Skocz do zawartości


działalność nierejestrowa - prośba o objaśnienie

działalnośc nierejestrowa nierejestrowana

wróć do serwisu Moja Firma 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2018 - 09:16

Witam niedawno weszła w życie ustawa umożliwiająca prowadzenie działalności gospodarczej bez jej rejestracji i odprowadzania olbrzymich składek ZUS co jest idealnym rozwiązaniem chcąc sobie trochę legalnie dorobić. Pogrzebałem sporo w internecie na ten temat ale nadal nurtuje mnie kilka pytań i proszę kogoś kto jest w temacie o rozjaśnienie wątpliwości.
1. Można osiągać dochód nieprzekraczający połowy pensji minimalnej czyli 1050zł. No właśnie, dochód czy przychód? Co z kosztami? Nie mówię tu o doliczaniu np. paliwa ale co choćby w takiej sytuacji gdy prowadząc działalność w branży informatycznej kupię np. za kwotę X minikomputer Raspberry Pi, oprogramuję go i skonfiguruję w specyficzny sposób i sprzedam za kwotę Y. Od kwoty 1050zł odliczam kwotę Y-X czy całe Y aby jej nie przekroczyć?
2. Czy prowadząc działalność w ten sposób mogę się legalnie reklamować?
3. Podatek od przychodu z działalności w tym przypadku to będzie 18%. I znów pytanie - od kwoty 1050zł odejmujemy cały przychód czy pomniejszony o podatek?
4. Kolejnym warunkiem działalności nierejestrowej jest nieprowadzenie działalności gospodarczej w ciągu ostatnich pięciu lat. Jednocześnie ma być roczny okres przejściowy dla podatników którzy prowadzili działalność w ciągu ostatnich pięciu lat i tu chyba się nic nie zmieniło? A czy okres zawieszenia firmy wlicza się w ten czas? Jesli działalność była prowadzona od 2012 roku, w 2014 zawieszona a w 2015 zamknięta to czy te pięć lat liczę od momentu zawieszenia czy wykreślenia wpisu w CEIDG?#2 Guest_Krzakers

Guest_Krzakers
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2018 - 12:03

Podpinam się pod temat.

Też mnie interesuje ta forma zarabiania, ale jak do tej pory ciężko cokolwiek znaleźć gdziekolwiek.

 

Czy można kupować produkty, które z założenia będą do odsprzedaży?

Chciałbym sprzedawać na allegro, jak to będzie w ogóle wyglądać??

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych