Skocz do zawartości

Kiedy rozliczyc?

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_tom

Guest_tom
  • Goście

Napisano 18 marzec 2018 - 11:16

Witam,

jestem lekarzem i mam problem z rozliczaniem  usługi medcznej. Moja umowa jest skonstruowana tak, ze jeżeli koszt moich usług nie przekracza kwoty X to pieniądze wypłacone są w następnym miesiącu, a jeżeli przekroczą te wartość, to wypłacana jest kwota X, a nadwyżki z każdych kolejnych miesięcy płacone sa kwartalnie. Dostosowane jest to do wyplat pieniędzy z NFZ Do tej pory wystawiałem faktury miesięcznie, a na koniec kwartału fakturę z nadwyżkami, ale podobno jest to bledem. Jakie jest wasze zdanie?

Drugie pytanie, w innej firmie, punkty za wykonywane w styczniu procedury wyliczane sa dopiero pod koniec lutego, wiec mogę ja rozliczyć dopiero w fakturze za luty! Choc praca została wykonana w styczniu. Czy nie będę miał przez to konsekwencji podatkowych?

#2 mareker

mareker

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 18 marzec 2018 - 20:37

Podpinam sie do pytania.

#3 Guest_Ewelina

Guest_Ewelina
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2018 - 12:46

Faktura za usługi świadczone np. w styczniu powinna być wystawiona najpóźniej 15.02 z datą sprzedaży 31.01. Przychodem będzie w styczniu, wtedy kiedy były świadczone usługi, niezależnie od tego kiedy zostanie zapłacona.

#4 MaX68pw

MaX68pw

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 czerwiec 2018 - 10:28

Właśnie szukałem odpowiedzi na taki temat. Dziękuję za podpowiedź. Czyli jak świadczyłem usługę w czerwcu to muszę fakyurę wystawić najpóźniej do 15 lipca z datą na fakturze do 30 czerwca. Dobrze rozumiem?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy