Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dane osobowe – RODO 2018

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671342 postów

Napisano 25 kwiecień 2018 - 07:01

RODO od dnia 25 maja 2018 r. wprowadzi nowe zasady ochrony danych osobowych. Skutkiem zmian będzie wprowadzenie nowej definicji pojęcia danych osobowych, która uwzględni nowe możliwości identyfikacji osób m.in. w oparciu o dane biometryczne, identyfikatory internetowe.

Powrót do artykułu: Dane osobowe – RODO 2018

#2 Guest_JWK

Guest_JWK
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2018 - 07:01

I urzędasy nie będą już kserować naszych dowodów osobistych (zawierających wzór podpisu!)?! EJŻE!!!

#3 Guest_AGM Konsulting

Guest_AGM Konsulting
  • Goście

Napisano 02 maj 2018 - 06:55

Jeżeli szukają Państwo odpowiedzi na pytanie jak i z kim skutecznie wdrożyć RODO to polecamy artykuł http://mojafirma.inf...-osobowych.html

#4 Guest_AGM Konsulting

Guest_AGM Konsulting
  • Goście

Napisano 02 maj 2018 - 06:57

Jak i z kim skutecznie wdrożyć RODO www.agm-konsulting.pl/skutecznie-wdrozyc-rodo/

#5 adamela

adamela

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 106 postów

Napisano 26 lipiec 2018 - 20:05

Ja starałam się o swoje dane dbać już wcześniej, uważam że to wazne. Na https://chronpesel.pl/zastrzegłam na przykład swój pesel w razie sytuacji jakby chciał go ktoś do wzięcia kredytu wykorzystać

#6 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2018 - 15:43

Ja tam w rodo średnio wierzę. Może w teorii sprawi to że dane będą bezpieczniejsze, ale w praktyce dużo lepiej moim zdaniem spisuje sie chornpesel.pl

#7 Guest_Smerfetka

Guest_Smerfetka
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2018 - 12:16

Wydaje mi się że nie ma nic lepszego niż chronpesel jeżeli chodzi i ochronę danych

#8 Guest_Amelia

Guest_Amelia
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2018 - 13:20

Moim zdaniem Rodo kiedyś zacznie działać sprawnie, ale do tego czasu faktycznie najlepiej jest skupić się na skuteczności i renomie chronpesel.pl

#9 Guest_Paula

Guest_Paula
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2018 - 22:28

Jeszcze kilka tygodni temu nawet nie byłam świadoma że tak wiele zależy od kilku danych, w sumie od paru cyferek i literek. Teraz gdy czytam wszsytkie artykuły o ochronie danych i opinie o miejscach świadczących usługi ochronne to poważnie zastanawiam się nad skorzystaniem np. z chronpesel.pl

#10 Guest_Smerfetka

Guest_Smerfetka
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2018 - 12:27

@Paula nie ma co się zastanawiać tylko raz dwa kupować. Masz miesiąc za free, wiec warto wykorzystać i zobaczyć jak to chodzi

#11 Guest_kisielewicz

Guest_kisielewicz
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2018 - 20:32

zacznie działać czy nie zacznie trzeba się skupić na ochronie na własną rękę bo inaczej to można słabo skończyć...

#12 Guest_gilka

Guest_gilka
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2018 - 17:57

@kisielewicz, masz rację , państwo niestety o nas nie zadba w tym aspekcie więc trzeba na własną rękę kombinować .Chronpesel i po problemie :D

#13 Guest_aneta

Guest_aneta
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2018 - 13:39

@smerfetka a jak byś chciała to sprawdzić? Przecież chyba nie będzie nikt brał kredytu z odsetkami aby sprawdzić jak ta usługa działa @kisielewicz mam w rodzinie nawet jeden taki przypadek gdzie ktoś wziął kredyt na cioci dane i teraz ona musi to spłacać... Na szczęście nie są to jakieś kosmiczne kwoty :/

#14 Guest_bambi

Guest_bambi
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2018 - 14:01

@smerfetka a jak byś chciała to sprawdzić? Przecież chyba nie będzie nikt brał kredytu z odsetkami aby sprawdzić jak ta usługa działa @kisielewicz mam w rodzinie nawet jeden taki przypadek gdzie ktoś wziął kredyt na cioci dane i teraz ona musi to spłacać... Na szczęście nie są to jakieś kosmiczne kwoty :/

Omg, nawet w rodzinie się takie akcje zdarzają? Przecież to chore ;x Wniosek taki , że nawet bliskich nie można być pewnym i tak czy inaczej nawet przed nimi trzeba się 'chronic' 

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano wczoraj, 15:47

Zachęcam do zadawania pytań do naszych Inspektorów Ochrony Danych! Jeśli chcesz wiedzieć więcej odwiedź www.bodo24.pl BODO24 czyli Biuro Ochrony Danych Osobowych we Wrocławiu (budynek FAT).

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych