Skocz do zawartości

subwencja dla uczniów niepełnosprawnyc

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_wiwo

Guest_wiwo
  • Goście

Napisano 30 marzec 2018 - 21:11

Witam!! Jak u was wygląda tematyka podziału subwencji dla uczniów niepełnosprawnych min. plan, wydatkowanie.

Jak liczony był u Was plan na te rozdziały?

#2 Guest_hipek

Guest_hipek
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2018 - 16:53

Również jestem ciekaw jak księgujecie  80150, 80152, 80149? mianowicie jak podzieliście plan?
Z tego co słyszałem od tego roku nie można wydatkować tych pieniędzy na rzeczówkę oraz pobory pozostałych nauczycieli oraz księgować f-ry przyjętym w uprzednim roku wskaźnikiem?
Wydatkowanie ma być ściśle związane z dzieckiem wymagającym specjalnego kształcenia np. pomoc nauczyciela do dziecka.
Czy ktoś posiada wiedze na ten temat?

#3 strasburger

strasburger

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 06 kwiecień 2018 - 14:00

Ja niestety niezbyt mam wiedzę i doświadczenie w tym obszarze tematycznym... Dlatego też nie będę mógł pomóc...

upewnij się, że żyjesz własnym życiem

#4 sp_

sp_

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 06 kwiecień 2018 - 15:16

Ja zaplanowałam na 2018 rok plan 80149 i 80150 w wysokości takiej jak w 2017 wydzielając z tego na 80152. Nie mam zmian w liczbie dzieci więc to było proste. W latach poprzednich na tych rozdziałach księgowałam wydatki na dzieci z orzeczeniem bezpośrednio ich dotyczące oraz wskaźnikiem koszty obsługi i utrzymania szkoły (dosłownie dziobałam każdą fakturę obliczonym współczynnikiem). Teraz mam zagwozdkę, bo mam zawyżony plan w 80150 i 80152 ale jak przeniosę do 80101 i 80110 to mi będzie brakowało mimo wszystko w tych rozdziałach a nie wykonam planu w 80150 i 80152. Po rozmowie ze skarbnikiem plan zostaje bez zmian i mam księgować jak do tej pory. Nie ukrywam, że mam wątpliwości czy będzie ok

#5 sp_

sp_

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 25 kwiecień 2018 - 10:10

Czy może ktoś jeszcze podzielić się informacją jak rozdziela te wydatki w swojej jednostce?

#6 Guest_Marzenka

Guest_Marzenka
  • Goście

Napisano 16 maj 2018 - 10:19

Ponawiam pytanie. Czy jest na tym forum osoba która pracuje w szkole gdzie są oddziały integracyjne i ogólnodostępne z uczniami niepełnosprawnymi. Proszę podzielcie się wiedzą na temat rozliczania wydatków  w rozdziałach specjalnych.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych