Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dane osobowe – RODO 2018

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671252 postów

Napisano 25 kwiecień 2018 - 07:01

RODO od dnia 25 maja 2018 r. wprowadzi nowe zasady ochrony danych osobowych. Skutkiem zmian będzie wprowadzenie nowej definicji pojęcia danych osobowych, która uwzględni nowe możliwości identyfikacji osób m.in. w oparciu o dane biometryczne, identyfikatory internetowe.

Powrót do artykułu: Dane osobowe – RODO 2018

#2 Guest_JWK

Guest_JWK
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2018 - 07:01

I urzędasy nie będą już kserować naszych dowodów osobistych (zawierających wzór podpisu!)?! EJŻE!!!

#3 Guest_AGM Konsulting

Guest_AGM Konsulting
  • Goście

Napisano 02 maj 2018 - 06:55

Jeżeli szukają Państwo odpowiedzi na pytanie jak i z kim skutecznie wdrożyć RODO to polecamy artykuł http://mojafirma.inf...-osobowych.html

#4 Guest_AGM Konsulting

Guest_AGM Konsulting
  • Goście

Napisano 02 maj 2018 - 06:57

Jak i z kim skutecznie wdrożyć RODO www.agm-konsulting.pl/skutecznie-wdrozyc-rodo/

#5 adamela

adamela

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 26 lipiec 2018 - 20:05

Ja starałam się o swoje dane dbać już wcześniej, uważam że to wazne. Na https://chronpesel.pl/zastrzegłam na przykład swój pesel w razie sytuacji jakby chciał go ktoś do wzięcia kredytu wykorzystać

#6 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2018 - 15:43

Ja tam w rodo średnio wierzę. Może w teorii sprawi to że dane będą bezpieczniejsze, ale w praktyce dużo lepiej moim zdaniem spisuje sie chornpesel.pl

#7 Guest_Smerfetka

Guest_Smerfetka
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2018 - 12:16

Wydaje mi się że nie ma nic lepszego niż chronpesel jeżeli chodzi i ochronę danych

#8 Guest_Amelia

Guest_Amelia
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2018 - 13:20

Moim zdaniem Rodo kiedyś zacznie działać sprawnie, ale do tego czasu faktycznie najlepiej jest skupić się na skuteczności i renomie chronpesel.pl

#9 Guest_Paula

Guest_Paula
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2018 - 22:28

Jeszcze kilka tygodni temu nawet nie byłam świadoma że tak wiele zależy od kilku danych, w sumie od paru cyferek i literek. Teraz gdy czytam wszsytkie artykuły o ochronie danych i opinie o miejscach świadczących usługi ochronne to poważnie zastanawiam się nad skorzystaniem np. z chronpesel.pl

#10 Guest_Smerfetka

Guest_Smerfetka
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2018 - 12:27

@Paula nie ma co się zastanawiać tylko raz dwa kupować. Masz miesiąc za free, wiec warto wykorzystać i zobaczyć jak to chodzi

#11 Guest_kisielewicz

Guest_kisielewicz
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2018 - 20:32

zacznie działać czy nie zacznie trzeba się skupić na ochronie na własną rękę bo inaczej to można słabo skończyć...

#12 Guest_gilka

Guest_gilka
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2018 - 17:57

@kisielewicz, masz rację , państwo niestety o nas nie zadba w tym aspekcie więc trzeba na własną rękę kombinować .Chronpesel i po problemie :D

#13 Guest_aneta

Guest_aneta
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2018 - 13:39

@smerfetka a jak byś chciała to sprawdzić? Przecież chyba nie będzie nikt brał kredytu z odsetkami aby sprawdzić jak ta usługa działa @kisielewicz mam w rodzinie nawet jeden taki przypadek gdzie ktoś wziął kredyt na cioci dane i teraz ona musi to spłacać... Na szczęście nie są to jakieś kosmiczne kwoty :/

#14 Guest_bambi

Guest_bambi
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2018 - 14:01

@smerfetka a jak byś chciała to sprawdzić? Przecież chyba nie będzie nikt brał kredytu z odsetkami aby sprawdzić jak ta usługa działa @kisielewicz mam w rodzinie nawet jeden taki przypadek gdzie ktoś wziął kredyt na cioci dane i teraz ona musi to spłacać... Na szczęście nie są to jakieś kosmiczne kwoty :/

Omg, nawet w rodzinie się takie akcje zdarzają? Przecież to chore ;x Wniosek taki , że nawet bliskich nie można być pewnym i tak czy inaczej nawet przed nimi trzeba się 'chronic' 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych