Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak przygotować się do wyjazdu autem za granicę?


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

  Zaawansowany użytkownik

 • Administratorzy forów
 • 49147 postów

Napisano 24 kwiecień 2018 - 14:31

Polacy lubią podróżować za granicę, jednak musimy pamiętać, że w innych krajach obowiązują inne przepisy niż w Polsce. Oto kilka punktów, na które warto zwrócić uwagę przed wyjazdem

Powrót do artykułu: Jak przygotować się do wyjazdu autem za granicę?

#2 Guest_rotnik

Guest_rotnik
 • Goście

Napisano 24 kwiecień 2018 - 14:31

Przed daleką podróżą warto pomyśleć może o instalacji lpg optima a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznacz na wypoczynek.

#3 zieba

zieba

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 65 postów

Napisano 25 kwiecień 2018 - 06:02

Powinniśmy zadbać w pierwszej kolejności o dodatkowe ubezpieczenie, nie tylko te które mamy w ramach EKUZ. W niektórych krajach nawet w przypadku EKUZ, za dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej trzeba niestety zapłacić.

 

Kolejna sprawa, to przygotowanie auta do trasy. A więc dokładne sprawdzenie tych wszystkich kwestii eksploatacyjnych, sprawdzić stan płynów itd.

Proponuję jeszcze sprawdzić https://nocar.pl/blo...hod-do-podrozy/- dobry tekst na temat tego, w jaki sposób przygotować auto do majówki.#4 Patka79

Patka79

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 429 postów

Napisano 27 czerwiec 2018 - 08:43

A co z dodatkowymi ubezpieczeniami? chodzi mi dokładnie o ubezpieczenia bagażu i ofertę https://www.gothaer....ieczenie-bagazu Z ich strony dowiedziałam się, że jeśli często podróżujesz samochodem lub wybierasz się na wakacje i wieziesz cenny bagaż, ubezpieczenie Auto Bagaż jest właśnie dla Ciebie. Decydując się na tę ofertę firma zwróci Ci koszty wynikające ze zniszczenia, uszkodzenia lub utraty bagażu przewożonego w pojeździe lub boxie dachowym, będące następstwem zaistniałego wypadku. Ubezpieczeniem mogą być objęte samochody osobowe lub ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 2 ton, zarejestrowane na terenie Polski. Zakres ubezpieczenia obejmuje szkody polegające na utracie, zniszczeniu lub uszkodzeniu bagażu w wyniku wypadku ubezpieczonego pojazdu oraz utracie, zniszczeniu lub uszkodzeniu boxu dachowego, jak i przewożonego w nim bagażu w wyniku wypadku ubezpieczonego pojazdu. Dodatkowo warto zaznaczyć, że ochroną ubezpieczeniową są objęte szkody powstałe na terenie Europy i ubezpieczenie zawierane jest na 12 miesięcy.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych