Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dane osobowe w formularzu kontaktowym


wróć do serwisu Sektor Publiczny 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Samorząd

Admin Samorząd

  Zaawansowany użytkownik

 • Administratorzy forów
 • 32654 postów

Napisano 07 maj 2018 - 12:47

Na stronach internetowych jednostek samorządu terytorialnego i innych podmiotów publicznych zamieszczane są często formularze kontaktowe, gdzie osoba fizyczna podaje swój adres poczty elektronicznej, często także imię i nazwisko, i następnie wysyła zapytanie drogą elektroniczną. W wyniku tego procesu właściciel strony internetowej posiada adresy e-mail, czasami imiona, nazwiska i inne dane osób fizycznych, które korzystały z formularza kontaktowego. Czy posiadacz strony internetowej powinien zbierać zgody osób fizycznych na przetwarzanie danych osobowych?

Powrót do artykułu: Dane osobowe w formularzu kontaktowym

#2 Guest_HD

Guest_HD
 • Goście

Napisano 07 maj 2018 - 12:47

A jeśli formularz dział tak że przesyła tylko wypełnione dane na e-mail i nie zapisuje danych do żadnej bazy, czy to jest też przetwarzanie danych osobowych? Nie ma tutaj zbioru danych osobowych, ale pojedyncze dane są przesłane przez skrypt na e-maila. Następnie są przechowywane w skrzynce e-mail, raczej już w sposób nieuporządkowany, wiec jak to traktować?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 07 maj 2018 - 13:46

To też jest przetwarzanie danych - zbiorem jest grupa e-maili zawierających dane osobowe, a przechowywanie to też przetwarzanie.#4 Guest_phishing

Guest_phishing
 • Goście

Napisano 24 maj 2018 - 19:16

Z artykuły wynika, że mogę wyszukać strony bez info o administratorze i rodo, wysyłać firmom moje dane, a później nasłać firmę odszkodowawczą :) Albo inaczej, wystarczy wysłać spam z fikcyjnymi danymi osobowymi i firma musi wykonać szereg czynności, kogoś poinformować - Phishing idealny dla zablokowania firmy :) Czy może się mylę ?

#5 JarekWLKP

JarekWLKP

  Nowy użytkownik

 • Członkowie
 • Pip
 • 5 postów

Napisano 04 wrzesień 2018 - 08:36

Oczywiście, że właściciel strony internetowej musi gromadzić zgody na przetwarzanie danych osobowych. RODO w prost to komunikuje. Jeżeli dane w formularzu kontaktowym na stronie internetowej mają służyć do dalszej "obróbki", np. oddzwonienia, odpisania czy choćby samej rejestracji tych danych we własnej bazie (nawet w skrzynce pocztowej). Podczas tworzenia strony internetowej z aktualnymi wytycznymi, bo można napytać sobie biedy :)

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych