Skocz do zawartości

Zdjęcie

Od 2019 r. wysokość składek na ZUS uzależniona od przychodów

wróć do serwisu Kadry 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515791 postów

Napisano 09 kwiecień 2018 - 16:53

Od 2019 roku firmy, których miesięczne przychody nie przekraczają 2,5-krotności kwoty minimalnego wynagrodzenia zapłacą niższe składki. Obecnie firmy, które mają niski przychód mają obowiązek płacić ponad 1200 zł tytułem składek na ubezpieczenia społeczne.

Powrót do artykułu: Od 2019 r. wysokość składek na ZUS uzależniona od przychodów

#2 Guest_Teo

Guest_Teo
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2018 - 16:53

Jęśli ktoś wynajmuje lokal na swoją działalność, musi opłacić jego ogrzewanie, energię elektryczną to z takiego przychodu po odliczeniu kosztów nie zostaje nic.

#3 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2018 - 21:38

Ale super informacja !!! Odwieszam w takim wypadku od 2019 moją działalność krawiecką i zaczynam ponownie. Teraz się pewnie uda, bo dotychczas składki na ZUS mnie dobijały. Ale super, idę powiedzieć mężowi, ucieszy się.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2018 - 11:06

szkoda , że nie chodzi o dochód bo to by coś zmieniło a przychód na poziomie 5 tyś to raczej kpina ... dość pisu !!

#5 Guest_igor

Guest_igor
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2018 - 10:37

szkoda , że nie chodzi o dochód bo to by coś zmieniło a przychód na poziomie 5 tyś to raczej kpina ... dość pisu !!

nie sympatyzuję z pisem.. mało tego jestem ogólnie daleki od tego aby głosować na nich...ale... prawda niezaprzeczana jest to ze poprzednie rządy tylko odbierały.wszystko i wszystkim... a tu chociaż namiastka czegokolwiek jest..

#6 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2018 - 13:41

Zmiana ma dotyczyć tylko składek ZUS, czy też NFZ?

#7 Guest_dyrektor

Guest_dyrektor
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2018 - 00:29

Przychód czy dochód...??????????

#8 Guest_gal anonim

Guest_gal anonim
  • Goście

Napisano dziś, 15:16

przychod ..niech sobie w d....wsadza

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1