Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile płacimy za spread walutowy

wróć do serwisu Moja Firma 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102464 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 22:20

Spread istotnie zwiększa cenę kredytu hipotecznego w walucie, a kredytobiorca nie ma szans na jego uniknięcie. Jednak koszty spreadu ponoszą nie tylko kredytobiorcy, ale także inni klienci banków.

Powrót do artykułu: Ile płacimy za spread walutowy

#2 Guest_konrad

Guest_konrad
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2018 - 22:20

Jak spojrzałem na tabelę, zdecydowanie odechciało mi się nawet porownywać koszty bankowych przewalutowań. Szkoda czasu. W pluskantor.pl jak kupowałem EUR spread wynosił 1,8 grosza.

#3 Guest_Jamrosz

Guest_Jamrosz
  • Goście

Napisano 16 maj 2018 - 19:51

Te spready bankowe zwalają z nóg:0 Dajmy na to w Amronet koszt przewalutowania to maksimum 0,2%, a tu nawet 10% widzę, trudno mi uwierzyć że naprawdę przewalutowanie może tyle kosztować, ja wymieniam w amronecie już długo na uczciwych warunkach i to ma sens.

#4 Guest_EwaSal54

Guest_EwaSal54
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2018 - 12:41

Od kiedy się pojawiły e-kantory, banki trochę z cen zaczęły schodzić niemniej jednak w większości kantorów nadal taniej.To główny powód dla którego ja wymieniam przez Gieldawalut.com a w banku mam natomiast rachunek walutowy.

#5 Guest_Moli

Guest_Moli
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2018 - 06:06

Co za ceny! Jak na to patrzę to się nie dziwie, że coraz mniej osób korzysta z wymiany bankowej. Sama mam konto na Pluskantor i tam spread jest groszowy (dosłownie). A bezpieczeństwo transakcji takiej jak w banku.

#6 Guest_filip

Guest_filip
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2018 - 21:55

Fajny artykuł, ale w gruncie rzeczy niewiele wnosi. Bo to już od dawna wiadomo, że kantory stacjonarne, po prostu zdzierają z klienta ile tylko mogą. Nie wymieniam u nich już od lat. Teraz mam konto na Gieldawalut.com i na każdej transakcji oszczędzam:). Nie tylko zresztą pieniądze ale i czas.

#7 Guest_Karil

Guest_Karil
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2018 - 19:13

Nie wymieniam w bankach - bo nie lubię jak ktoś mnie okrada - nawet jeśli robi to w białych rękawiczkach. Wymieniam na Amronet i pobierają oni jedynie prowizję w kwocie 0,2% od kwoty transakcji, co wychodzi zdecydowanie taniej niż w banku.

#8 Guest_artun

Guest_artun
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2018 - 20:36

Banki wysoko się cenią ale przez to na wymianie waluty nie zarobią, bo ludzie będą woleli korzystać z e-kantorów, tak jak ja i widzę wielu z Was. Ja przez pluskantor.pl kupuję walutę w ogóle bez prowizji i oczywiście po korzystniejszym kursie niż w banku. Kantor też sprawne realizuje przelewy, co w firmie bardzo sobie cenię.

#9 Guest_Olin

Guest_Olin
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2018 - 19:39

Wszystko zależy gdzie wymieniasz pieniądze. Ja wymieniam na Pluskantor i tam spread nigdy nie jest wyższy niż 2 grosze - czyli wręcz śmiesznie niski, jak porównasz go ze spreadami w bankach.

#10 Guest_Torni

Guest_Torni
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2018 - 18:07

No pewnie, że spread zależy od kantoru w którym wymieniasz. Ale pamiętaj, ze nie tylko spread jest ważny jeśli chodzi o koszty wymiany. Ja mam konto na Gieldawalut.com bo tam podsumowując wszystkie koszty wychodzi najtaniej i co ważne, jest kalkulator na którym możesz sobie wyliczyć ile taka wymiana cię będzie kosztować.

#11 Guest_Neli

Guest_Neli
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2018 - 14:49

Na platformie Pluskantor, spread nigdy nie jest wyższy niż 2 grosze, czyli tak naprawdę jest chyba najniższy na rynku. Poza tym kantor nie pobiera prowizji od wymiany - a zasady wymiany są jasne, bez żadnych haczyków pisanych drobnym drukiem.

#12 Guest_insay

Guest_insay
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2018 - 22:57

Przewalutowania w kantorach online mają to do siebie, że różnica pomiędzy kursem kupna a sprzedaży waluty- czyli właśnie spread jest bardzo mała.  W przypadku Amronet gdzie ostatnio często kupuję walutę wynoś średnio 1 grosz, a bywa że i mniej.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych