Skocz do zawartości

Zdjęcie

Urlop wychowawczy w 2018 r. - ile trwa, wniosek-wzór

wróć do serwisu Kadry 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515851 postów

Napisano 29 kwiecień 2018 - 07:33

Wymiar urlopu wychowawczego w 2018 roku to maksymalnie 36 miesięcy. Rodzice mogą skorzystać z urlopu wychowawczego do momentu ukończenia przez dziecko 6 roku życia. O czym warto pamiętać przy składaniu wniosku o urlop? Przedstawiamy wzór wniosku o urlop wychowawczy.

Powrót do artykułu: Urlop wychowawczy w 2018 r. - ile trwa, wniosek-wzór

#2 Guest_ana

Guest_ana
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2018 - 07:33

przepraszam ale niezgodnosc w artykule do 6roku zycia? czy czy do ukonczenia 6roku zyccia bo to jest 1 rok roznicy

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2018 - 10:02

przepraszam ale niezgodnosc w artykule do 6roku zycia? czy czy do ukonczenia 6roku zyccia bo to jest 1 rok roznicy

Do końca roku kalendarzowego, w którym dziecko kończy 6 lat.

#4 Guest_gość - ważne pytanie

Guest_gość - ważne pytanie
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2018 - 11:12

Mam pytanie o te 21 dni. Wysłałam wniosek pocztą polską z opcją potwierdzenia odbioru na 30 dni wcześniej ale widzę (poprzez śledzenie przesyłki), że jest ona cały czas w transporcie. To znaczy, że pracodawca otrzyma ją w czasie krótszym niż 21 dni. Proszę powiedzieć jak wygląda sytuacja w takim przypadku, czy liczy się data nadania przesyłki z wnioskiem czy liczy się data odbioru przez pracodawcę?

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2018 - 11:19

Czy wniosek można przesłać mailem? Przesyłany pocztą nie dochodzi - pracodawca nie chce go odbierać więc jest w kółko awizowany.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2018 - 10:20

Mam pytanie o te 21 dni. Wysłałam wniosek pocztą polską z opcją potwierdzenia odbioru na 30 dni wcześniej ale widzę (poprzez śledzenie przesyłki), że jest ona cały czas w transporcie. To znaczy, że pracodawca otrzyma ją w czasie krótszym niż 21 dni. Proszę powiedzieć jak wygląda sytuacja w takim przypadku, czy liczy się data nadania przesyłki z wnioskiem czy liczy się data odbioru przez pracodawcę?

Data odbioru przez pracodawcę.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2018 - 10:22

Czy wniosek można przesłać mailem? Przesyłany pocztą nie dochodzi - pracodawca nie chce go odbierać więc jest w kółko awizowany.

Można. Tyle, że meila też może nie zechcieć odebrać.List 2 razy awizowany jest według prawa uznawany za doręczony.

#8 Guest_IWA

Guest_IWA
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2018 - 20:41

Mam pytanie, czy składając wniosek o urlop wychowawczy na bliźnięta trzeba składać dwa wnioski czy wystarczy na jednym wpisać oboje dzieci ?

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2018 - 11:03

Mam pytanie, czy składając wniosek o urlop wychowawczy na bliźnięta trzeba składać dwa wnioski czy wystarczy na jednym wpisać oboje dzieci ?

Wystarczy na jednym.

#10 Guest_gigi

Guest_gigi
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2018 - 12:36

czy pracodawca moze odmówić mi udzielenia urlopu wychowawczego? pracuje prawie 12 lat na stanowisku, mam aktualnie 1.5 roczne dziecko

#11 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2018 - 08:18

Jeżeli jeden z rodziców ma stałe zatrudnienie a drugi nie pracuje, to czy temu pierwszemu należy się urlop wychowawczy ?

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2018 - 08:51

Należy się.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych