Skocz do zawartości

Wypadek przy pracy jaki termin wysłania dokumentów do ZUS

ZUS pracodawca odszkodowanie termin wysłanie

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2018 - 10:36

Witam ja z zapytaniem o termin wysyłania przez pracodawce dokumentów do Zus o jednorazowe odszkodowanie przy wypadku przy pracy. Po jakim czasie od skoczenia leczenia kończy mi się możliwość ubiegania o odszkodowanie. Mój były pracodawca oczywiści mi powiedział że wysłał do zusu wszystkie dokumenty po miesiącu czasu zadzwoniłem do Zus aby zapytać o odszkodowanie poinformowali mnie że żadne takie dokumenty nie przyszły. Zakończyłem leczenie w styczniu więc nie wiem czy jeszcze mam możliwość domagania się jednorazowego odszkodowania.

#2 tadeusz8

tadeusz8

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 232 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 kwiecień 2018 - 11:11

Co zrobiłeś aby pracodawca wysłał dokumenty do ZUS w celu stwierdzenia uszczerbku na zdrowiu B)

Wymagane dokumenty od Ciebie:

- Od lekarza, który Cię leczył po wypadku powinieneś wyciągnąć (bo sam od siebie takiego dokumentu nie da) "Zaświadczenie o stanie zdrowia" OL-9,

- Wniosek o jednorazowe odszkodowanie - wypisane przez Ciebie,

- Oświadczenie poszkodowanego.

Najlepiej zrobić sobie kserokopie i dołączyć swoje pisma przewodnie, które wręczasz przedstawicielowi pracodawcy za pokwitowaniem. Możliwość ubiegania się o odszkodowanie masz zawsze tylko dokument z poz.1 tj OL-9 jest ważny 30 dni.

Pracodawca dołącza pismo przewodnie i Protokół z ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku przy pracy. :ph34r:

#3 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2018 - 11:22

Tak zrobiłem OL-9, wniosek też podpisałem i moje oświadczenie, Wszystkie dokumenty wypełniłem ,gdzie osobą zajmująca sie BHP następnego dnia zadzwoniłem do niego i spytałem czy wysłała on powiedział że tak, więc czekałem miesiąc na odpowiedz ZUS-u, jak nic nie dostałem to zadzwoniłem i się spytałem czy takie dokumenty otrzymali. Powiedzieli mi ze nie, więc co mam zrobić pójść do pracodawcy i powiedzieć o tym ,czy samemu wysłać?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2018 - 11:27

Tak zrobiłem OL-9, wniosek też podpisałem i moje oświadczenie, Wszystkie dokumenty wypełniłem ,gdzie osobą zajmująca sie BHP następnego dnia zadzwoniłem do niego i spytałem czy wysłała on powiedział że tak, więc czekałem miesiąc na odpowiedz ZUS-u, jak nic nie dostałem to zadzwoniłem i się spytałem czy takie dokumenty otrzymali. Powiedzieli mi ze nie, więc co mam zrobić pójść do pracodawcy i powiedzieć o tym ,czy samemu wysłać?

Albo jedno, albo drugie, co wolisz. Jeśli jednak pracodawca nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, zanieś dokumenty do ZUS sam.

#5 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2018 - 11:32

Ale czekaj jeśli minęło już 30 dni od wystawienia OL-9 to muszę jeszcze raz je zrobić ?

#6 krzysiek_info

krzysiek_info

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 kwiecień 2018 - 11:01

Witam,

Zapis na stronie ZUS mówi: "zaświadczenie o stanie zdrowia OL-9 zawierające m.in. informacje o zakończonym procesie leczenia i rehabilitacji, wystawione nie wcześniej niż na miesiąc przed złożeniem wniosku oraz ewentualnie dokumentacja medyczna" – tak więc zaświadczenie to jest ważne 30 dni.
Współpracuję z firmą Helpfind – www.helpfind.pl – gdybyś miał jakieś pytania w sprawie odszkodowania, to śmiało dzwoń pod nr 616 350 050.

Pozdrawiam pięknie! :)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ZUS, pracodawca, odszkodowanie, termin, wysłanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych