Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak do RODO powinna przygotować się osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą?

wróć do serwisu Sektor Publiczny 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Samorząd

Admin Samorząd

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 32594 postów

Napisano 13 kwiecień 2018 - 19:09

Na przygotowanie się do RODO zostało 6 tygodni. Osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą musi przeprowadzić wieloaspektową analizę i ocenę ryzyk. Następnie na podstawie wyników ww. analizy i oceny, musi wdrożyć adekwatne rozwiązania.

Powrót do artykułu: Jak do RODO powinna przygotować się osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą?

#2 Guest_Rozważny i Romantyczny

Guest_Rozważny i Romantyczny
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2018 - 19:09

Buhhhaha ale się ubawiłem. Jako jednoosobowa działalność gospodarcza, gdzie jedynymi danymi są dane na fakturach, przeprowadziłem wieloaspektową analiza i ocena ryzyk i doszedłem do wniosku że najbezpieczniej będzie wejść do trumny i przeczekać tam do śmierci :))))

#3 Guest_Damian Smal z Lion's Care

Guest_Damian Smal z Lion's Care
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2018 - 04:45

Potrzebujesz pomocy, opinii na temat RODO napisz do www.lionscare.pl. Wdrażymy za Ciebie RODO. Zapisz się na bezpłatne szkolenie w którym dowiesz się więcej o nas oraz potrzebach ochrony danych osobowych w Twojej firmie.

#4 Guest_Ratajczyk

Guest_Ratajczyk
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2018 - 15:10

Na przygotowanie się do RODO zostało 6 tygodni. Osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą musi przeprowadzić wieloaspektową analizę i ocenę ryzyk. Następnie na podstawie wyników ww. analizy i oceny, musi wdrożyć adekwatne rozwiązania.

Powrót do artykułu: Jak do RODO powinna przygotować się osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą?

Przeczytać rozporządzenie :-)

#5 Guest_Ratajczyk

Guest_Ratajczyk
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2018 - 15:11

Witam wszystkich, Mam może trochę nietypowy temat dotyczący RODO.

Wszyscy straszą rozporządzeniem RODO, które będzie obowiązywało już niedługo (25.05.2018r.) W biurze codziennie telefon urywa się od ofert szkoleń, przygotowania wdrożenia i opracowania dokumentacji. O ilości maili na adresy biurowe i prywatne nie wspomnę. Postanowiłem zabrać się za temat wcześniej i zacząłem od polecenia pracownikom aby zapoznali się z treścią regulacji. Sam jakoś przebrnąłem przez dokument (około 80 stron) ale pracownikom jakoś ciągle czasu brak. Jako zapalony słuchacz audiobooków pomyślałem, że fajnie byłoby kupić do biura RODO audiobook a. Czy ktoś może wie czy jest jakiś RODO audiobook? Do posłuchania? Będę wdzięczny za wsparcie.

#6 Guest_Andrew

Guest_Andrew
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2018 - 09:41

Ile artykułów tyle opini .Dopiero co czytałem że mając jednoosobową działalność nie musze prowadzić rejestru przetwarzania , ani mieć zgody na przetwarzanie danych gdy dane są potrzebne do wykonania usługi wystawienia faktury i bez nich wykonać się tego nie da.

#7 Guest_TePe

Guest_TePe
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2018 - 17:08

W koncu nalezy sobie uzmyslowic, ze dane osobowe trzeba bedzie chronic. Niestety wszelkie gazele i janusze biznesu szastajace danymi z CEIDG w koncu dostana po nosie.

#8 Guest_też mecenas i specjalista w zakresie odo

Guest_też mecenas i specjalista w zakresie odo
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2018 - 17:32

Panie Mecenasie, Zapomniał Pan o brzmieniu zapisów RODO art. 24 RODO : "2. Jeżeli jest to proporcjonalne w stosunku do czynności przetwarzania, środki, o których mowa w ust. 1, obejmują wdrożenie przez administratora odpowiednich polityk ochrony danych." Jeżeli jest to proporcjonalne.... Więc jeśli osoba prowadząca 1-osobową działalność przetwarza znikome dane , wiec uznaje ,że wdrożenie polityk jest nieproporcjonalne do charakteru i czynności. Proszę zatem na tym szanowanym forum nie straszyć :) Straszenie jest normą widzę.

#9 Guest_AGM Konsulting

Guest_AGM Konsulting
  • Goście

Napisano 02 maj 2018 - 06:56

Jeżeli prowadzą Państwo jednoosobową działalność to warto skontaktować się ze specjalistami, którzy podpowiedzą w jaki sposób to zrobić. My polecamy również artykuł o tym jak i z kim skutecznie wdrożyć RODO www.agm-konsulting.pl/skutecznie-wdrozyc-rodo/

#10 Guest_Dominika

Guest_Dominika
  • Goście

Napisano wczoraj, 10:49

Czyli jak prowadzę jednoosobowa działalność i wystawiam dwa rachunki na miesiąc na te same osoby (usługi stomatologiczne, zatrudnienie na podstawie własnej działalności) i nie zatrudniam żadnych pracowników to tez musze wdrażać RODO?

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano wczoraj, 11:39

Czyli jak prowadzę jednoosobowa działalność i wystawiam dwa rachunki na miesiąc na te same osoby (usługi stomatologiczne, zatrudnienie na podstawie własnej działalności) i nie zatrudniam żadnych pracowników to tez musze wdrażać RODO?

Adekwatnie do przetwarzanych danych - jeżeli jesteś zdolny wykazać w jaki sposób chronisz dane bez podejmowania żadnych działań, to nie rób nic, ale RODO cię obowiązuje nawet jak tylko jedno imię i nazwisko przetwarzasz i bez wystawiania rachunku.

Ale jeżeli świadczysz usługi na podstawie działalności w podmiocie, który przetwarza dane i jest Administratorem, a ty masz do nich dostęp w ramach świadczonych dla tego podmiotu usług, to znaczy, że jesteś przetwarzającym i obowiązują cię takie zabezpieczenia, które są adekwatne do zasobów Administratora, które przetwarzasz w ramach wiążącej was umowy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych