Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zasiłek stały w 2018 r. - kwota, kryterium dochodowe

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671338 postów

Napisano 29 marzec 2018 - 16:01

Ile wynosi zasiłek stały w 2018 r.? Jakie trzeba spełnić kryterium dochodowe, aby otrzymać świadczenie?

Powrót do artykułu: Zasiłek stały w 2018 r. - kwota, kryterium dochodowe

#2 Guest_ada

Guest_ada
  • Goście

Napisano 29 marzec 2018 - 16:01

zasiłki wyższe od renty nieporozumienie

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2018 - 10:59

kryterium dochodowe powinno być zlikwidowane dla tych co mają orzeczenie na stałe

#4 Guest_liberty55

Guest_liberty55
  • Goście

Napisano 03 maj 2018 - 23:00

A czym się różni żołądek osoby niepełnosprawnej z umiarkowanym i znacznym stopnia niepełnosprawności lub na stałą czy czasową niepełnosprawność. Moim zdaniem mają takie same to nie piszcie takich bzdur. Mój zasiłek stały wynosi 604 zł muszę  opłacić rachunki mieszkaniowe Tz. mieszkanie ,prąd ,gaz,odpady komunalne opłacić telefon,telewizje kablową,internet,odłożyć tak odłożyć 100zł co miesiąc na opał na zimę i jeszcze z tego muszę tak muszę jeszcze wyżyć i co Wy na to???????????

Nie życzę nikomu takiego luksusu .

#5 Guest_hania

Guest_hania
  • Goście

Napisano 13 maj 2018 - 13:57

tak to taka rzeczywistość do tego LUKSUSU dochodzą leki w końcu orzeczenie nie jest przyznane zdrowemu tylko choremu .Leczenie kosztuje najwięcej,moze wtedy zostanie coś na jedzenie, bo zarobic coś CI nie wolno bo zasiłek zabiorą

#6 Guest_Iwona

Guest_Iwona
  • Goście

Napisano 15 maj 2018 - 21:00

kryterium dochodowe powinno być zlikwidowane dla tych co mają orzeczenie na stałe

Dokładnie tak,też tak sądzę.

#7 Guest_IGA

Guest_IGA
  • Goście

Napisano 29 maj 2018 - 10:44

Prawnicy nie chcą pisać zapytania do TK, dlaczego zasiłek pielęgnacyjny 153 zł. wlicza się do kryterium dochodowego ! Piszą brak podstaw do wniesienia skargi Konstytucyjnej, wystawiają taką opinię...

#8 Guest_Barbara

Guest_Barbara
  • Goście

Napisano 30 maj 2018 - 17:01

Od kiedy wzrośnie i o ile zasiłek stały 604 zł jest nadal

#9 Guest_Leonard

Guest_Leonard
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2018 - 00:03

1 10 2018 roku wzrost zasiłku do kwoty 705

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2018 - 07:02

skad wiesz ze zasilek wyniesye 705 czytalam ze dadza na reke 645 zl

#11 Guest_Witold Andrzejewski.

Guest_Witold Andrzejewski.
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2018 - 07:33

Jeżeli od 1.X. 2018r. ma wynosić tyle, ile napisano, to znaczy, że pozostaje bez zmian. Nędza dla chorych, którzy nie mają prawa do renty z ZUS.

#12 GrzegorzWet

GrzegorzWet

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 60 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 05 lipiec 2018 - 09:09

Ciekawy artykuł. 

#13 Guest_małgosia

Guest_małgosia
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2018 - 15:11

Narzekałam na PO-PSL, ale PIS to dopiero dno. Chorych traktuje jakby ich nie było. Jakby mieli inne problemy, inne żołądki, mieszkali w lepiankach i za prąd i czynsz nie płacili. Nie mieli laptopa, telefonu. po prostu taki śmieć. 41 zł, tyle ma wynieść podwyżka. A ceny towarów i usług przez ich posunięcia z 500+, wyprawka +, podwyżka pensji, poszły w górę. Dali tylko 41 zł. Bo muszą naskrobać skądś na te plusy. A skąd to wezmą?. Przecież nie od bogatego, nie od średniaka. bo im by dali popalić. Myślą, że my chorzy, będziemy siedzieć cicho. Jeszcze poczują jak my walczymy. Precz z PIS. Nie takiej zmiany chciałam. Ludziom chorym na stałych zasiłkach odpisują od dochodu wszystko co popadnie. Pielęgnacyjny też. Tak było za PO-PSL, a jak PIS- owi dopasowało?. Na wszystko są na nie co Po-PSL. Ale wszystkie zagadnienia z MOPS związane są dla nich rewelacyjne. Trybunał zmienili, Konstytucje chcą zmieniać, sądy, ale przepisy w MOPS będą te same, bo są według PIS dobre i zgodne z prawem. Jakim Prawem, PIS-ie są zgodne z prawem, jak dla Was sądy i Prawo są nie zgodne z niczym?.Opiekunowie pielęgnacyjny dostają oprócz swoich świadczeń, a Ci na stałym, z niepełnosprawnością w stopniu znacznym mają zasiłek ów odpisany od Kwoty zasiłku. To jest zgodne z prawem?. Jeszcze orzecznictwo chcą zmieniać. Niedoczekanie Wasze. Co robi ZUS z chorymi każdy wie, media wiedzą. Precz z PIS.

#14 Guest_karolina

Guest_karolina
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2018 - 21:32

Witam mam 33 lat jestem po dwóch zawałach i powiem szczerze boje się pracować mam szansę na rentę z mopsu

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2018 - 22:50

Ludzie chorzy ułomni,niepełnosprawni oraz ich opiekunowie wyjdzmy na ulice pokazmy ile nas jest.Jesteśmy na marginesie społeczeństwa.nie ma dla nas nic.piszcie do mnie etienee@wp.pl.Jestem matką pokrzywdzonmego dziecka przez los i życie. Niwłasciwa akcja poropdowa doprowadziła do kalectwa od urodzenia,Teraz gdy ma ponad 20 lat odebrano jej rente socjalną bo co na 500 + musi byc na wyprawki tez a ona co ma zdechnąc z głodu czy co.

#16 Guest_wojtek67

Guest_wojtek67
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2018 - 21:16

Witam,Od dnia 01.03. do dnia 18.11.2018 roku,otrzymuje zasilek staly w kwocie 604pln plus zasilek okresowy 20pln miesicznie. Z innych swiadczen nie korzystam.Celowek,posilkow etc.etc.. nie otrzymuje,bo sie nie staram. mam to w de.. Zbieram zlom,posprzatam... Ze sklepow mam produkty spozywcze,po terminie. na chate wydaje 450pln.jak tu kuzwa za reszte wyzyc? na szczaw,na mirabelki,ktorych nikt nie zbiera?

#17 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2018 - 10:22

Jestem w trakcie trwania załatwiania renty zus którą miałam do08. 2017rsprawa oparła się o sąd i jest w toku ja nie pracuję mam orzeczenie o niepełnosprawności umiarkowany mój mąż zarabia1100zl Msc żadnych innych dochodów nie osiągamy czy należy mi się zasiłek stały do czasu rozwiązania sprawy renty i jakie dokumenty są potrzebne. DZIĘKUJĘ

#18 Guest_wanda

Guest_wanda
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2018 - 13:28

jak mają żyć osoby , którym w mops potrąca się ze stałego zasiłku zasiłek piełęgnacyjny chociąż nie mają żadnego dochodu

#19 Guest_Janusz

Guest_Janusz
  • Goście

Napisano 05 październik 2018 - 19:10

Moje zdanie jest takie,zasiłek stały jest to ochłap dla ludzi pozbawionych wszystkiego .Państwo traktuje tych ludzi jak więzniów są pozbawieni praktycznie wszystkiego , nie mają żadnych praw.Nie mogą dorabiać do skromnego zasiłku , nie mają prawa brania coś na raty ,są inwigilowani co 6-miesięcy.Dlatego Proszę wszystkich co mają zasiłki stałe do PROTESTU I WALCZENIE O SWOJE PRAWA. A jest nas 300050 tys.Ochłap 40 zł jakie Państwo daje za 3-lata to skandal dla nas Obywateli tego Państwa.Nie wiem czy Państwo nas traktuje jak Obywateli.

#20 Guest_Darek

Guest_Darek
  • Goście

Napisano 07 październik 2018 - 14:55

Moje zdanie jest takie,zasiłek stały jest to ochłap dla ludzi pozbawionych wszystkiego .Państwo traktuje tych ludzi jak więzniów są pozbawieni praktycznie wszystkiego , nie mają żadnych praw.Nie mogą dorabiać do skromnego zasiłku , nie mają prawa brania coś na raty ,są inwigilowani co 6-miesięcy.Dlatego Proszę wszystkich co mają zasiłki stałe do PROTESTU I WALCZENIE O SWOJE PRAWA. A jest nas 300050 tys.Ochłap 40 zł jakie Państwo daje za 3-lata to skandal dla nas Obywateli tego Państwa.Nie wiem czy Państwo nas traktuje jak Obywateli.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych