, że nie każdy deweloper chce nas o wszystkim informować. Mi akurat się udało, bo kupiłam mieszkanie w Piasecznie na inwestycji Dom Marzeń i obsługa klienta stała na bardzo wysokim poziomie. Polecam!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych