Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żołnierz ma prawo do emerytury wojskowej i cywilnej

wróć do serwisu Kadry 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516480 postów

Napisano 03 kwiecień 2018 - 12:22

Żołnierz, który odchodząc na emeryturę wojskową nie miał zaliczanych do niej żadnych okresów pracy w cywilu, może - po przepracowaniu poza wojskiem 25 lat i ukończeniu 65 lat - dostać emeryturę cywilną - stwierdził w uchwale Sąd Najwyższy.

Powrót do artykułu: Żołnierz ma prawo do emerytury wojskowej i cywilnej

#2 Guest_jerzy

Guest_jerzy
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2018 - 12:22

Jestem emerytem wojskowym, jeszcze służąc w armii podjąłem pracę w cywilu, za zgodą przełożonycch, mam 40 lat składkowych i ani 1/2 grosza dodatkowo, bo podobno się nie należy.

#3 Guest_wojpol

Guest_wojpol
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2018 - 17:40

ponieważ jest to okradanie suwerena za jego lojalną pracę odprowadzanie składek trzeba pracować na czarno i wszystko na ten temat

#4 Guest_suweren

Guest_suweren
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2018 - 14:06

Jestem emerytem wojskowym (71 lat, po zawale, 23,5 lat służby). Następnie przez 22 lata zamiast siedzieć w ciepełku lub gromadzić "nieopodatkowane dochody" pracowałem jako nauczyciel w podstawówce, gimnazjum i liceum ( wszystkie lata składkowe, a praca "cicha i spokojna " w odróżnieniu od "urzędniczej, czy "poselskiej" :) ) . Cieszę się, że moimi składkami mimo woli i bezinteresownie "wspomogłem" budowę marmurowych schodów, elewacji, a nawet - być może - uposażeń, nagród, premii, kolacyjek służbowych, wyjazdów integracyjnych itp. miłościwie panujących nam Władców Kraju , Ich Wybrańców i wszelkich "Decydentów" stanowiących tzw. "prawo". Satysfakcja pełna i w pełni bezpłatna, bo za 22 lata pracy w Oświacie do wojskowej emerytury nie dopisano ani jednego miedziaka!

#5 Guest_Franciszek

Guest_Franciszek
  • Goście

Napisano 09 marzec 2019 - 14:20

A jeśli po zwolnieniu z wojska, przepracowałem 14 lat odprowadzając składki emerytalne, czy mogę poznać nazwiska osób, które mnie okradają?

#6 Guest_Emeryt

Guest_Emeryt
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2019 - 06:41

No, jest nareszcie wyrok SN i za prace w cywilu były wojskowy może dostać drugą emeryturę. Czekamy na przepisy wykonawcze. Trzymamy kciuki za Pilota który dzielnie walczył.

#7 Guest_lenin

Guest_lenin
  • Goście

Napisano 30 maj 2020 - 10:49

Dlaczego laski prezesa mają 6000 tysiecy? Kiedyś biedni będą ryzać bogatych!

#8 Guest_zet

Guest_zet
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2020 - 17:37

Dlaczego mundurowi mają być uprzywilejowani - przepracowałam 40 lat, ale wybrałam rentę rodzinną bo była dla mnie korzystniejsza. Kto dostał moje pieniądze uskładane przez 40 lat pracy zawodowej? Może dadzą mundurowym jako drugie świadczenie? Niektórym ciągle mało.....

#9 Guest_zet

Guest_zet
  • Goście

Dlaczego mundurowi mają być uprzywilejowani - przepracowałam 40 lat, ale wybrałam rentę rodzinną bo była dla mnie korzystniejsza. Kto dostał moje pieniądze uskładane przez 40 lat pracy zawodowej? Może dadzą mundurowym jako drugie świadczenie? Niektórym ciągle mało.....

#10 Guest_zet

Guest_zet
  • Goście

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy