Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawidłowa temperatura oleju silnikowego

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49382 postów

Napisano 09 kwiecień 2018 - 07:44

Optymalna temperatura oleju silnikowego zwiększa trwałość silnika spalinowego. Zobacz co powinieneś o niej wiedzieć.

Powrót do artykułu: Prawidłowa temperatura oleju silnikowego

#2 Guest_bernard

Guest_bernard
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2018 - 07:44

a czytaliście o oleju Shell 5W40 który jest wyprodukowany w technologii Shell PurePlus najbardziej zaawansowana formuła wysokoobciążonych silników,co za tym taki olej idealnie "dopasowuje "się do pracy silnika ja u siebie w aucie wymieniam od ponad dwóch lat i silnik idealnie współgra z tym olejem.

#3 Guest_koko

Guest_koko
  • Goście

Napisano 01 maj 2018 - 14:37

ja nie wymieniam oleju. to glupota dojezdzam do 100 tys i sprzedaje auto. mam to gdzies

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 maj 2018 - 19:30

a czytaliście o oleju Shell 5W40 który jest wyprodukowany w technologii Shell PurePlus najbardziej zaawansowana formuła wysokoobciążonych silników,co za tym taki olej idealnie "dopasowuje "się do pracy silnika ja u siebie w aucie wymieniam od ponad dwóch lat i silnik idealnie współgra z tym olejem.

nie polecam. w forach pełno jest od jakiegoś czasu negatywnych opinii. Ludzie skarżą sie na Shella i być może to własnie ta nowa technologia jest tak słaba przez co olej jest fatalny i może uszkodzić silnik, filtr dpf czy zawor egr. 

#5 Guest_maciej

Guest_maciej
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2018 - 19:04

czyli w taki przypadku dobrym rozwiązniem jest olej syntetyczny Shell Helix Ultra 5W-40 moim zdaniem nie trzeba szukac innego.ma technologie aktywnego oczyszczania Shell która pomaga chronić silniki wysokoobciążone przed osadami co przedłuża zywotnośc silnika.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2018 - 22:54

czyli w taki przypadku dobrym rozwiązniem jest olej syntetyczny Shell Helix Ultra 5W-40 moim zdaniem nie trzeba szukac innego.ma technologie aktywnego oczyszczania Shell która pomaga chronić silniki wysokoobciążone przed osadami co przedłuża zywotnośc silnika.

te technologie to brednie i wymysł merketingowy. Widzialeś żeby olej czyścił silnik? Przecież caly brudny olej wraca do miski olejowej i tam się w niej miesza z czystym. I potem syf krąży znowy po silniku. Shella nie polecam bo dwa turbo mi zniszczył dwóch autach,.

#7 Guest_Richard.

Guest_Richard.
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2018 - 16:03

Jaka powinna być temperatura oleju w samochodzie osobowym .

#8 Guest_artek

Guest_artek
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2019 - 10:11

jak miałby kupić inny olej lub olej z firmy Shell to właśnie bym wybrał sprawdzony produkt z oferty Shell

#9 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 05 maj 2019 - 11:10

technologia idzie do przodu tak jest w przypadku producenta olejów silnikowych Shell min Shell produkuje oleje na bazie gazu ziemnego co za tym ta technologia jest bardziej ekologiczna także czemu mam nie wierzyć w taką możliwość ?

#10 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2019 - 19:13

przeciez olej dobiera się do silnika tak jak piszą koledzy olej syntetyczny sprawdzonej firmy byłby najlepszym rozwiązaniem.

#11 Guest_Edzio

Guest_Edzio
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2019 - 20:44

ja byłem leniem i sobie w tej wyszukiwarce lubematch znalazłem olej i od razu zamowiłem ze sklepu internetowego , sprawdziłem specyfikacja zalecana do samochodu sie zgadza z tym co wypluła wyszukiwarka

#12 Guest_Icek

Guest_Icek
  • Goście

Napisano 15 październik 2019 - 21:51

ciekawe tylko taki smiertelnik jak ja nie bedzie wiedział jak ta temperatura ma wpłyna na moje auto :D ja to tylko olej dobieram i tyle moja robota wybieram ten o najwiekszejs smarnosci 0W jest chyba na rynku dobre 0W 30 dostałem od Shella i pasuje

#13 Guest_was123

Guest_was123
  • Goście

Napisano 23 październik 2019 - 22:14

temerature to chyba sprawdzaja czujniki czy jest ok :D tak mi sie cos kojarzy dobry syntetyk i po kłopocie bo zawsze bedzie dobrze działał

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych