Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy RODO uniemożliwi korzystanie z monitoringu w pracy?

wróć do serwisu Kadry 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515813 postów

Napisano 26 kwiecień 2018 - 14:44

Monitoring w prawie pracy jest tematem kontrowersyjnym, bowiem nie istnieje żaden przepis, który regulowałby wprost możliwość oraz sposób monitorowania pracowników. Czy jednak brak bezpośredniej regulacji sprawia, że pracodawca nie może stosować monitoringu? Nowe przepisy, tzw. RODO, wejdą w życie już w maju 2018 roku.

Powrót do artykułu: Czy RODO uniemożliwi korzystanie z monitoringu w pracy?

#2 Guest_Jan

Guest_Jan
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2018 - 14:44

Witam.Czy mogę odmówić podpisania oświadczenia że nie wyrażam zgody na monitorowanie mojej osoby w zakładzie pracy.Jakie mogę ponieść konsekwencje.Pracownik produkcyjny

#3 Guest_Bogdan

Guest_Bogdan
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2018 - 14:45

A takie, że wylecisz z roboty, nie chcesz dostosować się do zasad i organizacji - wylatujesz, może to być przyczyna wypowiedzenia umowy

#4 Guest_Jan

Guest_Jan
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2018 - 14:51

A jak nie podpisze 90% pracowników z 300.

#5 Guest_Bogdan

Guest_Bogdan
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2018 - 15:03

Pomyśl i sam rozwiązuj zagadki

#6 Guest_Ada

Guest_Ada
  • Goście

Napisano 18 maj 2018 - 10:07

Czy przełożony może wynieść nagranie z monitoringu na pendrive? Przewieźć do innego miasta, poczym obejrzeć na firmowym laptopie! Skąd pracownik może mieć pewność, że tego nagrania nie oglądają osoby niepowołane?

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 maj 2018 - 12:06

Witam.Czy mogę odmówić podpisania oświadczenia że nie wyrażam zgody na monitorowanie mojej osoby w zakładzie pracy.Jakie mogę ponieść konsekwencje.Pracownik produkcyjny

Nie możesz. Pracodawca nie musi cię prosić o zgodę, jego obowiązkiem jest poinformowanie pracowników w przyjęty u niego sposób, że monitoring stosuje.Oświadczenie o świadomości funkcjonowania monitoringu nie jest tożsame ze zgodą na jego stosowanie.

#8 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 23 maj 2018 - 20:40

A sądzicie że napisanie oświadczenia : Oświadczam, że zostałem poinformowany o monitoringu na moim stanowisku pracy. 

wystarczy ?

Dodam że jest to nie duży sklep. Sklepowe wiedzą o kamerach, klienci również (jest informacja na drzwiach)

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 maj 2018 - 06:49