Skocz do zawartości

Zdjęcie

wypowiedzenie umowy przez pracownika

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 DAW

DAW

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 19 marzec 2018 - 11:20

Witam. Jestem zatrudniony jako kierowca w firmie ponad 10 lat. na najniższe wynagrodzenie płatne do 10 kazdego nastepnego m-ca , oprócz tego otrzymuje dodatkowo diety płatne do 20.Od pół roku pracodawca nie wywiązuje się z terminowych wypłat wynagrodzenia z 2 miesięcznym opóżnieniem. Chciałbym złozyć wypowiedzenie i się zwolnić. Czy mogę złozyc wypowiedzenie bez okresu który mnie obowiązuje , ze względu na niewywiązywanie sie pracodawcy z obowiązku placenia pensji i złozyc wypowiedzenie natychmiastowe ? 

Jeżdżę na autobusach Gdansk - Hamburg . Jestem z Gdańska , firma znajduje się w Rybnie , a włascicielka mieszka w Hamburgu. Czy mogę wysłać wypowiedzenie drogą elektroniczną , pocztą czy muszę dostarczyc osobiście ?proszę o pomoc jak mam wypowiedzieć umowę ??

#2 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 19 marzec 2018 - 16:12

Rozwiąż umowe o pracę bez wypowiedzenia z winy pracodawcy na podstawie art. 55 § 1¹ możesz wysłać pocztą

#3 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 19 marzec 2018 - 16:14

Możesz złożyć droga elektroniczną pod warunkiem opieczętowania takiego oświadczenia bezpiecznym elektronicznym podpisem, czyli takim, który posiada potwierdzenie ważnego kwalifikowanego certyfikatu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych