Skocz do zawartości

Umowa na zastępstwo a wypowiedzenie

wróć do serwisu Kadry 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anita

Guest_Anita
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2018 - 16:24

Witajcie ,mam pytanie odnośnie wypowiedzenia.Dnia 18.05.2018 skończyła mi się umowa na zastępstwo,pracodawca powiedział mi że pracownica wraca i nie napiszemy już nowej umowy ,choć miesiąc wcześniej mówił ,że pracownica nie wróci i obiecywał umowę o pracę na czas nieokreślony i lepsze pieniądze. Tak więc w dzień w którym kończyła mi się umowa dowiedziałam się, że następnego dnia nie mam po co przychodzić. Okazuje się że pracownica wcale nie wraca ,a na moje miejsce przyszła jakąś Pani na staż z urzędu . Moje pytanie jest takie,czy należy mi się okres wypoeuedzenia,czy pracodawca mógł tak zrobić jak zrobił, pracowałam tam ponad 2 lata .Proszę o odpowiedź.

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18137 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 25 kwiecień 2018 - 18:15

Umowa na zastępstwo nie wymaga składania wypowiedzenia, kończy się z chwilą powrotu osoby zastępowane.
Jeśli pracodawca mówi, że wraca osoba zastępowana nie ma powodu aby mu nie wierzyć.

#3 Guest_Anita

Guest_Anita
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2018 - 09:12

Osoba którą zastępowałam wcale nie wróciła, jestem tego pewna,i wcale nie zamierza,zastąpili mnie Panią z urzędu pracy na staż,bo taniej, moje pytanie brzmi , czy pracodawca ma obowiązek zapewnienia mi miesiąca wypowiedzenia, jeżeli ta osoba nie wraca,czy nie?Proszę o informację od kogoś kto się zna na przepisach.

#4 Guest_@

Guest_@
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2018 - 09:44

Osoba którą zastępowałam wcale nie wróciła, jestem tego pewna,i wcale nie zamierza,zastąpili mnie Panią z urzędu pracy na staż,bo taniej, moje pytanie brzmi , czy pracodawca ma obowiązek zapewnienia mi miesiąca wypowiedzenia, jeżeli ta osoba nie wraca,czy nie?Proszę o informację od kogoś kto się zna na przepisach.

Z tego co wiem, jeśli chodzi o okres wypoiwedzenia na umowe na czas zastępstwa wynosi 3 dni. O ile się nie zmieniły przepisy.

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2018 - 09:46

Nie rzucaj się jak wesz na grzebieniu.

Trochę pokory, to ty masz problem.

Masz wyżej napisane przez osobę, która na pewno się zna na przepisach: nie trzeba wypowiadać umowy na zastępstwo jeśli zastępstwo się zakończyło.

Udowodnisz pracodawcy, że nastąpiło coś innego niż powrót zastępowanej?

#6 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2018 - 09:59

To zależy. Jeśli miałaś w umowie zapisaną datę jej zakończenia to się skończyła i tyle. Pracodawca może z tym dalej robić co chce, niezależnie od tego czy zastępowana osoba wróciła do pracy czy nie. 

#7 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 16 maj 2018 - 12:34

Witam serdecznie, mam trochę podobny problem odnośnie końca umowy.

Pracownik zastępuje chorego, w umowie na zastępstwo  nie było wskazania w którym dniu powraca z l-4, no i ..teraz jak powróci z tego zwolnienia, to wystarczy że osobie która zastępowała powiem: od jutra umowa nie aktualna? bo pan x wraca??

Dobrze zrozumiałam??

#8 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4801 postów

Napisano 16 maj 2018 - 12:42

Wszystko zależy co było napisane w umowie. Wystarczy zapis: "umowa w celu zastępowania p..... na czas usprawiedliwionej nieobecności". Pracownik wraca, więc umowa zostaje rozwiązana, tu nie jest potrzebna data powrotu, bo nie zawsze da się ją ustalić- np. po zwolnieniu lekarskim może jeszcze korzystać z urlopu wypoczynkowego.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Pracownik zastępuje chorego, w umowie na zastępstwo  nie było wskazania w którym dniu powraca z l-4, no i ..teraz jak powróci z tego zwolnienia, to wystarczy że osobie która zastępowała powiem: od jutra umowa nie aktualna? bo pan x wraca??

Dobrze zrozumiałam??

Dobrze.

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Dobrze zrozumiałam??

Dobrze.

#11 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 17 maj 2018 - 06:42

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych