Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile płacimy za spread walutowy

wróć do serwisu Moja Firma 14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102525 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 22:20

Spread istotnie zwiększa cenę kredytu hipotecznego w walucie, a kredytobiorca nie ma szans na jego uniknięcie. Jednak koszty spreadu ponoszą nie tylko kredytobiorcy, ale także inni klienci banków.

Powrót do artykułu: Ile płacimy za spread walutowy

#2 Guest_konrad

Guest_konrad
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2018 - 22:20

Jak spojrzałem na tabelę, zdecydowanie odechciało mi się nawet porownywać koszty bankowych przewalutowań. Szkoda czasu. W pluskantor.pl jak kupowałem EUR spread wynosił 1,8 grosza.

#3 Guest_Jamrosz

Guest_Jamrosz
  • Goście

Napisano 16 maj 2018 - 19:51

Te spready bankowe zwalają z nóg:0 Dajmy na to w Amronet koszt przewalutowania to maksimum 0,2%, a tu nawet 10% widzę, trudno mi uwierzyć że naprawdę przewalutowanie może tyle kosztować, ja wymieniam w amronecie już długo na uczciwych warunkach i to ma sens.

#4 Guest_EwaSal54

Guest_EwaSal54
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2018 - 12:41

Od kiedy się pojawiły e-kantory, banki trochę z cen zaczęły schodzić niemniej jednak w większości kantorów nadal taniej.To główny powód dla którego ja wymieniam przez Gieldawalut.com a w banku mam natomiast rachunek walutowy.

#5 Guest_Moli

Guest_Moli
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2018 - 06:06

Co za ceny! Jak na to patrzę to się nie dziwie, że coraz mniej osób korzysta z wymiany bankowej. Sama mam konto na Pluskantor i tam spread jest groszowy (dosłownie). A bezpieczeństwo transakcji takiej jak w banku.

#6 Guest_filip

Guest_filip
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2018 - 21:55

Fajny artykuł, ale w gruncie rzeczy niewiele wnosi. Bo to już od dawna wiadomo, że kantory stacjonarne, po prostu zdzierają z klienta ile tylko mogą. Nie wymieniam u nich już od lat. Teraz mam konto na Gieldawalut.com i na każdej transakcji oszczędzam:). Nie tylko zresztą pieniądze ale i czas.

#7 Guest_Karil

Guest_Karil
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2018 - 19:13

Nie wymieniam w bankach - bo nie lubię jak ktoś mnie okrada - nawet jeśli robi to w białych rękawiczkach. Wymieniam na Amronet i pobierają oni jedynie prowizję w kwocie 0,2% od kwoty transakcji, co wychodzi zdecydowanie taniej niż w banku.

#8 Guest_artun

Guest_artun
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2018 - 20:36

Banki wysoko się cenią ale przez to na wymianie waluty nie zarobią, bo ludzie będą woleli korzystać z e-kantorów, tak jak ja i widzę wielu z Was. Ja przez pluskantor.pl kupuję walutę w ogóle bez prowizji i oczywiście po korzystniejszym kursie niż w banku. Kantor też sprawne realizuje przelewy, co w firmie bardzo sobie cenię.

#9 Guest_Olin

Guest_Olin
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2018 - 19:39

Wszystko zależy gdzie wymieniasz pieniądze. Ja wymieniam na Pluskantor i tam spread nigdy nie jest wyższy niż 2 grosze - czyli wręcz śmiesznie niski, jak porównasz go ze spreadami w bankach.

#10 Guest_Torni

Guest_Torni
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2018 - 18:07

No pewnie, że spread zależy od kantoru w którym wymieniasz. Ale pamiętaj, ze nie tylko spread jest ważny jeśli chodzi o koszty wymiany. Ja mam konto na Gieldawalut.com bo tam podsumowując wszystkie koszty wychodzi najtaniej i co ważne, jest kalkulator na którym możesz sobie wyliczyć ile taka wymiana cię będzie kosztować.

#11 Guest_Neli

Guest_Neli
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2018 - 14:49

Na platformie Pluskantor, spread nigdy nie jest wyższy niż 2 grosze, czyli tak naprawdę jest chyba najniższy na rynku. Poza tym kantor nie pobiera prowizji od wymiany - a zasady wymiany są jasne, bez żadnych haczyków pisanych drobnym drukiem.

#12 Guest_insay

Guest_insay
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2018 - 22:57

Przewalutowania w kantorach online mają to do siebie, że różnica pomiędzy kursem kupna a sprzedaży waluty- czyli właśnie spread jest bardzo mała.  W przypadku Amronet gdzie ostatnio często kupuję walutę wynoś średnio 1 grosz, a bywa że i mniej.

#13 Tomasz2

Tomasz2

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 42 postów

Napisano 15 styczeń 2019 - 21:00

Przede wszystkim zależy gdzie wymieniasz. Najwyższe spready mają kantory stacjonarne. Natomiast każdy dobry kantor online, ma niewielkie spready (dosłownie są to groszowe sprawy), czym najbardziej przyciąga klientów. Dlatego warto sobie posprawdzać oferty różnych kantorów i je porównać zanim zdecydujemy się na wymianę. Dzięki temu możemy sporo zaoszczędzić.

#14 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2019 - 23:00

Koszt przewalutowania w granicach kilku %?! Strasznie dużo, ja wymieniając walutę na Gieldawalut.com płacę 0,2% maksimum.

#15 Guest_zalander

Guest_zalander
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2019 - 07:53

ja tam wymieniam od dawna już w tym e-kantorze Pluskantor i chwalę sobie, dobre kursy, bezpiecznie i wszystko online o każdej porze dnia i nocy 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych