Skocz do zawartości

Zdjęcie

Urlop wychowawczy w 2018 r. - ile trwa, wniosek-wzór

wróć do serwisu Kadry 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515906 postów

Napisano 29 kwiecień 2018 - 07:33

Wymiar urlopu wychowawczego w 2018 roku to maksymalnie 36 miesięcy. Rodzice mogą skorzystać z urlopu wychowawczego do momentu ukończenia przez dziecko 6 roku życia. O czym warto pamiętać przy składaniu wniosku o urlop? Przedstawiamy wzór wniosku o urlop wychowawczy.

Powrót do artykułu: Urlop wychowawczy w 2018 r. - ile trwa, wniosek-wzór

#2 Guest_ana

Guest_ana
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2018 - 07:33

przepraszam ale niezgodnosc w artykule do 6roku zycia? czy czy do ukonczenia 6roku zyccia bo to jest 1 rok roznicy

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2018 - 10:02

przepraszam ale niezgodnosc w artykule do 6roku zycia? czy czy do ukonczenia 6roku zyccia bo to jest 1 rok roznicy

Do końca roku kalendarzowego, w którym dziecko kończy 6 lat.

#4 Guest_gość - ważne pytanie

Guest_gość - ważne pytanie
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2018 - 11:12

Mam pytanie o te 21 dni. Wysłałam wniosek pocztą polską z opcją potwierdzenia odbioru na 30 dni wcześniej ale widzę (poprzez śledzenie przesyłki), że jest ona cały czas w transporcie. To znaczy, że pracodawca otrzyma ją w czasie krótszym niż 21 dni. Proszę powiedzieć jak wygląda sytuacja w takim przypadku, czy liczy się data nadania przesyłki z wnioskiem czy liczy się data odbioru przez pracodawcę?

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2018 - 11:19

Czy wniosek można przesłać mailem? Przesyłany pocztą nie dochodzi - pracodawca nie chce go odbierać więc jest w kółko awizowany.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2018 - 10:20

Mam pytanie o te 21 dni. Wysłałam wniosek pocztą polską z opcją potwierdzenia odbioru na 30 dni wcześniej ale widzę (poprzez śledzenie przesyłki), że jest ona cały czas w transporcie. To znaczy, że pracodawca otrzyma ją w czasie krótszym niż 21 dni. Proszę powiedzieć jak wygląda sytuacja w takim przypadku, czy liczy się data nadania przesyłki z wnioskiem czy liczy się data odbioru przez pracodawcę?

Data odbioru przez pracodawcę.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2018 - 10:22

Czy wniosek można przesłać mailem? Przesyłany pocztą nie dochodzi - pracodawca nie chce go odbierać więc jest w kółko awizowany.

Można. Tyle, że meila też może nie zechcieć odebrać.List 2 razy awizowany jest według prawa uznawany za doręczony.

#8 Guest_IWA

Guest_IWA
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2018 - 20:41

Mam pytanie, czy składając wniosek o urlop wychowawczy na bliźnięta trzeba składać dwa wnioski czy wystarczy na jednym wpisać oboje dzieci ?

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2018 - 11:03

Mam pytanie, czy składając wniosek o urlop wychowawczy na bliźnięta trzeba składać dwa wnioski czy wystarczy na jednym wpisać oboje dzieci ?

Wystarczy na jednym.

#10 Guest_gigi

Guest_gigi
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2018 - 12:36

czy pracodawca moze odmówić mi udzielenia urlopu wychowawczego? pracuje prawie 12 lat na stanowisku, mam aktualnie 1.5 roczne dziecko

#11 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2018 - 08:18

Jeżeli jeden z rodziców ma stałe zatrudnienie a drugi nie pracuje, to czy temu pierwszemu należy się urlop wychowawczy ?

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2018 - 08:51

Należy się.

#13 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano wczoraj, 17:50

czy jezeli moj maz jest na wychowawczym obecnie to czy ja moge do niego dolaczyc? czy jest jakis limit czasowy do kiedy mozemy byc razem na urlopie wychowawczym?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych