Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ustalenie własności i podział spadku

wróć do serwisu Sektor Publiczny 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 peweks

peweks

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 17 kwiecień 2018 - 07:02

Chodzi o kawałek ziemi z zabudowaniami, która nie została należycie podzielona z różnych przyczyn, jeszcze za życia ostatniego właściciela. Teraz jest problem, bo nie wszyscy spadkobiercy są na miejscu, nie  ze wszystkimi można się skutecznie skontaktować. Część, chciałaby załatwić temat zdalnie o ile to możliwe. Krótko mówiąc, węzeł gordyjski. Jak się do tego zabrać?

#2 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 521 postów

Napisano 17 kwiecień 2018 - 08:01

Sprawy takie są trudne, ale w większości przypadków mozna je rozwiazać. Podejrzewam,że nie masz dużej wiedzy prawnej skoro zadajesz pytanie na forum. Najlepiej byłoby skontaktować się z kancelarią adwokacka. Powiedzą Ci co i jak. Wyszczegółnią Ci co musisz załatwić, jakie dokumenty musisz posiadać aby załatwić całą sprawę. Jeśli masz jakikolwiek kontakt ze spadkobiercami to wiele rzeczy mozna załatwić przed odległość. Z jakiego rejonu Polski jesteś? Bo jeśli z Warszawy to może mógłbym Ci kogoś polecić....

#3 zieba

zieba

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 61 postów

Napisano 17 kwiecień 2018 - 11:36

Da się zrobić, wszystko da się zrobić. Kwestia tylko ceny oraz czasu.

Ale jeżeli wszyscy spadkobiercy są zgodni, a to połowa sukcesu, to bardzo szybko można ten temat efektywnie ogarnąć.

#4 peweks

peweks

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 18 kwiecień 2018 - 06:08

Z samej Warszawy nie jestem, ale mieszkam blisko. Tak wiec jeśli znasz kogoś z Warszawy to jak najbardziej możesz polecić. Z większością spadkobierców kontakt jest, z jednym niestety nie. Nikt nie wie gdzie się znajduje ( i czy w ogóle żyje) I to od prawie 15 lat.

#5 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 521 postów

Napisano 18 kwiecień 2018 - 08:25

Mineło juz prawie 15 lat a to długi czas, tak więc jakaś szansa jest. Polecam kancelarię pani adwokat Joanny Dominowskiej:

https://dm-adwokaci.pl/

Daję kontakt.

Powinna coś zaradzić ( specjalizuje się w sprawach spadkowych, ustaleniach własności, nawet w tych trudnych)

#6 peweks

peweks

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 18 kwiecień 2018 - 11:20

Dzięki. Odezwę się.

Dobrze by było to końcu załatwić, bo sprawa wisi w zawieszeniu jak na razie.

#7 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 425 postów

Napisano 18 maj 2018 - 09:32

Wygląda to na dość trudną sprawę, ale nie jest niemożliwe, by móc ją rozwiązać. W takiej sytuacji powinniście udać się do kogoś z doświadczeniem w podobnych postępowaniach. Kiedyś miałam problemy z lokatorem, któremu wynajęłam mieszkanie, przez co musiałam poradzić się opinii prawnika. Przeszukując oferty warszawskich kancelarii, trafiłam na http://suwka.pl/prawa_lokalowe.php pomogli mi uporać się z niechcianym lokatorem, bez potrzeby zgłaszania sprawy do sądu, oraz w skonstruowaniu nowej umowy lokatorskiej, dzięki której jestem zabezpieczona na wypadek podobnych sytuacji.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych