Skocz do zawartości

Odszkodowanie dla związkowca.

wróć do serwisu Kadry Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2018 - 18:51

Witam,

Po pięciu latach pracy w firmie (miałam umowę na czas nieokreślony), zostałam zwolniona z pracy w trybie dyscyplinarnym, pomimo że byłam szefem związku zawodowego oraz pracownikiem szczególnie chronionym. Mój pracodawca nawet nie wystąpił o zgodę do związku zawodowego.

Nie chciałam wracać do pracy czułam się zmęczona sytuacją. Wystąpiłam o odszkodowanie do Sądu Pracy.

Byłam przekonana, że sprawa będzie bardzo szybka. Obecnie postępowanie trwa już 9 miesiąc. Sprawa była wniesiona w lipcu 2017r.

Gdybym wystąpiła o przywrócenie do pracy, wówczas otrzymałabym pensję, za cały okres pozostawania bez pracy jako związkowiec, czyli za 9 miesięcy. Jednak ja nie chciałam przywrócenia, tylko odszkodowania. Nadal nie mam pracy od 9 miesięcy, ponieważ takie świadectwo pracy to wilczy bilet.

Jednak otrzymam odszkodowanie za cały okres pozostawania bez pracy tj. do prawomocnego rozstrzygnięcia, czy tylko za okres 3 miesięczny.

Wiem, że odszkodowanie nie może przekroczyć 3 miesięcznego wynagrodzenia, jednak czy ma to zastosowanie do związkowca, który jako pracownik chroniony np. otrzymuje wynagrodzenie za cały okres pozostawania bez pracy, gdy domaga się przywrócenia do pracy, to może z odszkodowaniem ten 3 miesięczny limit też nie obowiązuje?

Proszę o pomoc Beata

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych