Skocz do zawartości

sąd rzodzinny

19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2018 - 12:11

witam jestem mama 11 letniej dziewczynki,której nagie zdjęcia zostały umieszczone w internecie.Koleżanka z klasy zrobiła mojej córce z ukrycia zdjęcia w szatni po lekcji w-f gdy ta się przebierała.Na zdjęciu moja córka jest w samych majtkach z rękami uniesionymi do góry bo była w trakcie zdejmowania koszulki.Zdjęcie to zostało umieszczone na grupie utworzonej na messenger,której członkami było z tego co wiem pięć dziewczynek z klasy.Na tym zdjęciu dodano emotki uśmieszek ze łzami.Zdjęcie zostało zrobione i wrzucone we wtorek,w środę moje dziecko rano po przyjściu do szkoły zostaje przeproszone przez tą dziewczynkę ale bez podania za co ją przeprasza i wręcz jej czekoladę.Córka po czterech godzinach lekcyjnych dowiaduje się od innej koleżanki z klasy że jej zdjęcie jest w internecie,pokazuje je jej.Szok,płacz załamanie.Dowiaduje się o tym jeden z nauczycieli po chwili kolejny,rozmawiają z moją córka i z tą dziewczynką, bo ona się przyznaje do tego co zrobiła i pozostałymi dziewczynkami z klasy i na tym koniec.Córka wróciła przed 16 powiedziała mi o wszystkim więc postanowiłam iść z tą sprawą do dyrekcji szkoły.Pani dyrektor była w szoku jak zobaczyła zdjęcie i kazała natychmiast zgłosić sprawę na policję i tak też zrobiłam.Jak się pózniej dowiedziałam wychowawca córki wiedział o tym zdarzeniu o godz 15,skontaktował się ze mną dopiero po tel od Pani dyrektor ,który wykonała przymnie.W pierwszej kolejności skontaktował się z mamą tamtej dziewczynki.W czwartek było zebranie rodziców takie ogólne,na którym wychowawca poruszył tą sprawę,przyszła też Pani dyrektor i jestem zbulwersowana podejściem tego wychowawcy,rodziców którzy mają do mnie pretensje:rodzice tej dziewczynki że zgłosiłam sprawę do sądu a wychowawcy ze sprawa została poruszona przy wszystkich rodzicach,gdzie ja nawet nie zaczęłam tego tematu i hasło z ust wychowawcy"spalmy czarownice na stosie wg mnie jest nie na miejscu

proszę o radę co robić w tej sytuacji,jakie konsekwencje poniesie  ta dziewczynka ze strony sądu,szkoły 

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2018 - 12:16

A skąd mamy to wiedzieć, co zadecyduje sąd albo szkoła? Pytanie do wróżki.

#3 Guest_Anna - też matka 11 latki

Guest_Anna - też matka 11 latki
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2018 - 12:20

A tak naprawdę to w jakim celu tu napisałaś?

Aby się dowiedzieć ile można dowalić dziewczynce, czy nauczycielom/dyrekcji szkoły???

Nie pytasz o poradę jak sobie poradzić z traumą dziecka, nie jesteś zdruzgotaną matką, nie obchodzi cię reakcja w stosunku do córki jej kolezanek......tylko

",jakie konsekwencje poniesie  ta dziewczynka ze strony sądu,szkoły" - prosisz o poradę??????

Dobrze usłyszałaś "spalmy czarownicę na stosie"

Ja też jestem zbulwersowana - twoją postawą

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2018 - 12:36

ja się moim dzieckiem zaopiekowałam,ja swoje obowiązki jako matka spełniłam,córka jest umówiona do psychologa

cała sytuacja miała miejsce w szkole ,która powinna objąć opieką psychologiczno-pedagogiczna zaraz po zdarzeniu obie dziewczynki

szkoła dokonała rażących zaniedbań i powinna ponieść konsekwencje

najwidoczniej tu są tacy sami ludzie jak rodzice z klasy zero zrozumienia i swiadomosci

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2018 - 12:39

ciekawe jak byście się zachowali gdyby to waszego dziecka nagie zdjęcia były wrzucone do internetu i z waszego dziecka się naśmiewali

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18335 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 16 kwiecień 2018 - 12:40

Dlaczego się oburzasz?

Zobacz o co zapytałaś: "jakie konsekwencje poniesie  ta dziewczynka ze strony sądu,szkoły"

i czego oczekujesz? Że ludzie na Forum będą ferować wyroki?

No to już masz odpowiedź w poście #2

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2018 - 12:41

tak jak policja powiedziała w pierwszej kolejności trzeba uświadomić rodziców a potem dopiero dzieci

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2018 - 12:42

Przecież oddałaś sprawę do sądu, więc czego oczekujesz od forum? Co sąd orzeknie, to wielka niewiadoma i nie będziemy zgadywać.

#9 Guest_Paula

Guest_Paula
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2018 - 12:44

Może warto w takim razie, żeby dziecko nauczyło się trochę intymności a nawet pruderii, 11 latka powinna chyba już wiedzieć żeby nie zawsze, nie wszędzie i nie przy wszystkich epatować golizną.

Może zadbaj o edukację i uświadomienie córki, bo zaraz tampony zacznie przy wszystkich wymieniać.

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2018 - 12:48

Może warto w takim razie, żeby dziecko nauczyło się trochę intymności a nawet pruderii, 11 latka powinna chyba już wiedzieć żeby nie zawsze, nie wszędzie i nie przy wszystkich epatować golizną.

Może zadbaj o edukację i uświadomienie córki, bo zaraz tampony zacznie przy wszystkich wymieniać.

rozumiem że ma chodzić przebierać się do toalety a nie w miejscu do tego przeznaczonym

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2018 - 12:50

rozumiem że ma chodzić przebierać się do toalety a nie w miejscu do tego przeznaczonym

Ty w szkole po w-f przebierałaś się w toalecie?

#12 Guest_Paula

Guest_Paula
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2018 - 12:59

Ty w szkole po w-f przebierałaś się w toalecie?

Najlepszą bronią jest atak?

Z jednej skrajności w drugą?

Jest chyba "coś pośrodku" miedzy toaletą, a lataniem na golasa? jakoś sobie radziłyśmy, były parawany a nawet zasłanianie jedna drugą, ale rozumiem, że wychowujesz wyzwolone dziecko, pełen luz, żadnych barier.

Niedawno był taki program w TV o patologicznej rodzinie, gdzie wszyscy chodzili po domu nago, rodzice, dzieci, a nawet dziadkowie

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2018 - 13:06

Najlepszą bronią jest atak?

Z jednej skrajności w drugą?

Jest chyba "coś pośrodku" miedzy toaletą, a lataniem na golasa? jakoś sobie radziłyśmy, były parawany a nawet zasłanianie jedna drugą, ale rozumiem, że wychowujesz wyzwolone dziecko, pełen luz, żadnych barier.

Niedawno był taki program w TV o patologicznej rodzinie, gdzie wszyscy chodzili po domu nago, rodzice, dzieci, a nawet dziadkowie

moje dziecko nie latało po szkole nago,zdjęcie zostało zrobione celowo z pełną premedytacją tylko z brakiem świadomości konsekwencji czynu

to są dopiero dzieci 10/11 letnie strach pomyśleć co będą robić za rok ,dwa skoro już mają takie pomysły

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2018 - 13:11

ja nikogo nie atakuje zgłosiłam to na policję bo to jest czyn karalny art 191a

nikt nie myśli jak czuje się moje dziecko jak ja się czuje

teraz najlepiej mnie "zlinczować"bo zgłosiłam sprawę na policję

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2018 - 13:17

brak słów

#16 Guest_gość, gość

Guest_gość, gość
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2018 - 14:13

ja nikogo nie atakuje zgłosiłam to na policję bo to jest czyn karalny art 191a

nikt nie myśli jak czuje się moje dziecko jak ja się czuje

teraz najlepiej mnie "zlinczować"bo zgłosiłam sprawę na policję

a co masz w poście #3 napisane? nie odwracaj kota ogonem, teraz zaszczuta się czujesz?

najpierw zastanów się co napisałaś    "jakie konsekwencje poniesie  ta dziewczynka ze strony sądu,szkoły"

a teraz bidulka jesteś?

bo inni ci uzmysłowili twoje błędy? uświadom dziecko o goliźnie - to przede wszystkim, porozmawiaj z rodzicami tamtej dziewczynki, a nie mścisz się

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2018 - 15:06

szkoda mojego czasu,naprawdę ludzie zastanówcie się co piszecie,każdy musi brać odpowiedzialność za swoje czyny,za czyny nieletnich odpowiadają ich opiekunowie

poczytajcie o cyber przemocy itp a potem osądzajcie ludzi,łatwo kogoś obrzucić błotem,tym bardziej że ta sprawa nie dotyczy was osobiście wtedy byście inaczej postępowali

#18 Guest_Bary

Guest_Bary
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2018 - 15:13

A dlaczego ciebie w tej chwili interesuje jakie konsekwencje poniosą za to?

więc ty się zastanów nad sobą

"A tak naprawdę to w jakim celu tu napisałaś?

Aby się dowiedzieć ile można dowalić dziewczynce, czy nauczycielom/dyrekcji szkoły???

Nie pytasz o poradę jak sobie poradzić z traumą dziecka, nie jesteś zdruzgotaną matką, nie obchodzi cię reakcja w stosunku do córki jej kolezanek......tylko

",jakie konsekwencje poniesie  ta dziewczynka ze strony sądu,szkoły" - prosisz o poradę??????

Dobrze usłyszałaś "spalmy czarownicę na stosie"

Ja też jestem zbulwersowana - twoją postawą

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2018 - 09:07

Tak wyglądają konsekwencje rozwiniętej cywilizacji. Telefon komórkowy to super sprawa, ale także może służyć do takich celów, jaki spotkał Twoją córkę. Na Twoim, czyli rodzica miejscu, zapytałabym, do czego małym dziewczynkom potrzebna jest w szkole komórka? Jakoś wychowałam się bez niej i żyję.Może należałoby wprowadzić zakaz przynoszenia telefonów do szkoły? Jak tak dalej pójdzie, to już w przedszkolu dzieci będą cykać sobie fotki telefonem otrzymanym na chrzest św. Trochę oleju do głowy, szanowni rodzice i ich opiekunowie.Co z tego, że akurat to konkretne dziecko zostanie ukarane, jeśli za kilka dni inne dziecko znów posłuży się komórką w niecnych celach?

#20 Guest_papiez

Guest_papiez
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2018 - 09:18

zajeb sie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy