Skocz do zawartości

Koszty uzyskania przychodów PIT

PIT-37

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Leon

Guest_Leon
  • Goście

Napisano 18 marzec 2018 - 15:00

Witam.

Przy wypełnianiu PIT-37 (korzystam z kreatora) mam dylemat przy oznaczeniu kosztów uzyskania przychodów (pole 28).

Za rok 2017 posiadam dwa PITy-11 od dwóch różnych pracodawców. W pierwszym jestem zatrudniony na pełen etat a w drugim na 1/4 etatu. Prace wykonywałem w tym samym okresie czasu (nakładały się na siebie). Pracodawca nr.1 nie wiedział że jestem zatrudniony u pracodawcy nr.2 i odwrotnie.

W pitach od pracodawców w polu nr. 28 koszty uzyskania dochodów jest zaznaczona krateczka nr. 1 czyli z jednego stosunku pracy.

Moje pytanie brzmi czy Ja przy wypełnianiu PIT - 37 mam zaznaczyć również kratkę 1 czy może 2 z więcej niż jednego stosunku pracy.

Pozdrawiam.

#2 mlynag

mlynag

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 20 marzec 2018 - 14:22

szczerze powiem, że nie bardzo wiem, gdzie w PIT-37 zaznaczyć opcję, czy chodzi o 1 stosunek pracy, czy też więcej. Co prawda nie mam formularza przed sobą, ale wydaje mi się, że jedyne rubryki z opcjami to te dot sposobu rozliczenia, celu złożenia, a potem z części K i L, jeśli jest co wpisywać. a pracodawcy tak wpisali najpewniej dlatego, że chodzi tylko o koszty uzyskania ze stosunku pracy, który łączył Cię z nimi.

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11961 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 20 marzec 2018 - 22:48

"Ja przy wypełnianiu PIT - 37 mam zaznaczyć również kratkę 1 czy może 2 z więcej niż jednego stosunku pracy." 

"Prace wykonywałem w tym samym okresie czasu (nakładały się na siebie)." 

to ile miałeś stosunków pracy - dwa czy jeden ?

:wub:  

#4 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3424 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 21 marzec 2018 - 08:38

Witam.

Przy wypełnianiu PIT-37 (korzystam z kreatora) mam dylemat przy oznaczeniu kosztów uzyskania przychodów (pole 28).

Za rok 2017 posiadam dwa PITy-11 od dwóch różnych pracodawców. W pierwszym jestem zatrudniony na pełen etat a w drugim na 1/4 etatu. Prace wykonywałem w tym samym okresie czasu (nakładały się na siebie). Pracodawca nr.1 nie wiedział że jestem zatrudniony u pracodawcy nr.2 i odwrotnie.

W pitach od pracodawców w polu nr. 28 koszty uzyskania dochodów jest zaznaczona krateczka nr. 1 czyli z jednego stosunku pracy.

Moje pytanie brzmi czy Ja przy wypełnianiu PIT - 37 mam zaznaczyć również kratkę 1 czy może 2 z więcej niż jednego stosunku pracy.

Pozdrawiam.

W pIT 37 zaznaczasz 2 z więcej niż z jednego stosunku pracy stosując limit kup.

#5 radoslawt2

radoslawt2

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 marzec 2018 - 13:36

Witam.

Pozdrawiam.

Wydaje mi sie, ze jak wypelniasz kolejno PIT11 to zaznaczasz tam co masz na danym PIT'cie. Kreator pozwala Ci na dokładne zaznaczenie i wpisanie wszystkiego co masz w dokumencie. Reszta się generuje automatycznie z wypełnionych dokumentów. ps. Jakiego kreatora używasz?

#6 Guest_Leon

Guest_Leon
  • Goście

Napisano 23 marzec 2018 - 17:49

Kreator

www.e-pity.pl

Pytanie bardziej na logikę. Na każdym PIT-11 a mam ich dwa w polu D  mam zaznaczony pierwszy kwadracik czyli (z jednego stosunku pracy). Czyli normalnie wypełniając w kreatorze dodając te dwa pity mam zaznaczyć to samo, ale myśląc logicznie "stosunków pracy" było dwa bo przecież wykonywałem dwa rodzaje pracy a co za tym idzie więcej niż z jednego stosunku pracy. Dlatego wolałem się doradzić, i z tego co większość mi odpowiedziała mam zaznaczyć 2 kratkę przy wypełnianiu PIT - 37. 

Dziękuje. 

Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PIT-37

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych