Skocz do zawartości

rozwód i eksmisja

mieszkanie przemoc rodzina wymeldowanie eksmisja mieszkanie zastępcze pomoc alkohol uzależnienie pomoc prawna

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Adela

Guest_Adela
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2018 - 19:45

Witam,
Mam pewien problem, który nie wiem jak w racjonalny sposób rozwiązać.

Mój ojciec jest alkoholikiem, przebywa teraz na zapomodze - nie pracuje, mama jest na rencie z tytułu niezdolności do pracy od jakiś 3 lat. Ojciec pije i jest oderwany od rzeczywistości na tyle, że mamy już dość i mama chce się z nim rozwieść, małżeństwem są 20 lat. Po ostatniej awanturze, przebywamy teraz u siostry mojej mamy.

Ja jestem ich jedynym dzieckiem, które studiuje i dorabia za tysiąc złoty miesięcznie.
Nakreśliłam sytuacje teraz czas na moje pytania:

1. Mama jest jedynym właścicielem mieszkania, w którym zameldowani jesteśmy w trójkę. Czy jest jakaś możliwość wyrzucenia ojca z mieszkania? Przed zasądzonym rozwodem skoro nie ma on żadnych praw? Czy można skierować go na leczenie zamknięte w ośrodku uzależnień, mimo, że wcześniejsze rozprawy nic nie dawały bo ojciec nie wyrażał na to zgody? Nie wyobrażamy sobie mieszkać z nim pod jednym dachem w momencie trwania sprawy rozwodowej.

2. Z uwagi na nasz niski dochód (mój i mamy) - oscyluje on w granicach 1800 zł, nie stać nas na wynajęcie mieszkania, czy miasto jest w stanie przyznać Nam mieszkanie komunalne bądź socjalne na czas trwania rozwodu i późniejszej eksmisji ojca? Mimo, że mama jest właścicielką mieszkania?

3. Czy możemy się jakoś zabezpieczyć? Boimy się, że po zasądzonym rozwodzie i eksmisji ojciec będzie nas nachodził, awanturował się, niszczył nam okna i wyważał drzwi w mieszkaniu. Jest agresywny, ostatnimi czasy nie zgłaszałyśmy go na policję, ponieważ po powrocie z Izby wytrzeźwień znęcał się nad nami psychicznie i agresja nie malała.

Dziękuję za każdą radę. Jestem z mamą w kropce, a bardzo chcemy żyć normalnie. U  cioci nie możemy długo zostać, ze względu na mały metraż mieszkania ( wraz z Nami jest nas 6 w niewielkim dwupokojowym mieszkaniu).

Adela.

#2 Guest_Arletta Bolesta

Guest_Arletta Bolesta
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2018 - 01:13

Nt. kościelnego procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa) zapraszam do moich artykułów na Tym Portalu względnie na mój blog (uniewaznieniemalzenstwakoscielnego.blox.pl)

dr Arletta Bolesta

adwokat kościelny

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2018 - 11:12

Witam,
Mam pewien problem, który nie wiem jak w racjonalny sposób rozwiązać.

Mój ojciec jest alkoholikiem, przebywa teraz na zapomodze - nie pracuje, mama jest na rencie z tytułu niezdolności do pracy od jakiś 3 lat. Ojciec pije i jest oderwany od rzeczywistości na tyle, że mamy już dość i mama chce się z nim rozwieść, małżeństwem są 20 lat. Po ostatniej awanturze, przebywamy teraz u siostry mojej mamy.

Ja jestem ich jedynym dzieckiem, które studiuje i dorabia za tysiąc złoty miesięcznie.
Nakreśliłam sytuacje teraz czas na moje pytania:

1. Mama jest jedynym właścicielem mieszkania, w którym zameldowani jesteśmy w trójkę. Czy jest jakaś możliwość wyrzucenia ojca z mieszkania? Przed zasądzonym rozwodem skoro nie ma on żadnych praw? Czy można skierować go na leczenie zamknięte w ośrodku uzależnień, mimo, że wcześniejsze rozprawy nic nie dawały bo ojciec nie wyrażał na to zgody? Nie wyobrażamy sobie mieszkać z nim pod jednym dachem w momencie trwania sprawy rozwodowej.

2. Z uwagi na nasz niski dochód (mój i mamy) - oscyluje on w granicach 1800 zł, nie stać nas na wynajęcie mieszkania, czy miasto jest w stanie przyznać Nam mieszkanie komunalne bądź socjalne na czas trwania rozwodu i późniejszej eksmisji ojca? Mimo, że mama jest właścicielką mieszkania?

3. Czy możemy się jakoś zabezpieczyć? Boimy się, że po zasądzonym rozwodzie i eksmisji ojciec będzie nas nachodził, awanturował się, niszczył nam okna i wyważał drzwi w mieszkaniu. Jest agresywny, ostatnimi czasy nie zgłaszałyśmy go na policję, ponieważ po powrocie z Izby wytrzeźwień znęcał się nad nami psychicznie i agresja nie malała.

Dziękuję za każdą radę. Jestem z mamą w kropce, a bardzo chcemy żyć normalnie. U  cioci nie możemy długo zostać, ze względu na mały metraż mieszkania ( wraz z Nami jest nas 6 w niewielkim dwupokojowym mieszkaniu).

Adela.

1. Niestety, nie możecie wyrzucić ojca z mieszkania, póki jest mężem, a jest zameldowany i nie jest przeprowadzona sprawa rozwodowa. Po orzeczonym rozwodzie, możecie starać się o eksmisję ojca z mieszkania. Sprawa trudna i żmudna, bo zwykle na mieszkania socjalne czeka się latami.

2.Nie otrzymacie żadnego mieszkania "na przeczekanie", gdyż mama jest właścicielką mieszkania, więc w takiej sytuacji żaden inny lokal jej nie przysługuje.

3. Przed awanturnikiem nie da się zabezpieczyć. Możecie jedynie aż do skutku wzywać policję, zakładać sprawy w sądzie, walczyć do upadłego.Jeśli ojciec jest agresywny, być może sąd zasądzi eksmisję na bruk, bez orzekania o mieszkaniu socjalnym.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mieszkanie, przemoc, rodzina, wymeldowanie, eksmisja, mieszkanie zastępcze, pomoc, alkohol, uzależnienie, pomoc prawna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy