Skocz do zawartości

Dodatkowy urlop 10 dni od kiedy u nowego pracodawcy

nowy pracodawca urlop 10 dni

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 02 maj 2018 - 21:13

Witam , dużo się pisze na ten temat jednak jest to niezrozumiale dla mnie ale do rzeczy.

Mam 2 grupę i przysługuje mi dodatkowy urlop 10 dni dodam że u obecnego pracodawcy mam przepracowane prawie 7 lat i niestety z dniem 15 maja przechodzę do innej firmy . Obecny pracodawca wypłaci mi ekwiwalent ponieważ nie wykorzystałem urlopu i moje proste pytanie brzmi , czy u nowego pracodawcy muszę przepracować znowu 1 rok aby dostać te 10 dni czy też z momentem rozpoczęcia pracy tj 15 maja

nabywam prawo do kolejnego urlopu 10 dni w 2018r .

Proszę o pilna odpowiedz gdyż mam mało czasu a od odpowiedzi na moje pytanie będzie zależało czy podpiszę wypowiedzenie .

I jeszcze jedno czy istnieje taka opcja aby nowy pracodawca zatrudnił mnie z urlopem nabytym u poprzedniego pracodawcy.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 maj 2018 - 11:43

Urlopu nie przenosi się do nowego pracodawcy. Należy go wykorzystać proporcjonalnie do przepracowanych miesięcy ( styczeń do 14 maja), a jeśli to niemożliwe, pracodawca wypłaca za niego ekwiwalent pieniężny. W nowym zakładzie przysługuje Ci urlop proporcjonalny do przepracowanych miesięcy, czyli od 15 maja do 31 grudnia.Nie musisz przepracować całego roku, żeby otrzymać urlop dodatkowy dla niepełnosprawnego. Oczywiście będzie on także przysługiwał w wymiarze proporcjonalnym do przepracowanych miesięcy.

#3 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 683 postów

Napisano 06 maj 2018 - 09:42

Od kiedy urlop liczmy do 14 maja? , a u nowego pracodawcy od 15 maja?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nowy pracodawca, urlop 10 dni

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych