Skocz do zawartości

Świadczenie pracy podczas wypowiedzenia

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Johny

Guest_Johny
  • Goście

Napisano 22 marzec 2018 - 16:28

witam,
Pracowałem w firmie X na stanowisku Przedstawiciela Handlowego i na koniec stycznia złożyłem wypowiedzenie zgodnie z kodeksem tj. z pełnym okresem wypowiedzenia. Po dwóch dniach, moja skrzynka pocztowa została wyrzucona z grupy firmowej, czyli przestały do niej wpadać informacje, które są adresowane do wszystkich pracowników. Obcięto mi również dostęp do informacji o produktach/ zyskach.
(Jestem rozliczany na podstawie premii za zysk w cyklu miesięcznym.)
Kierownik przekazał mi ustanie w Lutym ze najdalej do początku marca mam odbyć spotkania u swoich klientów i przekazać ich nowym opiekunom i zostaje zwolniony z obowiązku świedczenia pracy po zwrocie narzędzi pracy.
Dostałem jednak informacje, ze pracodawca zdecydował ze zwolni mnie z obowiązku pracy od kwietnia, a za marzec chce mnie rozliczyć „po staremu” czyli za wynik na klientach, mimo ze formalnie zostali oficjalnie na spotkaniach przekazani nowym opiekunom. Co w tej sytuacji robić? Pytam gdyż wynik na tych klientach będzie słaby bo nowi opiekunowie będą za prace z tymi klientami wynagradzani od kwietnia i w ich interesie nie jest dobra sprzedaż w marcu.
Dziękuje z góry za wszelkie odpowiedzi.
D

#2 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 144 postów

Napisano 23 marzec 2018 - 09:08

Moim zdaniem nic nie zrobisz. Pracodawca w związku z ochroną własnych interesów ma prawo zwolnić cię z obowiązku świadczenia pracy. Za okres zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy wynagrodzenie oblicza się jak za urlop wypoczynkowy więc (to oczywiście zależy od wewnątrzfirmowych ustaleń) całkiem prawdopodobne że będzie ono obejmować średnie wynagrodzenie z 3 miesięcy wstecz (czyli kiedy jeszcze pracowałeś). 

Moim zdaniem pracodawca jest fair - zakłada że w marcu mimo że nie będziesz pracować mogą się pojawić transakcje będące wynikiem twojej pracy a nie nowych opiekunów więc wypłaci ci za cały marzec. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych