Skocz do zawartości

Kilka pytań o zasiłek chorobowy

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 22 marzec 2018 - 21:19

Witam. Proszę o poradę w kwestii zasiłku chorobowego. Sytuacja wygląda tak - 31 grudnia 2017 pracodawca rozwiązał ze mną umowę o pracę z miesięcznym okresem wypowiedzenia. 30 stycznia b.r. lekarz wystawił mi zwolnienie lekarskie, które najpierw trwało do 20 lutego, po czym zostało przedłużone (tzn. wystawione kolejne zwolnienie) od 21 lutego do 7 marca. Pierwsze zwolnienie dostarczył do ZUSu mój były pracodawca, drugie dostarczyłam już sama. Niestety zapomniałam o złożeniu oświadczenia Z-10. Na początku marca otrzymałam z ZUSu list, w którym poinformowano mnie o tym fakcie i szybko to oświadczenie doniosłam. Data złożenia przeze mnie Z-10 to 8 marca. Mam w związku z tym pytanie - kiedy mogę spodziewać się wypłaty zasiłku chorobowego? Czy te 30 dni, które ZUS ma na wypłatę zasiłku liczą się w moim przypadku od 8 marca, tj. od dnia dostarczenia Z-10? I jeszcze jedno pytanie - jeśli zwolnienia lekarskie były dwa, to ZUS wypłaci zasiłek "w ratach", czy będzie to jedna wypłata? Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12247 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 22 marzec 2018 - 22:00

Wg mnie w tej sytuacji 30 dni liczy się od dostarczenia ostatniego brakującego dokumentu.

Co do wypłaty zasiłku - myślę, że ZUS połączy te dwa zwolnienia.

#3 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 22 marzec 2018 - 22:19

Tak właśnie myślałam, że to się liczy od ostatniego złożonego do ZUS dokumentu. No trudno, muszę uzbroić się w cierpliwość ;)

Ps. Te 30 dni to rozumiem, że chodzi o kalendarzowe?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych