Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Ulga na dziecko, a inne miejsce pobytu i alimenty

ulga na dziecko alimenty miejsce pobytu równe prawa rodzicielskie

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Agata90

Agata90

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 kwiecień 2018 - 09:46

Syn ma obecnie 5 lat. Do tej pory tylko ja korzystałam z ulgi na dziecko, ponieważ ojciec dziecka prowadzi działalność gospodarczą i rozlicza się w inny sposób. Z moim byłym partnerem wychowywaliśmy go naprzemiennie do kwietnia 2017 roku. W kwietniu 2017 założył sprawę o ustalenie miejsca pobytu małoletniego i w maju zostało mu przyznane zabezpieczenie, że na czas trwania procesu syn mieszka u niego. Od września 2017 dodatkowo zostały przyznane alimenty, które płacę co miesiąc w kwocie 400 zł. W grudniu 2017 roku odbyła się ostatnia rozprawa, na której ustalone zostało miejsce pobytu dziecka w miejscu zamieszkania ojca. Wyrok dotyczący ustalenia miejsca pobytu uprawomocnił się w styczniu 2018, a alimentów w marcu 2018. Dodam, że od czerwca 2017 mam tak ustalone kontakty z synem, że przez około 12 dni w miesiącu przebywa u mnie i oboje mamy równe prawa rodzicielskie.

Czy w takiej sytuacji mogę skorzystać z ulgi na dziecko i jakim zakresie? Ojciec dziecka nie zamierza z niej korzystać.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

#2 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5946 postów

Napisano 10 kwiecień 2018 - 12:29

Jeśli ustalicie, że on nie będzie korzystał, ty możesz skorzystać z całej ulgi.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ulga na dziecko, alimenty, miejsce pobytu, równe prawa rodzicielskie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy