Skocz do zawartości

zwolnienie lekarskie

wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_olGA89

Guest_olGA89
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2018 - 06:36

Moi Drodzy mam problem z takim pracownikiem- zatrudniony od 27.03 18' a 9.04 dostarczył mi zwolnienie lekarskie na 4 dni, wiem że u poprzedniego pracodawcy był zatrudniony 2 lata wcześniej do 13.03.

Czy należy mu się płatne wynagrodzenie chorobowe w tej sytuacji  ??

Proszę o pomoc. 

#2 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3508 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 13 kwiecień 2018 - 07:22

Nie  ma prawa.Wcześniejszy okres obowiązkowego ubezpieczenia chorobowego ma wpływ na prawo do zasiłku chorobowego tylko w przypadku osób, które obecnie podlegają ubezpieczeniu chorobowemu obowiązkowo. Jeśli pracownik zachorowałby przed upływem 30 dni zatrudnienia, ale posiadałby wcześniejszy, co najmniej 10-letni okres obowiązkowego ubezpieczenia chorobowego (a on ma 2 lata), nabyłby prawo do zasiłku chorobowego bez okresu wyczekiwania.

#3 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4740 postów

Napisano 13 kwiecień 2018 - 07:32

Doprecyzuj:"wiem że u poprzedniego pracodawcy był zatrudniony 2 lata wcześniej do 13.03."

Co oznacza 2 lata WCZEŚNIEJ,  czyli do 13.03.2018 r., czy do 13.03.2016 r.

To jest bardzo istotne.

#4 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1556 postów

Napisano 13 kwiecień 2018 - 08:41

Ale jeżeli był zatrudniony do 13.03 (rozumiem, że 2018), a u nowego pracodawcy od 27.03.18 to nie minęło 30 dni przerwy między jednym a drugim zatrudnieniem

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18062 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 kwiecień 2018 - 09:20

Ale jeżeli był zatrudniony do 13.03 (rozumiem, że 2018), a u nowego pracodawcy od 27.03.18 to nie minęło 30 dni przerwy między jednym a drugim zatrudnieniem

Pytająca straciła zainteresowanie tematem ;)

#6 początkująca kadrowa

początkująca kadrowa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 130 postów
  • Lokalizacjawielkopolska

Napisano 24 kwiecień 2018 - 07:17

Pracownik dostarczył L4 ze złym kodem pocztowym, złą ulicą ( on sam nie mieszka na żadnej ulicy tylko w małej miejscowości) i ze złym nr domu, czy dać do poprawy? Dodam że jest niepełnosprawny i wątpię żeby jechał do tego lekarza , odległość 100 km. Czy dzwonić tam w jego imieniu, żeby poprawili tzn ja im to odeślę i poproszę o poprawienie tych danych... Pomóżcie

#7 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4740 postów

Napisano 24 kwiecień 2018 - 07:52

Na zwolnieniu muszą być poprawne dane, ale zauważ też, że na zwolnieniu ma być podany "adres pobytu w okresie trwania niezdolności do pracy".

Zadzwoń i upewnij się bo może przebywał np. u mamy, która się nim opiekowała podczas choroby i wtedy nic nie trzeba poprawiać.

#8 początkująca kadrowa

początkująca kadrowa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 130 postów
  • Lokalizacjawielkopolska

Napisano 24 kwiecień 2018 - 07:56

Miejscowość dobra , ale ten kod pocztowy i ulica, której u nas po prostu nie ma są niezgodne, tak samo nr domu. Wiem że jest źle wystawione bo to mój sąsiad i mieszka z rodzicami .... Co zrobić?

#9 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4740 postów

Napisano 24 kwiecień 2018 - 08:09

Taj jak napisałam: zadzwonić do niego niech się wypowie. Jeśli potwierdzi, że błąd to niech poprawi.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych