Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy okulary przeciwsłoneczne są potrzebne kierowcy?

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49035 postów

Napisano 10 kwiecień 2018 - 08:28

Okulary słoneczne nie są zbędnym gadżetem, poprawiającym jedynie wizerunek kierowcy. Znacznie ograniczają ryzyko oślepienia przez słońce. Zwłaszcza jesienią i zimą, gdy słońce świeci nisko.

Powrót do artykułu: Czy okulary przeciwsłoneczne są potrzebne kierowcy?

#2 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2018 - 08:28

Ja już od kiedy pracuje w spedycji m&w spedition okulary mam zawsze ze sobą. Zwłaszcza jak słońce oswietla bardzo mocno przód ciezarowk albo wlasnie jak napisane w artykule kiedy swieci z tylu. Wtedy to nie wyobrazam sobie ich nie mieć na nosie.

#3 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 433 postów

Napisano 25 maj 2018 - 07:50

Nie jest to jedynie zbędny gadżet i takie okulary są zdecydowanie potrzebne:

polepszaja komfort widzenia i tym samym jazdy

nie mrużymy się

mamy o wiele lepsze pole widzenia

Jednak polecam dobrze wybrac okulary i kierowac sie nie tylko ceną czy wyglądem, ale przede wszystkim ich parametrami:

https://answear.com/...-ban-287-b.html

Jesli mozesz zainwestować w ray bany to polecam.Bardzo dobra jakość. 

sisi

#4 jurek85

jurek85

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 25 maj 2018 - 09:48

Poza tym, że słońce utrudnia widoczność, to przede wszystkim męczy wzrok. I nawet jeśli przez dłuższy czas będziemy jechać bez okularów to z uwagi na marszczenie oczu będą one co najmniej dwukrotnie bardziej zmęczone, niż w przypadku jazdy z okularami. Marszczenie oczu często też powoduje bóle głowy. Słowem, nie opłaca się jeździć bez okularów.

#5 aniolek

aniolek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 15 czerwiec 2018 - 20:42

Moim zdaniem tak. Dobre okulary pozwalają na uniknięcie wypadku i mówię to z własnego doświadczenia! Mąż kupił mi kiedyś na urodziny Ray-Ban'y z https://optique.pl/ , które miały wysoki filtr UV. Dzięki temu dobrze widziałam nawet podczas ostrego słońca :) Kilka tygodni później jechaliśmy na wakacje i samochód przede mną zaczął ostro hamować. Niestety prawie nie działały mu światła stopu i to, że hamuje, udało mi się dostrzec dzięki temu, że nic mnie nie oślepiało! Mąż w ogóle nie zauważył tych świateł, a ja dzięki dobrym okularom tak. I udało nam się uniknąć kolizji :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych