Skocz do zawartości

podstawa zasiłku chorobowego

wróć do serwisu Księgowość 14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_marta

Guest_marta
  • Goście

Napisano 22 marzec 2018 - 12:47

Szanowne Panie,

czy do wyliczenia podstawy zasiłku chorobowego powinnam uzupełnić premię regulaminową pomniejszaną proporcjonalnie o czas niezdolności zgodnie z art. 37 "wynagrodzenie miesięczne obliczone przez podzielenie wynagrodzenia osiągniętego za przepracowane dni robocze przez liczbę dni przepracowanych i pomnożenie przez liczbę dni, które ubezpieczony będący pracownikiem był obowiązany przepracować w tym miesiącu, jeżeli przepracował choćby 1 dzień"?

Jeśli pracownica miała zwolnienie na przełomie miesiąca, przykładowo od 29.09 - 06.10 a wynagrodzenie chorobowe wypłacone zostało w październiku, to powinnam uzupełnić premię zarówno we wrześniu jak i w październiku, jeśli faktycznie dni nieobecności pomniejszyłam w premii październikowej?

będę wdzięczna za pomoc

#2 Guest_marta

Guest_marta
  • Goście

Napisano 22 marzec 2018 - 15:50

nikt nie wie?

#3 Guest_gość, gość

Guest_gość, gość
  • Goście

Napisano 22 marzec 2018 - 15:54

no przecież to ty powinnaś wiedzieć, robisz coś na czym się nie znasz?

I to jeszcze liczysz ludziom płace?

#4 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 22 marzec 2018 - 22:58

Mam zastępstwo za koleżankę i nie chciałabym popełnić błędu. Mogę prosić o pomoc czy jedynie na słowa krytyki?

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 marzec 2018 - 07:31

http://kadry.infor.p...horobowego.html

#6 Guest_marta

Guest_marta
  • Goście

Napisano 23 marzec 2018 - 08:13

dziękuję. chodzi mi jednak o schemat uzupełnienia. ja jestem pewna tego, że powinnam tą premię  wziąć do podstawy wymiaru zasiłku, tylko w jaki sposób uzupełnić?

skoro premia była pomniejszona za czas niezdolności (czyli przykładowo premia wyniosła 200 zł, niezdolności było 5 dni, to 200:30=6,66, 6,66 x 5 = 33,30, to premia za czas niezdolności wyniosła 200 - 33,30 =166,70). Teraz jak to uzupełnić do podstawy zasiłku, jak wyliczyć? Bardzo proszę o pomoc

#7 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12451 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 23 marzec 2018 - 22:56

W takim przypadku uzupełniona premia wg mnie wynosi całe 200,- zł. 

Ale może zamiast robić takie wyliczanki napisz konkretnie jakie tu były naliczone /wypłacone/ kwoty wynagrodzenia za czas przepracowany i tej premii. 

#8 Guest_Bary

Guest_Bary
  • Goście

Napisano 24 marzec 2018 - 08:33

Mam zastępstwo za koleżankę i nie chciałabym popełnić błędu. Mogę prosić o pomoc czy jedynie na słowa krytyki?

Zastępstwo, akurat!
Każdy kiep tak pisze, byle pokryć niewiedzę, na dokładkę TCHÓRZ.

#9 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 27 marzec 2018 - 10:47

W takim przypadku uzupełniona premia wg mnie wynosi całe 200,- zł. 

Ale może zamiast robić takie wyliczanki napisz konkretnie jakie tu były naliczone /wypłacone/ kwoty wynagrodzenia za czas przepracowany i tej premii

Dziękuję za dobre chęci, ale rezygnuję z obecności na tym forum, z uwagi na krytykę itd.

Myślałam, że forum jest po to, aby podpytać, kiedy ma się wątpliwości, aby inni mogli podzielić się swoim doświadczeniem. NIe przypuszczałam, że jest to forum dla profesjonalistów.

Widać jestem, jak to mnie ktoś nazwał "kiep" i :Tchórz"

A premie uzupełniłam do pełnej wysokości, tak jak to było praktykowane w moim zakładzie pracy. Zwyczajnie chciałam się upewnić, czy tak jest poprawnie.

Z góry dziękuję Koleżanka

A tak na marginesie, to z 12 miesięcy, które uwzględniałam do podstawy wymiaru brałam zasadnicze i premie bez stażowego - reprezentuje urząd gminy. stażowe mam wypłacane bez względu na absencje. Premie są proporcjonalnie zmniejszane czyli dzielimy przez 30 i mnożymy przez lb. dni nieobecności i kolejno od kwoty premii odejmujemy. Z uwagi na to, iż są to premie regulaminowe, wypłacane wraz z wynagrodzeniem, comiesięczne, niezmienne, więc uzupełniłam do pełnej wysokości.

trzynastkę uzupełniłam o dni nieobceności (z wyjątkiem opieki i urlopów okolicznościowych) dzieląc przez lb dni jaka przepracował i mnożąc przez lb dni, które był zobowiązany przepracować.

nie wiem, czy będzie ok. mam nadzieję, że tak

kończę już wywód i raz jeszcze dziękuję

#10 Guest_Bary

Guest_Bary
  • Goście

Napisano 27 marzec 2018 - 11:12

Dziękuję za dobre chęci, ale rezygnuję z obecności na tym forum, z uwagi na krytykę itd.

Myślałam, że forum jest po to, aby podpytać, kiedy ma się wątpliwości, aby inni mogli podzielić się swoim doświadczeniem. NIe przypuszczałam, że jest to forum dla profesjonalistów.

Widać jestem, jak to mnie ktoś nazwał "kiep" i :Tchórz"

A premie uzupełniłam do pełnej wysokości, tak jak to było praktykowane w moim zakładzie pracy. Zwyczajnie chciałam się upewnić, czy tak jest poprawnie.

Z góry dziękuję Koleżanka

A tak na marginesie, to z 12 miesięcy, które uwzględniałam do podstawy wymiaru brałam zasadnicze i premie bez stażowego - reprezentuje urząd gminy. stażowe mam wypłacane bez względu na absencje. Premie są proporcjonalnie zmniejszane czyli dzielimy przez 30 i mnożymy przez lb. dni nieobecności i kolejno od kwoty premii odejmujemy. Z uwagi na to, iż są to premie regulaminowe, wypłacane wraz z wynagrodzeniem, comiesięczne, niezmienne, więc uzupełniłam do pełnej wysokości.

trzynastkę uzupełniłam o dni nieobceności (z wyjątkiem opieki i urlopów okolicznościowych) dzieląc przez lb dni jaka przepracował i mnożąc przez lb dni, które był zobowiązany przepracować.

nie wiem, czy będzie ok. mam nadzieję, że tak

kończę już wywód i raz jeszcze dziękuję

No płakać to raczej nie będę.

Podobno "prawdziwa cnota krytyki się nie boi", coś podobnego ze względu na krytykę rezygnujesz z Forum? a do czego tu jesteś potrzebna?

wielka "urzędniczka", to tez i krytykować nie wolno?

#11 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 27 marzec 2018 - 11:19

No płakać to raczej nie będę.

Podobno "prawdziwa cnota krytyki się nie boi", coś podobnego ze względu na krytykę rezygnujesz z Forum? a do czego tu jesteś potrzebna?

wielka "urzędniczka", to tez i krytykować nie wolno?

Srotka nie cnotka! staram się być uprzejma! tak jestem wychowana! Można normalnie rozmawiać! Nie boje się krytyki. Prosiłam jedynie o potwierdzenie czy właściwie podchodzę do wyliczenia, a teraz przeszło na wyzywanki. Chyba nie o to to chodzi.

A z forum może jeszcze skorzystam, jeśli trafi się ktoś przyjemniejszy od Pana/Pani to z przyjemnością tu wrócę!

#12 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 27 marzec 2018 - 11:20

A tak w ogóle to Pan/Pani jest administratorem tego forum, że wybiera kto jest tu potrzebny a kto nie??

#13 Guest_Bary

Guest_Bary
  • Goście

Napisano 27 marzec 2018 - 11:23

Srotka nie cnotka! staram się być uprzejma! tak jestem wychowana! Można normalnie rozmawiać! Nie boje się krytyki. Prosiłam jedynie o potwierdzenie czy właściwie podchodzę do wyliczenia, a teraz przeszło na wyzywanki. Chyba nie o to to chodzi.

A z forum może jeszcze skorzystam, jeśli trafi się ktoś przyjemniejszy od Pana/Pani to z przyjemnością tu wrócę!

No jak to????

"Dziękuję za dobre chęci, ale rezygnuję z obecności na tym forum, z uwagi na krytykę itd."

raz tak, a raz tak?

"Srotka nie cnotka" ????- dziecko idź do piaskownicy, faktycznie Forum cię przerasta.

Ktoś przyjemniejszy to zapewne nie znajdzie ochoty, aby z tobą "rozmawiać", bo i o czym?

#14 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 27 marzec 2018 - 11:34

Śmiechu warte. Nie będę traciła czasu na rozmowę z kimś takim. Pozdrawiam

Miłego dnia!

#15 Guest_Bary

Guest_Bary
  • Goście

Napisano 27 marzec 2018 - 11:49

Śmiechu warte. Nie będę traciła czasu na rozmowę z kimś takim. Pozdrawiam

Miłego dnia!

Co jest śmiechu warte? mówisz o swoich pyskówkach? a tak, tu się zgadzam.

Spokojnie, mniej emocji, nerwy się leczy

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych