Skocz do zawartości

Mała firma- reklama

reklama firma

wróć do serwisu Moja Firma 17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_arielka

Guest_arielka
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2018 - 10:06

W jaki sposób najlepiej zareklamować swoją firmę? Co przynosi dobre efekty?

#2 KrajanMF

KrajanMF

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 03 maj 2018 - 11:02

Przede wszystkim warto zadbać o wysokiej jakości mteriały reklamowe. Bez tego może być po prostu ciężko... Dość interesujący druk jest np. tu :)

odpowiednie pytanie często jest więcej warte niż odpowiedź

#3 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 274 postów

Napisano 06 maj 2018 - 21:18

Wiele zależy od tego w jakiej branży działasz oraz na jaką reklamę chcesz postawić: głównie internetową, czy również na rynku lokalnym? Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że klienci bardzo doceniają drobne upominki od nas, podczas zakupu ( prowadzę sklep z zabawkami ), ponieważ dorzucamy od siebie krówki z logo naszej firmy. Możecie zobaczyć jak to wygląda u http://www.krowkipobyku.pl/ ponieważ to właśnie u nich je zamawiamy. Mają dobre ceny, do tego wykonują projekty graficzne i starają się również o jak najkrótsze terminy realizacji.

#4 alfii

alfii

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 08 maj 2018 - 15:19

Może warto skorzystać z oferty Dawida Krzyżowskiego. Może on wystąpić z logo waszej firmy lub rekwizytami podczas swoich występów. Także ma w ofercie udział w sesji zdjęciowej i reklamie. Znane osoby zawsze przyciągają uwagę, a mistrz Polski RedBull we freestyle football tym bardziej. Ma on ogromne umiejętności. http://kojakfree.com

#5 Guest_Urszulaaa

Guest_Urszulaaa
  • Goście

Napisano 10 maj 2018 - 15:58

U mnie bardzo dobrze sprawdza się marketing smsowy. Prowadzę salon kosmetyczny i takie bezpośrednie wiadomości pozwalają budować bazę stałych klientów. Koszty nie są duże, używam platformę playsms.pl.

#6 Justyna21

Justyna21

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 23 maj 2018 - 09:04

Zależy od terenu działania biznesu, ja bym zainwestował w kampanię na FB lub Google Adwords. Nie trzeba wiele inwestować, a efekty łatwo mierzyć. Opcji konfiguracji takich reklam jest wiele, możesz ustalać do kogo ma docierać, na jakim terenie oraz na jakich usługach. Szczerze polecam :)
Dodatkowo jak biznes się rozwinie możesz śmiało oddać go do specjalistów oferujących marketing internetowy. Polecam takie rozwiązanie, ja właśnie jestem na etapie rejestracji działalności gospodarczej i pójdę w reklamę internetową!

#7 MireczekW

MireczekW

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 75 postów

Napisano 28 maj 2018 - 14:14

Nie będę chyba oryginalny jak napiszę że na takim stoisku na targach sprawdzi się ścianka reklamowa,coś z oferty którą znajdziesz na https://www.retio.pl/ .Szczególnie na targach,warto być zauważonym,bo same hostessy nie wystarczą...I dobrze też pomyśleć o odpowiedniej kolorystyce takiej ścianki,która ma przyciągnąć wzrok odwiedzających,czyli być może potencjalnych klientów którzy odwiedzą nasze stoisko!

#8 Koncepcja SP. Z O.O.

Koncepcja SP. Z O.O.

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 maj 2018 - 08:08

Proponował bym różnego rodzaju targi, eventy organizowaliśmy w zeszłym roku stoisko targowe mieliśmy 6 m2 powierzchni, najważniejszym elementem była ścianka reklamowa którą zakupiliśmy w firmie http://www.irollup.plrewelacyjnie całość wyglądała, do ścianki dobraliśmy 4 roll upy oraz stojaki na ulotki, w innej firmie zamówiliśmy ulotki oraz większą ilość wizytówek aby można było je rozdać odwiedzającym dzięki po całej imprezie targowej zauważyliśmy wzrost sprzedaży o 34 % więc napewno warto.

#9 mapet11

mapet11

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 30 maj 2018 - 09:42

A według mnie to jesteśmy w XXI wieku i wszelkie formy materiaów POS które są śmiesznymi gadżetami, które prędzej czy później wylądują w koszu to zbędny wydatek. Tym się nie przyciąga klienta, teraz cała reklama odbywa się w sieci i jak jest dobrze zrobiona to serio można złapać bardzo duże zlecenia. Nie wiem czym konkretnie chciałbyś się zajmować, oczywiście jeżeli masz biuro sprzedaży, coś a`la centrum ubezpieczeń, lub firmę księgową, to fajnie jak dasz klientowi jego dokumenty w teczce z logiem firmy i długopis - i tyle! To są serio praktyczne gadżety w które warto zainwestować. Stoiska na targach, no dobra - to nie lepiej zatrudnić firmę, która się tym profesjonalnie zajmuje, jeżeli chcesz się wystawić? A poza tym o ile ładniej wygląda stoisko z telewizorem albo wyświetlaczem na którym pojawiają się różne informacje niż rollupy które nie dość, ze zawalają miejsce, to jeszcze na dodatek są takie nieporęczne, na dworze ich nie wystawisz. Lepiej wyróżnić się czymś innym - ubraniem, telebimem, niż produkować śmieci. To jak wyrzucanie kasy przez okno.  A obecność w sieci jest obowiązkowa, intuicjyjjna prosta strona www nie kosztuje dużo, a może przynieść bardzo duży zysk, jeszcze jak ją dobrze umiejscowisz w wyszukiwarce to będzie serio bardzo dochodową inwestycją. Zostawiam Ci link: http://netgraf.pl/bl...-internetowa,17do fajnej rozpiski ile co może Cię kosztować, a do tego, znajdziesz tam też inne przydatne info i zawsze możesz zadzwonić i się skonsultować co i jak zrobić i dlaczego. Kolejne FB i kanały social media, też konieczne - reklama tam nie jest droga a może przynieść świetne efekty! Sam współpracowałem z kilkoma firmami które nie tylko robiły mi stronę www ale tez zajmowały się marketingiem online, teraz korzystam tylko z jednej z której jestem szczególnie zadowolony. Podsumowując, obecność w sieci jest obowiązkowa, zajrzyj sobie na bloga i poczytaj. I życze powodzenia i sukcesów w biznesie :)

#10 swistak555

swistak555

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 11 czerwiec 2018 - 09:55

Przede wszystkim trzeba zadbać o bardzo dobrej jakości materiały reklamowe. Zobaczcie sobie np. na to przygotowanie do druku :) Moim zdaniem robią naprawdę bardzo dobrą robotę ;)

Im mniej człowiek wie, tym łatwiej mu żyć. Wiedza daje wolność, ale unieszczęśliwia.

#11 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 420 postów

Napisano 19 czerwiec 2018 - 05:56

Czasem zamiast reklamy lepiej jest zainwestować w bazy danych, dzięki którym będziemy mogli pozyskiwać klientów. Wiem, że mało jest firm, które posiadają skuteczne bazy firm, ale jest co najmniej jedna, która je posiada i jej ofertę znajdziecie pod tym adresem 

https://www.infobrokering.com.pl/

#12 maksowa

maksowa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 20 czerwiec 2018 - 10:53

Wiele osób zgodzi się ze stwierdzeniem, że w dzisiejszych czasach podstawą marketingu są działania w internecie. Jednak nie można zapominać również o tych bardziej tradycyjnych metodach, takich jak np. targi lub inne wydarzenia masowe jak koncerty lub festiwale lokalne, na których mamy bezpośrednią styczność z potencjalnym klientem i możemy osobiście zachęcić go do współpracy. Dla większych firm nie będzie problemem namiot reklamowy, który przyciągnie uwagę wielu osób. Wbrew pozorom takie działania również przynoszą duże efekty!

#13 oliwia999

oliwia999

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 27 lipiec 2018 - 17:39

U mnie najlepiej sprawdzają się długopisy reklamowe. To świetny gadżet dla klientów, kontrahentów, gości, w końcu każdy używa na co dzień długopisów. Największą popularnością w mojej firmie cieszą się parker pióra kulkowe urban premium ebony black: http://www.pensite.c...ukt.php?id=5166,które wszystkim przypadają do gustu, bo są eleganckie i gustowne. Myślę, że u Ciebie ten sposób reklamy też się sprawdzi.

#14 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 572 postów

Napisano 11 sierpień 2018 - 10:57

Prowadzę małą lokalną firmę, mimo wszystko w głównej mierze inwestuję w reklamę internetową, to według mnie najkorzystniejsza i najtańsza forma marketingu. Jedną z lepszych agencji interaktywnych jest https://solv.pl, posiadają w niej wiele metod reklamy, dlatego można znaleźć coś dla siebie bez problemu. 

#15 Guest_betaalfa

Guest_betaalfa
  • Goście

Napisano 05 październik 2018 - 08:03

Ja najbardziej skupiłam się na reklamie w mieście, żeby szybko trafić do docelowych klientów. Przeprowadziłam akcję z ulotkami, wywiesiłam kilka banerow, głównie przed sklepem i na płotach u znajomych. Jedyne na co uważam nie powinno się oszczędzać to projekt tych materiałów. Grafika musi być chwytliwa, dlatego lepiej zgłosić się do specjalistów. Ja zamówiłam swój w CopyPoint w Gnieźnie. Drukarnia z polecenia. Projekt mam oryginalny, grafika jest widoczna z oddali :D Jakościowo i cenowo bardzo okazyjnie.

#16 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 08 październik 2018 - 14:54

Ja całkiem niedawno postawiłam na flagi reklamowe. Znajomy polecił mi usługi firmy print4events i jestem naprawdę zadowolona. Na stronie: https://print4events...-reklamowe.html możecie znaleźć wszelkie szczegóły. Zamówienia również dokonałam online, więc obyło się bez większych problemów. Flagi sprawdzają się bardzo dobrze, przyciągają uwagę potencjalnych klientów.

#17 Amoniaczek2

Amoniaczek2

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 85 postów

Napisano 09 październik 2018 - 11:19

Poszukaj sobie marketing regionalny i przeczytaj na ten temat jak najwięcej. Googe Moja Firma i tym podobne funkcje powinny pomóc. 

#18 igor.strach

igor.strach

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 29 październik 2018 - 12:43

Jak mała to na początek skupiłbym się na lokalnej reklamie np. dobrym i tanim sposobem są banery i ulotki, ale jak ulotki to z zachętą dla klienta, bo te „łyse” raczej lądują w koszu. U mnie właśnie banery były strzałem w dziesiątkę, sporo klientów przybyło. Jakbyś szukała drukarni z materiałami do promocji firmy a jesteś z Gniezna to zajrzyj sobie do CopyPoint oni mają tam tego sporo, a można też zamówić projekt graficzny jak się swojego nie ma

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: reklama, firma

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych