Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy warto kupić opony całoroczne?

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49085 postów

Napisano 25 marzec 2018 - 22:01

Coraz krótsze i cieplejsze zimy sprawiają, że wielu kierowców zastanawia się nad zakupem opon całorocznych. Jakie wady i zalety ma tego typu ogumienie? Czy warto kupić opony całoroczne?

Powrót do artykułu: Czy warto kupić opony całoroczne?

#2 Guest_No siemka

Guest_No siemka
  • Goście

Napisano 25 marzec 2018 - 22:01

Jak coś jest do wszystkiego to jest do "pupy"

#3 Guest_rysiek

Guest_rysiek
  • Goście

Napisano 26 marzec 2018 - 07:36

W czwartym aucie uzywam juz calorocznych, ale ja jezdze ok 5000 km rocznie i 90% to miasto. Jak mialem sezonowe to co chwila trzeba bylo zmieniac. Latem wole rower od samochodu, a zima mimo wszystko szybko mija. Poza tym oszczedzsm paliwo i hamulce, jezdze powoli i hamuje eiecrj silnikiem niz hamulcami. Po 5 latach mam zaoszczedzone 1000 zl na samych wymianach opon i za tyle kupuje po 7 latach nowy komplet calorocznych. Kto malo jezdzi, spokojnie to caloroczne to dobry pomysl

#4 Guest_kremer

Guest_kremer
  • Goście

Napisano 26 marzec 2018 - 21:23

Według mnie jak najbardziej warto zainwestować w takie opony. Jeżeli kupimy coś z górnej półki to nie będziemy mieli powodów do narzekania. Przejeździłem 3 sezony na Yokohamie Geolander G015 i nie mam żadnych powodów dla których mógłbym z nich zrezygnować. Na moją jazdę dają radę i zimą i latem. A najmilsze jest to jak patrzę jak inni stoją godzinami w kolejkach za wymianą a ja nie muszę się tym przejmować.

#5 Guest_LSatro

Guest_LSatro
  • Goście

Napisano 27 marzec 2018 - 10:00

Jakiej firmy opony całoroczne wybrać? Tutaj fajny poradnik:

wulkanista.pl/jakiej-firmy-opony-caloroczne-wybrac/

A testy opon całorocznych w popularnych rozmiarach tu:

wulkanista.pl/testy-opon-calorocznych/

#6 Guest_Fabian

Guest_Fabian
  • Goście

Napisano 27 marzec 2018 - 14:54

Jak szukacie opon, zimowych, letnich czy nawet całorocznych to polecam portal logistykaopon.pl Ogromny wybór i bardzo dobre ceny!

#7 f1sylwek

f1sylwek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 27 marzec 2018 - 14:59

Mimo wszystko zmieniam opony dwa razy w roku. Czuję się bezpieczniej. Pilnuję również by żona i mama pamiętały o tym zwyczaju

#8 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 29 marzec 2018 - 14:29

Moim zdaniem nie, bo jak coś jest do wszystkiego to w sumie do niczego się nie nadaje, takie jest moje zdanie przynajmniej, ja wole mieć solidne letnie i solidne zimówki, a też o nie dbać jak należy ale to wystarczy mieć dobry jeden środek do pielęgnacji, ja akurat teraz w chemiczna-hurtownia z TuningKingz Car i bardzo sobie chwalę

#9 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 29 marzec 2018 - 19:26

Mi całoroczne opony przypadły do gustu.Mam przejechane za sobą już dwa lata na Yokogamie Geolander G015. Warunki jakie panowały przez ten czas w ogóle nie zaskoczyły mnie i nie miałem kłopotów z podróżowaniem. Poza tym osoby które używają głównie w trybie miejskim nie powinny się bać opon całorocznych, ponieważ to dla nich idealne rozwiązanie.

#10 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2018 - 20:48

Używam Goodyear Vector 4 season gen 2 i sa to idealne opony - ciche dobrze wykonane , sprawują się bez zarzutu latem u zimą. W drugim aucie również zrezygnowałem z opon sezonowych na rzecz Michelin Cross Climate i też są ok chociaż dużo mniej precyzyjnie wykonane od Goodyearow co wyszło przy wywaxaniu. Mam wrażenie że GY lepiej też działają zimą niż Micheliny ale generalnie jedne i drugie polecam - nie warto zmieniać.

#11 Guest_Jurek

Guest_Jurek
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2018 - 14:28

Bardzo sobie chwalę opony całoroczne. Nigdy nie miałem problemów na śniegu czy mrozie :) Od roku mam takie opony i jest ok. Duży wybór jest na Logistyka opon możecie sobie sprawdzić — dobre ceny :)

#12 Guest_Darek

Guest_Darek
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2018 - 21:31

Teraz zdecydowałem się na opony całoroczne. Zimówki były już do wyrzucenia wiec kupiłem. Opony wymieniałem w Auto Serwis Wadowicka fajnie wszystko dopasowali i wyważyli :)

#13 Guest_Patryk

Guest_Patryk
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2018 - 21:13

Nie nie, całoroczne opony w Polsce to pomyłka. Przecież zima jest nieobliczalna i nawet może nas zaskoczyć w maju :D Trzymam się rady swojego mechanika i mam opony na dwa sezony. Do naprawy auta i wymiany opon polecam Auto Serwis Wadowicką w KRK - świetny serwis :)

#14 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2050 postów

Napisano 09 maj 2018 - 07:17

Mam teraz całoroczne. Ustawianie zbieżności kół w Londynie jest droższe niż w Polsce, ale robię to dzięki temu jeden raz przez cały okres użytkowania tych opon. Ale fakty są rzeczywiście takie, że opony całoroczne są najlepszym rozwiązaniem - o ile tylko jeździcie rozsądnie, nie jesteście ryzykantami. Ale to chyba dosyć oczywiste, prawda? 

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych