Skocz do zawartości

środki trwałe w 2018

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_NOWA

Guest_NOWA
  • Goście

Napisano 28 marzec 2018 - 05:41

Witam, jak zapatrujecie się na zmianę w środkach trwałych, czy zmieniacie z 3500 na 10000zł w polityce rachunkowości.? Jak to ujęliście. Jestem na zastępstwie i nie wiem, jak się za to zabrać? Czy ta zmiana dotyczy również jednostek budżetowych?pomóżcie proszę

#2 pajucha

pajucha

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 14 maj 2018 - 22:11

u nas pani skarbnik podjęła decyzję że pozostajemy przy 3500 zł

#3 Guest_Ja

Guest_Ja
  • Goście

Napisano 15 maj 2018 - 11:12

Z tego co słyszałam RIO stoi na stanowisku aby pozostać przy 3500-zgodnie z polityką rachunkowości

#4 mily

mily

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 15 czerwiec 2018 - 11:40

Z tego co słyszałam RIO stoi na stanowisku aby pozostać przy 3500-zgodnie z polityką rachunkowości

Słyszałem podobnie

Polecam specjalistów z Biuro rachunkowe kadry i płace warszawa. Znają się na rzeczy, przygotowani merytorycznie, profesjonalizm na najwyższym poziomie.

Prowadzenie pełnej księgowości sp. z o.o. i nie tylko. Księgowi znają się na tym co robią, pomagają zrozumieć kwestie jeżeli chodzi o terminy księgowe. Zdecydowanie polecam.

#5 Monika *

Monika *

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 sierpień 2018 - 13:04

Witam serdecznie, mam pytanie odnośnie księgowania środków trwałych: Jak zaksięgować OT sieci wodociągowej jeśli F-ra zaksięgowana jest w zobowiązaniach lipca a płatność za nia nastąpi w następnym roku. Kiedy wprowadzić OT gdzie protokół odbioru mam tez z lipca. Czy będzie dobrze jeśli wprowadzę to w momencie zaplacenia w przyszłym roku?

Pozdrawiam

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18137 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 23 sierpień 2018 - 13:15

FV jest z lipca, czyli  na stan wprowadzasz w lipcu bo masz też Protokół odbioru, inaczej musiałoby "wisieć" niczyje, do czasu zapłaty jest zobowiazanie.

Ale skoro masz protokół to musisz przyjąć na stan w lipcu

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych