Skocz do zawartości

Bon towarowy z funduszu socjalnego i podatek a koniec umowy

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anka

Guest_Anka
  • Goście

Napisano 28 marzec 2018 - 09:34

Dzień dobry!

Z okazji Dnia Kobiet pracownicy został przyznany bon towarowy. Kwota bonu nie wchodzi do limitu z racji obowiązkowemu podatkowi. Robiąc listę płac zapomniałam potrącić podatek od w/w. Pracownica kończy umowę wraz z dniem 30 marca. Ponieważ nie miałam możliwości już nanieść poprawek wystawiłam pracownicy notę księgową obciążającą kwotą podatku od wspomnianego bonu.

Jednak mam pytanie jak to ogarnąć pod kątem PIT na koniec roku. Faktycznie na liście marcowej była po raz ostatni i w przychodzie nie jest ujęta kwota bonu. Czy na koniec roku będę mogła dopisać do przychodu w PIT kwotę bonu i dopisać faktycznie potrącony podatek?

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 28 marzec 2018 - 09:42

To może utwórz dodatkową listę na tego jednego pracownika i wpisz tam kwotę bonu i potrąć podatek. Wtedy na PIT będzie się wszystko zgadzać. Musiałabyś tylko wycofać notę a listę zrobić do 30 marca.

#3 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 28 marzec 2018 - 10:19

Ja bym nie robił żadnej listy. Dopiszesz w Picie kwotę i podatek. Jeśli w tym czasie tzn do końca umowy pracownik otrzymał inne pomoce z zakładowego funduszu a były one np.zwolnione z podatku i nie umieściłaś ich na listach płac to na koniec roku i tak musisz kwotę wszystkich świadczeń wykazać jako przychód wraz z potrąconym od nich podatkiem.

#4 wiekuista

wiekuista

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 09 kwiecień 2018 - 15:58

Znakomicie! Dzięki wielkie za ciekawe i sprawdzone porady. Z całą pewnością przydadzą mi się one :)

Wiedział, że prędzej czy później będzie musiał odejść (dokąd - nigdy nie mówił, a ja przestałam pytać) i dlatego wydawało się, że rzucił całą ostrożność na wiatr. Sama natomiast, zanim go poznałam, nigdy niczego nie rzucałam na wiatr, z ostrożnością włącznie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych