Skocz do zawartości

Zdjęcie

RODO w praktyce - najważniejsze zmiany dla przedsiębiorców

wróć do serwisu Sektor Publiczny 15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Samorząd

Admin Samorząd

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 32614 postów

Napisano 10 kwiecień 2018 - 13:58

RODO zmienia filozofię ochrony danych osobowych. W odróżnieniu od obecnych regulacji nie wskazuje przy pomocy jakich środków i jak zabezpieczać dane i jak zapewnić poprawność przetwarzania. Każda firma jest zobowiązana przeprowadzić wieloaspektową analizę, ocenę ryzyk związanych z przetwarzaniem danych osobowych i wdrożyć adekwatne dla swojej firmy rozwiązania. Na pytania dotyczące RODO (GDPR) odpowiada ekspert - r.pr. Paweł Ludwiczak.

Powrót do artykułu: RODO w praktyce - najważniejsze zmiany dla przedsiębiorców

#2 Guest_portalspozywczy.pl

Guest_portalspozywczy.pl
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2018 - 13:58

46 dni do RODO: firmy przygotowują się zmian, ministerstwa publikują poradniki o RODO, a oszuści próbują na tym zarobić, szantażując przedsiębiorców...

#3 Guest_Ada

Guest_Ada
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2018 - 14:16

Jade ze znajomymi w czwartek na targi IT do Nadarzyna.Widzialam w programie ze będą poruszane ciekawe tematy a przede wszystkim tak głośne w ostatnim czasie RODO. Mysle ze dowiem sie jakis nowinek .

#4 Guest_tim

Guest_tim
  • Goście

Napisano 14 maj 2018 - 15:25

ależ znaleźli sobie źródło finansowania....masakra. Wpierd.....ą nas z kopytami.

#5 Guest_arthy

Guest_arthy
  • Goście

Napisano 15 maj 2018 - 10:04

Wymyślono bubel prawny który w żaden sposób nie jest do wyegzekwowania , chyba że na zasadzie dajcie mi człowieka paragraf się znajdzie. cytat "RODO zmienia filozofię ochrony danych osobowych. RODO w odróżnieniu od obecnych regulacji nie wskazuje przy pomocy jakich środków i jak zabezpieczać dane i jak zapewnić poprawność przetwarzania. Każda firma jest zobowiązana przeprowadzić wieloaspektową analizę, ocenę ryzyk związanych z przetwarzaniem danych osobowych i wdrożyć adekwatne dla swojej firmy rozwiązania. Przykro mi ale nikt nie poda Państwu dokładnej i precyzyjnej listy rzeczy i dokumentów do wprowadzenia, bez wcześniejszego audytu i analizy ryzyk u Państwa." - to znaczy że jest dowolność interpretacji prawa zarówno przez firmy je wdrażające jak i jednostki kontrolujące a to już może prowadzić do sporych nadużyć i wydawania wyroków wg własnego widzi misie urzędników. Aby czegoś wymagać potrzeba sprecyzowania przepisów . Nie można straszyć wysokimi karami nie mówiąc w jaki sposób trzeba działać aby ich uniknąć. I jeszcze jedno kto nam dzisiaj zagwarantuje że stosując nawet nie wiadomo jakie zabezpieczenia nie znajdą się się takie firmy czy programy które i tak wykradną nam dane . Przecież trudno uwierzyć aby takie instytucje jak banki , wielkie korporacje albo firmy zbrojeniowe czy rządowe nie dbały o bezpieczeństwo swoich danych, a i tak co chwile słyszymy że coś "wypłynęło" na światło dzienne co nie powinno. Skoro wielcy tego świata , dysponujący gigantycznymi technologiami i pieniędzmi nie dają rady to jak sobie ma poradzić zwykły Kowalski ? Czyżby powołano kolejny przepis aby jakaś grupka uprzywilejowanych mogła sobie zarobić trochę grosza na sprawach z góry przegranych? Wiadomo że łatwo jest cisnąć po takich, którzy nie mają się jak bronić albo i za co bronić,a to jest amoralne. Dojenie z kasy i zastraszanie obywateli to obecnie polityka rządów w Unii i ta polityka coraz bardziej dominuje . Wielka Brytania to zrozumiała przyjdzie czas że z tego tworu jakim jest UNIA nic nie zostanie, a mogło być tak pięknie.

#6 Guest_tedy

Guest_tedy
  • Goście

Napisano 16 maj 2018 - 15:12

jak to się ma do wycieku danych z F

#7 Guest_Piter

Guest_Piter
  • Goście

Napisano 16 maj 2018 - 20:40

Jeżeli zaczną karać małe firmy to doprowadzą je do upadłości bo niektórzy ledwo wiążą koniec z końcem już teraz.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 maj 2018 - 05:47

Musiałby mieć kto karać - jak na razie GIODO ma około 20 inspektorów, po 25.05 raczej lepiej nie będzie.

Specjaliści z bożej łaski wywołali psychozę na poziomie światowej zagłady i tak panikarstwo się rozlewa.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 maj 2018 - 14:20

Pan mecenas wyraźnie nie rozumie, że nie każdy przedsiębiorca ma zespół osób typu: prawnik, informatyk, audytor wewnętrzny itd..., którzy wdrożą RODO. Kto ma za to płacić u małych przedsiębiorców. Artykuł bezużyteczny dla małych i mikro przedsiębiorców, opisujący raczej sytuację tylko dużych firm, a takie z całym szacunkiem nie czytają wypocin w internecie tylko mają właśnie taki ww. zespół. Rekomenduję dostosowanie inf. do odbiorców

#10 Guest_mikro

Guest_mikro
  • Goście

Napisano 21 maj 2018 - 14:20

jestem mikro przedsiębiorcą i chyba pójdę z tym na skróty … mi to RODO...

#11 Guest_Aron

Guest_Aron
  • Goście

Napisano 25 maj 2018 - 06:48

Podobno już zatrudniono 500 nowych inspektorów.

#12 Guest_aleksander

Guest_aleksander
  • Goście

Napisano 28 maj 2018 - 23:16

RODO ?! Skończy się to tak: Nie będziemy w stanie załatwić w urzędzie / przychodni / kinie / zakładzie samochodowym / kasie itp żadnej, nawet najprostszej sprawy, ponieważ będzie to groziło ujawnieniem naszych danych osobowych - procedury bezpieczeństwa wydłużą niemiłosiernie każdą nawet najbardziej błachą czynność, wymagającą interakcji z innym człowiekiem / firmą / maszyną. Jedynym "rozsądnym" rozwiązaniem będzie to, że pod płaszczykiem kompleksowej i totalnej ochrony naszych danych osobowych, wprowadzi się koniec końcem numery ludzi zamiast imion i nazwisk. Będziemy bezosobowymi bytami, a nie ludźmi. Jak w mrowisku nr 123456789123456789 proszony do kasy. Następnie, aby to wszystko uprościć (to, co sami stworzyliśmy !!!), wprowadzi się CZIPOWANIE rfid-ami ludzi - z CZIPEM wszystko załatwisz bezproblemowo i szybko, tylko z CZIPEM wejdziesz bezpiecznie do kina, teatru, szpitala; a potem już TYLKO z CZIPEM wjedziesz do miasta i załatwisz cokolwiek, dostaniesz jeść !!! Bez CZIPA nie wpuszczą cię nigdzie, bo NIE JESTEŚ ZAREJESTROWANY - i nie będzie już mowy o ochronie danych osobowych, tylko o bezpieczeństwie - podobno twoim i innych (niezarejestrowany, bez CZIPA, znaczy niepewny, o nieznanych poglądach, niebezpieczny, aspołeczny). Tylko PRAWOMYŚLNI ZACZIPOWANI OBYWATELE będą mogli normalnie funkcjonować w społeczeństwie przyszłości - niedalekiej! Każdego NORMALNEGO ZACZIPOWANEGO obywatela będzie można natychmiast namierzyć - czujniki rfid. Jeżeli będziesz myślał nie po linii władzy, będziesz dla niej niewygodny, władza natychmiast cię zlokalizuje i : ograniczy twoje prawa / wyłączy twój czip / wyeliminuje cię ze społeczeństwa. Tak genialnego i prostego sposobu wprowadzenia kontroli obywateli nie wymyśliłby nawet Stalin i Lenin razem wzięci. Totalnie TOTALITARNE społeczeństwo i to na nasze własne życzenie, ponoć dla naszego bezpieczeństwa. System totalitarnej kontroli ludzkości. A kto / co najefektywniej będzie kontrolowało ten zbiór nieprzewidywalnych jednostek, zwanych ludzkością? MASZYNY !!! Fantazja? SF? Niezupełnie. Od czterdziestu lat czytam literaturę SF i to, co dziwiło mnie i wywoływało uśmiech "niedowiary" na mojej twarzy, powstało, powstaje i niestety stanie się. Nie chodzi tu o cuda techniki, choć to one dają możliwości do wprowadzenia RODO i ery TERMINATORA. Zmiany społeczne i rządy totalitarne wprowadzone bocznymi drzwiami ponoć dla naszego bezpieczeństwa. Marzenie każdego dyktatora zrealizowane po dobroci. RODO jest pierwszym krokiem do całkowitej kontroli i pełnego totalitaryzmu władzy. Każdy następny krok będzie logiczny, dobrowolny i dla naszego bezpieczeństwa !!! Jeżeli nie przerwiemy tej paranoi, to jako ludzkość skończymy za kilkadziesiąt lat jako dobrze zorganizowane mrowisko, w którym jednostka nie będzie miała nic do powiedzenia. Jako ludzkość? Po co maszynom coś tak nieobliczalnego jak ludzie? P.S. Po to mam imię i nazwisko, aby wyróżniać się sposród pozostałych 10 mld ludzi i póki mam imię i nazwisko JESTEM CZŁOWIEKIEM.

#13 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2018 - 14:28

czy oni są poważni, najlepiej zamknąć firmę bo nie wiesz kiedy cię na czymś przyłapią i w którą pułapkę wpadniesz

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2018 - 15:45

Podobno już zatrudniono 500 nowych inspektorów.

Budżet musieli by mieć 10X większy od tego, który mają zaplanowany. UODO zwyczajnie nie stać na tylu inspektorów. Poza tym zgodnie z prawem nie mogli zatrudniać w urzędzie, który nie istniał, a giodo budżetu na to nie miał.

#15 Guest_marek

Guest_marek
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2018 - 12:11

wielu ludzi nie ma zielonego pojęcia o zasadach RODO i szczerze mówiąc- byłem jednym z nich, póki nie zwróciłem się o pomoc z tym zagadnieniem do www.outsourcing-iod.pl żeby mieć w mojej firmie wszystko zgodne z prawem, teraz już się niczym nie martwię i nie powielam błędnych tez w internecie jak niektórzy.

#16 Aligru

Aligru

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 31 sierpień 2018 - 15:09

O RODO polecam poczytać tutaj: https://rodoporadnik.pl/. Najlepszy poradnik jaki znalazłem w sieci. Dużo merytoryki i świetnie pomógł nam w firmie przygotować się do zmian. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy