Skocz do zawartości

Korekta listy płac księgowanie

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2018 - 20:54

Witam. Chciałabym się poradzić w takiej kwestii. Pracownik przebywał na L4 na czas wypłaty wynagrodzenia zwolnienie miał za niepełny miesiąc zaraz po wypłacie doniósł zwolnienie do końca miesiąca. Nie skorygowano listy płac. Dopiero teraz w nowym roku błąd wyszedł na jaw. W jaki sposób mam skorygować księgowanie listy płac? Pierwotnie zostało zaksięgowane w koszty część wynagrodzenia która przypadala na okres kiedy pracownik miał być w pracy-brak l4 i zasiłek. Teraz kiedy rok zamknięty nie wiem jak tą korektę zaksięgować tak aby wyszło że pracownik miał zasiłek cały miesiąc. Proszę o pomoc z góry dziękuję.

#2 Guest_Wioletta

Guest_Wioletta
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2018 - 16:10

A ja mam problem odwrotny. Pracownica miała zasiłek chorobowy cały miesiąc (lipiec), więc nie została uwzględniona w liście wynagrodzeń. W następnym miesiącu dostała pismo z ZUS, że za część miesiąca (od 18.07.2018 do 09.08.2018) zasiłek chorobowy jej nie przysługuje, gdyż zrezygnowała z zasiłku macierzyńskiego. Z uwagi, że nie chodziła do pracy z powodu urodzenia dziecka (a myślała, że za to dostanie zasiłek chorobowy) za ten czas zrobiłam jej urlop wypoczynkowy. Wynagrodzenie za lipiec wyszło jej 910 zł. Korektę deklaracji do ZUS za lipiec już złożyłam. Ale teraz nie wiem czy robić korektę listy wynagrodzeń za lipiec czy po prostu dopisać tą kwotę do wynagrodzenia za sierpień. Dopłatę do składek ZUS też już zapłaciłam. Z góry dziękuję za pomoc.

#3 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4801 postów

Napisano 13 wrzesień 2018 - 07:42

Nie robi się korekt list płac.

Lista płac, zrobiona, wypłacona, zaksięgowana i koniec.

Wszelkie potrącenia, dopłaty robi się listą dodatkową lub przy następnej wypłacie głównej (potrącenia).

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych