Skocz do zawartości


Zdjęcie

Handlujący w internecie elektroniką stracą zwolnienie z VAT - od 1 lipca 2018 r.


wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy
  • 197996 postów

Napisano 27 marzec 2018 - 10:04

Fiskus idzie na wojnę z firmami, które nie odprowadzają VAT do budżetu i dzięki temu oferują tańszą elektronikę. Zgodnie bowiem z projektowanymi przepisami od 1 lipca 2018 r. ze zwolnienia z VAT dla najmniejszych przedsiębiorców (z obrotami do 200 tys. zł wartości sprzedaży) nie będą mogli już korzystać podatnicy, którzy handlują w internecie m.in. elektroniką.

Powrót do artykułu: Handlujący w internecie elektroniką stracą zwolnienie z VAT - od 1 lipca 2018 r.

#2 Guest_Matt

Guest_Matt
  • Goście

Napisano 27 marzec 2018 - 10:04

Handel internetowy na portalach aukcyjnych rzeczywiście pozostawia wiele do życzenia, jeżeli chodzi o kwestię podatku VAT, na pewno część handlujących stara się za wszelką cenę ominąć ten podatek. Dla klientów jest to plus, bo można kupić taniej, ale dla budżetu to oczywiście już minus, bo te pieniądze wyciekają na pewno dość szerokim strumieniem. Te nowe regulacje odbiją się z pewnością na cenach produktów elektronicznych. No cóż, fiskus stara się uszczelniać VAT nie od dziś, "był czas przywyknąć przecie".

#3 Guest_VAR

Guest_VAR
  • Goście

Napisano 27 marzec 2018 - 14:20

Witam. Tutaj chodzi tylko o handel nową elektroniką ?? co jeśli sprzedawana jest używana elektronika?#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 marzec 2018 - 00:05

Pojęcie używanego według informacji

http://ksiegowosc.in...-definicje.html

też można różnorako definiować - takie jest właśnie polskie prawo. Burdel i syf.

Jeśli będę musiał przejść na VAT, bo nie będę mógł sprzedać kupionej elektroniki jako uszkodzonej i używanej jako naprawionej i sprawnej, to prd, zamykam działalność całkowicie. To jest jakaś abstrakcja żebym musiał odprowadzać 23% podatku od sprzętu, za który już zapłacono VAT przy jego zakupie np 10 lat temu. Nie mam zamiaru oddawać połowy i tak niskiego zysku (na 90% takiego towaru nie będzie się dało dostać faktury, bo to zazwyczaj sprzedają ludzie prywatnie, więc niewiele będę miał kosztów do odliczenia), żeby wspomagać projekty darowizn dla rozmnażającego się na potęgę plebsu i tępoty --> 500+ i zasiłków dla nierobów i pijaków. Też przejdę w tryb pasożyta. Brawo PIS. Dobra zmiana!#5 Guest_gloris

Guest_gloris
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2018 - 11:34

Pytanie do osób ktore handują elektroniką używaną, a do tej pory były zwolnione z VAT, czy tyczy się to wszystkich osób? Czy tylko tych które kupowały nowy sprzęt na faktury 23%, co w wypadku zakupu tylko i wyłącznie towarów od osób prywatnych ? Czy też muszą one przejść na VAT i wystawiać faktury vat marże, paragony z marżą?

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych