Skocz do zawartości

Zdjęcie

praca wtorek-sobota

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 dakar

dakar

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 209 postów

Napisano 26 kwiecień 2018 - 14:37

mam pytanie jeśli zatrudniam pracownika do pracy w godzinach 8-16, wtorek-sobota (poniedziałek jest dniem wolnym), to czy przy miesięcznym okresie rozliczeniowym ja muszę to jakoś kontrolować i korygować?
stałe wynagrodzenie

np
06/2018 ma 21 dni robocze przy pracy poniedziałek-piątek, przy pracy wtorek-sobota wychodzi 22
07/2018 ma 22 dni robocze przy pracy poniedziałek-piątek, przy pracy wtorek-sobota wychodzi 21

albo w przypadku np pracy 1/5 etatu i obowiązku przychodzenia tylko w poniedziałki i piątki na 2x 4h, czy również muszę to kontrolować?

#2 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2018 - 08:02

No jasne, że musisz to kontrolować . Czerwiec 2018 ma normę 21 dni pracy. Musisz temu pracownikowi dać któryś dzień jeszcze wolny. A w tym drugim wypadku to uuu, aleś sobie wymyślił 1/5 etatu. Przeliczając na godziny to czerwiec, 21 dni x 8 godzin = norma 168 godzin. Dzieląc na 5 daje 33,6 godziny.  Jak przychodzi do pracy na 4 godziny to 8 dni i 1,6 godziny powinien pracować.

#3 dakar

dakar

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 209 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 08:50

miałem kilkuprocentową nadzieję, że mimo wszystko nie trzeba tego cały czas kontrolować, że wystarczy ustalić z pracownikiem praca wtorek-sobota i po sprawie
czyli 7 dni przed rozpoczęciem okresu rozliczeniowego muszę przedkładać pracownikowi skorygowany harmonogram pracy

nawet trzymiesięczny okres rozliczeniowy nie zawsze załatwi sprawę :)

drugi przykład to sprzątaczka, sprząta dwa niezależne biura, jedno w poniedziałek drugie w piątek.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych