Skocz do zawartości

Praca w niedzielę i święta

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Ela

Guest_Ela
  • Goście

Napisano 20 marzec 2018 - 17:17

Jesteśmy instytucją w której w wyjątkowych sytuacjach pracujemy w niedzielę i święta. Czy pracownik może przyjść do pracy w niedzielę 01 kwietnia i w święto w poniedziałek 02 kwietnia?
W jeden i drugi dzień praca będzie trwała max 2 godziny dziennie. Zachowa tygodniowy odpoczynek bo pracę kończy w piątek o 15-ej

#2 Calineczka1978

Calineczka1978

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 marzec 2018 - 21:51

Witam, mam pytanie jestem samotna matka 6 letniej córki , jestem w nowym mieście i pracuje, cw mojej pracy mamy narzucone tzw sztywne dni czyli: wolny dzień między poniedziałkiem a piatkiem za to musimy pracować w każda sobotę i jedna niedziele miesiąca .prawie nikogo tu nie znam a na opiekunkę mnie po prostu nie stać .czy mogę wymóc na pracodawcy by mi zamienił moje soboty i niedziele za moje wolne środy ???? Bardzo proszę o odpowiedz , jestem zrozpaczona

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 marzec 2018 - 06:54

Wymóc nie możesz, możesz jedynie przedstawić swoją sytuację i liczyć na dobrą wolę pracodawcy.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 marzec 2018 - 06:58

Jesteśmy instytucją w której w wyjątkowych sytuacjach pracujemy w niedzielę i święta. Czy pracownik może przyjść do pracy w niedzielę 01 kwietnia i w święto w poniedziałek 02 kwietnia?
W jeden i drugi dzień praca będzie trwała max 2 godziny dziennie. Zachowa tygodniowy odpoczynek bo pracę kończy w piątek o 15-ej

Wszystko zależy od tego, jaki system czasu pracy go obowiązuje, jak wygląda grafik tego pracownika  w pozostałe dni, i musicie udzielić innego dnia wolnego za każdy z tych dni, nawet gdyby pracownik przepracował tylko godzinę.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy