Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto i jak może umieścić osobę bliską w miejscu stałej opieki nad osobami starszymi?

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671295 postów

Napisano 22 kwiecień 2018 - 08:09

Zgodne z art. 54 ust. 1 ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej: osobie wymagającej całodobowej opieki z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności, niemogącej samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu, której nie można zapewnić niezbędnej pomocy w formie usług opiekuńczych, przysługuje prawo do umieszczenia w domu pomocy społecznej.

Powrót do artykułu: Kto i jak może umieścić osobę bliską w miejscu stałej opieki nad osobami starszymi?

#2 Guest_Karo9

Guest_Karo9
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2018 - 08:09

Ciężka kwestia z tym umieszczaniem bliskich w takich osrodkach. Najczęściej najwięcej do gadania mają osoby spoza rodziny.. Mieliśmy taką sytuację, że musieliśmy oddać babcię do domu opieki, ale chcieliśmy wybrać dla niej jak najlepszy możliwy ośrodek/ I tak postanowiliśmy, że przeniesiemy ją do ośrodka opieki Finezja w Dąbrówce. Nie była to łatwa decyzja, ale najlepsza jaką w tamtym czasie można było podjąć

#3 gorgon

gorgon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 67 postów

Napisano 01 czerwiec 2018 - 11:19

Wiadomo, że to bardzo trudna decyzja, ale co zrobić... W przypadku mojej babci to juz opieka musi byc calodobowa... Ja sam nie dałam sobie rady, więc babcia jest od jakiegoś czasu w domu opieki, w ZOL Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim. Opieke ma dobra, wiadomo troche zle sie czuje z tym ze musialem tak postapic, ale pociesza mnie to, ze faktycznie ma tam wzorcowa opieke, nawet lepsza niz ja bylbym w stanie zapewnic jakbym nie pracowal.

#4 Guest_JAN Z GDANSKA

Guest_JAN Z GDANSKA
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2018 - 14:13

gdy otrzymam emeryture chce umiescic zone w domu opieki bo moja emerytura nie starczy dla dwojga a ja mam juz chore serce i musze brac drogie leki a zonie zabrano rente socjalna a ona zapomina ze zjadla i chce jesc a mi z emerytury tylko starczy na oplaty i suchy chleb nawet na leki zabraknie dla mnie a zona od dziecka choruje dowiedzialem sie od siostry bo rodzice zmarli i niedopilnowali ja by nasile zabrac zone na komisjie tylko jak zona uciekla to milicja ja przywiozla i rodzice ja utrzymywali ja niezamierzam sie wykonczyc i glodowac napiszcie jak i gdzie jej sie pozbyc

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18074 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 06 czerwiec 2018 - 14:43

"........jak i gdzie jej sie pozbyc......." chyba żartujesz?

A co to śmieć, żeby się pozbyć? jak zabrano żonie rentę to teraz się chcesz jej pozbyć? a tyle lat była dobra, teraz jest zła?

Pamiętasz? " Na dobre i na złe, w zdrowiu i w chorobie......"

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych