Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy Kodeks pracy: rozwiązanie stosunku pracy w trakcie urlopu i choroby

wróć do serwisu Kadry 28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515879 postów

Napisano 20 marzec 2018 - 12:13

Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy opracowała projekt nowego Kodeksu pracy, który dopuszcza rozwiązanie stosunku pracy w trakcie urlopu i zwolnienia lekarskiego. Ochrona przed zwolnieniem będzie wyłączona również w przypadku zatrudnionych na umowę zastępstwo oraz kobiet w ciąży pracujących w małych firmach.

Powrót do artykułu: Nowy Kodeks pracy: rozwiązanie stosunku pracy w trakcie urlopu i choroby

#2 Guest_Mania

Guest_Mania
  • Goście

Napisano 20 marzec 2018 - 12:13

Ale mi nowość z kobietą w ciąży zatrudnią na zastępstwo. Przecież ta umowa od dawna nie chroni kobiety w ciąży. Jakieś bzdury to są. Sama byłam zatrudniona na takiej umowie aż 4 lata i byłam w ciąży. Zostałam zwolniona,bo osoba za którą byłam zatrudniona zwolniła się i było to 2 lata temu. To żadnej nowości nie piszecie.

#3 Guest_Yaneee Mamneeka

Guest_Yaneee Mamneeka
  • Goście

Napisano 20 marzec 2018 - 12:43

Jak widać idziemy w kierunku wytyczonym przez PO, czyli "lulamy" przedsiębiorców aby im nabić jeszcze więcej kasy, i dodatkowo dajemy im narzędzie do szantażu pracowników popprzeznatychmiastowe zwolnienie. Umacniamy tym samym państwo niewolnicze. Przecież pracownicy nie chodzą na zwolnienia z wyrachowania tylko że strachu przed utratą pracy i brakiem możliwości jej szybkiego znalezienia. Jak te zmiany wejdą w życie PiS może się pakować a Polska może zmienić nazwę na Ukraina Zapolska bo tu się bardziej o nich dba niż o Polaków.

#4 Guest_Mała

Guest_Mała
  • Goście

Napisano 20 marzec 2018 - 15:19

A co w przypadku gdy jestem na l4 od zeszłego roku ponieważ choruje na raka ? Też będą mogli mnie zwolnic ?

#5 Guest_Alebieda

Guest_Alebieda
  • Goście

Napisano 20 marzec 2018 - 22:50

Ale afryka, jeszcze tylko zalegalizują bicie pracownika w celu osiągnięcia lepszej efektywności i będzie bosko.

#6 Guest_Jacenty

Guest_Jacenty
  • Goście

Napisano 21 marzec 2018 - 05:48

Mojego Ojca zwolniono po 29 latach pracy proponując mu zmianę zakresu obowiązków z kierownika na obsługę placu, bo prywatny przedsiebiorca musial mieć stanowisko dlla syna. Niech rząd mi powie jak 63- letni czlowiek ma znaleźć pracę zgodną z jego predyspozycjami na terenie ściany wschodniej.

#7 Guest_Ja

Guest_Ja
  • Goście

Napisano 21 marzec 2018 - 07:18

Praca na ścianie wschodniej za 1300zl, i jeszcze zwolnią za to że zechcesz pójść na urlop bo ci przepadnie oczywiście ! bo przecież pracoda.... sorki, właściciel niewolników nie udzieli bo wydajność mała i nie ma na wczasy na Kanarach i nowego Lexusa

#8 Guest_Polka

Guest_Polka
  • Goście

Napisano 21 marzec 2018 - 18:41

Pięknie. Dają 500 plus i namawiają do dochodzenia w ciążę. Następnie tę samà kobietę można zwolnić. Do sądu takich trzeba podać co to wymyślili. "Brawo" za tak obrzydliwe pomysły !!!

#9 Guest_Poirytowana

Guest_Poirytowana
  • Goście

Napisano 23 marzec 2018 - 08:08

Jedno wyklucza drugie coś musieli zmienić abyś MATKO miała wybór albo 500+ albo wypłata. Siedzą tam na górze i wymyślaja.

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 marzec 2018 - 12:00

fatalne zmiany

#11 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 27 marzec 2018 - 08:45

Nie wiem, dlaczego wprowadzacie ludzi w błąd?! To jeszcze nie jest nowy kodeks pracy tylko projekt.

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 marzec 2018 - 11:47

Nie wiem, dlaczego wprowadzacie ludzi w błąd?! To jeszcze nie jest nowy kodeks pracy tylko projekt.

Już w pierwszym zdaniu tego artykułu jest zaznaczone, że to PROJEKT. Czytaj ze zrozumieniem.

#13 Guest_emeryturka, taka tyci, tyci

Guest_emeryturka, taka tyci, tyci
  • Goście

Napisano 28 marzec 2018 - 07:10

Rząd (były pracodawca bankowy) idzie ostro na Nobla. W związku z tym należy na koniec roku koniecznie rozdać pomysłodawcom sowite nagrody. Może nawet co kwartał

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 marzec 2018 - 11:02

jestem na zw,lekarskim do kwietnia czy pracodawca moze mnie zwolnic,moje leczenie potrwa jeszcze 2 miesiace ,listonosz dostarczyl mi swiadectwo z pracy,i co dalej ,Chorobowe bee dostawac z pracy czy z ZUS prosze o odpowiedz

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 marzec 2018 - 11:42

jestem na zw,lekarskim do kwietnia czy pracodawca moze mnie zwolnic,moje leczenie potrwa jeszcze 2 miesiace ,listonosz dostarczyl mi swiadectwo z pracy,i co dalej ,Chorobowe bee dostawac z pracy czy z ZUS prosze o odpowiedz

W trakcie zwolnienia lekarskiego pracodawca nie może Cię zwolnić. Jeśli jednak w trakcie trwania zwolnienia wygasa Ci umowa, wtedy zwolnienie lekarskie nie powoduje jej przedłużenia.W takiej sytuacji dalszy zasiłek wypłaca ZUS. Oczywiście, to wszystko moje domysły, bo strasznie niejasno opisujesz sprawę.

#16 Guest_Yvonne

Guest_Yvonne
  • Goście

Napisano 28 marzec 2018 - 12:24

Jak widać idziemy w kierunku wytyczonym przez PO, czyli "lulamy" przedsiębiorców aby im nabić jeszcze więcej kasy, i dodatkowo dajemy im narzędzie do szantażu pracowników popprzeznatychmiastowe zwolnienie. Umacniamy tym samym państwo niewolnicze. Przecież pracownicy nie chodzą na zwolnienia z wyrachowania tylko że strachu przed utratą pracy i brakiem możliwości jej szybkiego znalezienia. Jak te zmiany wejdą w życie PiS może się pakować a Polska może zmienić nazwę na Ukraina Zapolska bo tu się bardziej o nich dba niż o Polaków.

W pełni się zgadzam. I mówić po ukraińsku też już niedługo będziemy musieli.

#17 Guest_Yvonne

Guest_Yvonne
  • Goście

Napisano 28 marzec 2018 - 12:25

Już w pierwszym zdaniu tego artykułu jest zaznaczone, że to PROJEKT. Czytaj ze zrozumieniem.

Durne projekty szybko są realizowane.

#18 Guest_Ewelina

Guest_Ewelina
  • Goście

Napisano 28 marzec 2018 - 16:13

Ale ja tu czytam że jednak może pracodawca zwolnić a co mam zrobić skoro chorobowe mam od ortopedy na zwichniętą nogę i jeszcze nie minęły 2 miesiące a już mnie straszą zwolnieniem. Jak mam przyjść do pracy skoro nie jestem zdolna ani lekarz nie dał zdolności a potem jeszcze muszę zrobić badania z zakresu medycyny pracy. Czy ten 1 dzien urlopu na żądanie jest pewny? Bo czytam że też nie ale mi by to dało szansę by z nia na dzień nie zostać bez dochodów.

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2018 - 17:52

witam prasze o porade,umowe o prace mam do konca listopada, u nas w prasy podfirma zwalniala pracownikow.ja obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim od 4 marca,jezeli dana osobanie nie podpisze wypowiedzenia za poruzumieniem stron,bo takie dawali,Czy podfirma moze dana osobe zwolnic wysylajac jej swiadectwo pracy do domu

#20 JanDawko

JanDawko

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów
  • LokalizacjaLubin

Napisano 03 kwiecień 2018 - 03:19

Totalna głupota.

Odpowiedzią na zapotrzebowania fryzjerów jest https://www.fryzomania.pl/ hurtownia fryzjerska z zasadami!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych