Skocz do zawartości

Zdjęcie

zmiana nazwiska dziecku z mojego panieńskiego na nazwisko męża mimo ze w akcie jest sądownie przyznane ojcostwo

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 megamasz

megamasz

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 kwiecień 2018 - 14:35

Witam chciałam spytać jak wygląda sprawa zmiany nazwiska dziecka na nazwisko męża pomimo tego że w akcie jest uznany sądownie ojcem ktoś inny ale nazwisko ma moje... 

czy trzeba w takim przypadku pozbawiać ojca biologicznego praw by partner mógł przysposobić i dostało by wtedy dziecko nazwisko męża. czy nie jest to konieczne... chodzi o sprawy alimentacyjne... nam nie chodzi o typową adopcje tylko o nazwisko. 

do rzeczy mam mała córeczkę z mężem i starsza córka która ma moje panieńskie nazwisko płacze że też chce mieć nazwisko takie jak ja czy młodsza córeczka ... dlaczego jej tata ma takie nazwisko a ona inne. 

moje dziecko nigdy nie poznało biologicznego ojca.. alimenty mam z funduszu alimentacyjnego on nigdy nie dał choć złotówki nigdy sie nie zainteresował nie odwiedzał nie dawał prezentów. jedynym tata którego zna jest mój obecny mąż. 

powie  mi ktoś czy jest to możliwe zeby obowiązek alimentacyjny pozostał na ojcu biologicznym a zaś nazwisko było mojego partnera?

ps chciałam jeszcze dodać że ojciec dziecka biologiczny pojawił sie na jednej sprawie z pięciu,  nie uznał dziecka zarzadał badań dna na które sie z trzy krotnym przekładaniem nie pojawił i ostatnia sprawa była z wyrokiem zocznym... 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych