Skocz do zawartości

Zdjęcie

Umowa lojalnościowa o pokrycie kosztów szkolenia

Umowa lojalnościowa

wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Angee91

Angee91

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 16 kwiecień 2018 - 20:10

Witam serdecznie wszystkich,

mam pytanie odnośnie umowy lojalnościowej.
Umowę o pracę miałam do maja 2019r, rozwiązałam ja z mojej woli za miesięcznym wypowiedzeniem kończącym się z koncem lutego 2018r. Ostatnia wypłatę odbieralam w firmie - odbyło się to taki sposób że otrzymamlam należność za luty, podpisałam listę płac, że odebrałam no i później z tytułu umowy lojalnościowej - oddałam cześć wypłaty gotówką na poczet spłacenia tej lojalki - nie podpisywalismy żadnego oświadczenia że oddałam ta kasę.
Tyko teraz się zastanawiam - pracodawca jest mega skapy i wredny - czy z racji braku podpisanego pisemnego oświadczenia mógłby ode mnie zadać spłaty tej lojalki tak jakbym nigdy jej nie splacila? Z racji braku pisemnej formy? Lojalke miałam "obowiązuje do 20.06.2020r.
Prosze o pomoc,
Z góry dziękuję

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12671 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 16 kwiecień 2018 - 21:52

Tylko ty znasz byłego pracodawcę i sama sobie odpowiedz czego można się po nim spodziewać.

Zdajesz sobie sprawę, że postąpiłaś nieroztropnie nie biorąc żadnego pokwitowania wpłaconej kwoty. 

A chociaż był przy tym jakiś świadek ? 

#3 monika38

monika38

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 17 kwiecień 2018 - 06:07

Często pracodawcy bardzo przychylnie podchodzą do tematu szkoleń i lojalek. Sugeruję polubownie, może zaangążować adwokata w sprawe?

#4 gosia kadry

gosia kadry

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 85 postów

Napisano 17 kwiecień 2018 - 07:50

Często pracodawcy bardzo przychylnie podchodzą do tematu szkoleń i lojalek. Sugeruję polubownie, może zaangążować adwokata w sprawe?

Może kolejny raz poleci pani samą siebie? w końcu jest pani świetnym adwokatem.... tracącym czas na forum. 

#5 Angee91

Angee91

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 17 kwiecień 2018 - 11:48

Tylko ty znasz byłego pracodawcę i sama sobie odpowiedz czego można się po nim spodziewać.

Zdajesz sobie sprawę, że postąpiłaś nieroztropnie nie biorąc żadnego pokwitowania wpłaconej kwoty. 

A chociaż był przy tym jakiś świadek ? 

Zdaję sprawę że głupio postąpiłam, niestety nie było świadka.

Wyczytałam takie coś - proszę mi potwierdzić jeśli ktoś wie że to prawda - czy to nie jest tak że umowa lojalnościowa nie może wiązać na więcej niż umowa o pracę?

Czyli w moim wypadku jak umowę miałam do maja 2019r. i do tego czasu nie zażąda tej kasy - to już mogę być spokojna?

#6 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2018 - 11:53

Przeczytaj co masz w tej umowie lojalnościowej, chyba będzie prościej?

#7 Angee91

Angee91

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 17 kwiecień 2018 - 12:09

Przeczytaj co masz w tej umowie lojalnościowej, chyba będzie prościej?

w umowie jest że obowiązuje do czerwca 2020 roku jeśli o to chodzi.

Ale nie ma żadnej wzmianki w jaki sposób ma się odbywać spłata tej lojalki, 

czyli de facto może też się odbywać gotówką, no tylko mój błąd że nie wzięłam pokwitowania,

i gdyby w przyszłości był spór to będzie słowo pracodawcy przeciwko mojemu.

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18335 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 17 kwiecień 2018 - 12:12

To prawda.

Gdyby teraz wystawił ci wezwanie do zapłaty, to nie masz jak udowodnić, że zapłaciłeś.....

Może uprzedź jego ruch :)  Wyślij do niego pismo z żądaniem wydania pokwitowania za wpłacone......kiedy.....ile......za co

#9 Angee91

Angee91

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 17 kwiecień 2018 - 12:19

To prawda.

Gdyby teraz wystawił ci wezwanie do zapłaty, to nie masz jak udowodnić, że zapłaciłeś.....

Może uprzedź jego ruch :)  Wyślij do niego pismo z żądaniem wydania pokwitowania za wpłacone......kiedy.....ile......za co

tak też pomyślałam, jakiś miesiąc temu wysłałam mu już sporządzony formularz tylko do podpisania,

że zgodnie z umową lojalnościową ja taka a taka zwracam koszta poniesione przez pracodawcę takiego a takiego na moje szkolenie w wysokości i podpis.

Ale żadnej odpowiedzi od niego...

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Umowa lojalnościowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych