Skocz do zawartości

Zdjęcie

Minimalna emerytura i renta w 2018 r.

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671164 postów

Napisano 17 marzec 2018 - 10:03

W dniu 1 marca 2018 r. nastąpiła waloryzacja rent i emerytur na skutek, której świadczenia te wzrosły o 2,98 %. Oznacza to, że najniższa emerytura wzrosła o 29,80 zł i wynosi 1029,80 zł brutto, natomiast renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy wzrosła do kwoty 772,35 zł; brutto. To największy od 5 lat wzrost wysokości rent i emerytur.

Powrót do artykułu: Minimalna emerytura i renta w 2018 r.

#2 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 17 marzec 2018 - 10:03

chory kraj!!! władza oderwana od ludu, który ich wybiera. Ministrowie zarabiają z nagrodami, premiami dziesiątki tysięcy i krzyczą, że im mało, a zwykły człowiek który płaci zus, uczciwie zarabiał, ciężko pracował ma grosze, nie starcza mu na przeżycie.. Czym się nasz kraj różni od Rosji, Afryki (nie wszyskich krajów, bo niektóre są bardzo bogate)??? Tym, że u nas to perfumowane g...

#3 Guest_albaker

Guest_albaker
  • Goście

Napisano 22 marzec 2018 - 01:12

Mój mąż i ja mieliśmy bardzo zły kredyt, kiedy znaleźliśmy się w gronie prawników finansowych, do jakiego stopnia złożyliśmy wniosek o ogłoszenie bankructwa, mieliśmy niewiele lub nie mieliśmy pieniędzy, aby wysłać naszą córkę do emily do college'u, na które nie było nas stać. Kontrolujemy wypłaty pożyczki (pożyczki), które pomogły ludziom takim jak my, uzyskać zmiany w hipotece. Każda firma, z którą się skontaktowaliśmy, żądała wcześniejszej opłaty w wysokości od 1000 do 2000 USD, na którą nie było nas stać. Ponieważ myśleliśmy, że nie mamy żadnej nadziei, że sprzedamy lub stracimy dom, zamykając go. Potem natknąłem się na lokalny magazyn, a okładka była Loan Bonding Corporation. Trzy główne kroki; 1. Składasz wniosek elektroniczny. E-mail: albakerloanfirm@gmail.com 2. Podaj prawidłowy sposób identyfikacji, czy Twój obywatel posiada dowód osobisty lub prawo jazdy oraz dane twojego konta bankowego. 3. Pożyczka jest przetwarzana, zatwierdzana i przekazywana. Długa historia została skrócona, pomogli uzyskać pożyczkę o stałym oprocentowaniu 4% i zmieniono ją przy pomocy zweryfikowanych płatności. Dali także swoim córkom pożyczkę studencką, aby dokończyć pełną wypłatę mojej uczelni. Pracowaliśmy z pożyczką Lassona, który ostrzegał nas przed postępem całego świata. zrobił całą papierkową robotę, telefony, itp. Zrobili to wszystko i otrzymaliśmy pożyczkę, którą akceptujemy. Kiedy zgadzam się na warunki pożyczki, a ja przekazałem dane dotyczące mojego banku, zapłaciłem za te usługi przystępną cenę. Nie bylibyśmy w stanie uczynić go tak prostym i niedrogim, jak to było przez proces transformacji z naszą wiedzą. Nie miałem czasu, by ci podziękować, więc DZIĘKUJĘ! Nie mogłem poprosić lepszego zespołu. Jestem na bieżąco z refinansowaniem. Najlepsze dla ciebie, przeniesienie kredytu hipotecznego Jeśli masz problem taki jak my, skontaktuj się z korporacją udzielającą pożyczki. Mogą pracować. Z poważaniem, Tymoteusz i Maria Adoptowany 21 listopada 2018 r. W Columbus, GA

#4 Guest_Maja

Guest_Maja
  • Goście

Napisano 23 marzec 2018 - 20:33

Czy po 28 latach pracy w tym 21 lat 4 miesiace l14 dni. emeratura 903 zl to uczciwe wyliczenie czy cos tu niegra

#5 Guest_Halina

Guest_Halina
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2018 - 07:08

NAJNIŻSZA EMERYTURA W POLSCE WYNOSI NIESPEŁNA 420 złotych bez sześciu groszy.Po ponad 20 latach pracy taką emeryturę otrzymuję z ZUS. Nie wystarcza mi na chleb i lekarstwa!

#6 Guest_Halina

Guest_Halina
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2018 - 07:13

NAJNIŻSZA EMERYTURA W POLSCE WYNOSI NIESPEŁNA 420 złotych bez sześciu groszy.Po ponad 20 latach pracy taką emeryturę otrzymuję z ZUS. Nie wystarcza mi na chleb i lekarstwa!

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2018 - 10:39

Czy po 28 latach pracy w tym 21 lat 4 miesiace l14 dni. emeratura 903 zl to uczciwe wyliczenie czy cos tu niegra

Emeryturę wylicza się nie na podstawie uczciwości, a na podstawie składek, które wpłynęły do ZUS w okresie całej Twojej pracy.Nie znamy ich wysokości, więc nie powiemy, czy gra, czy nie gra.

#8 Guest_emerytka

Guest_emerytka
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2018 - 10:42

Trudno odnieść się do Twojej wypowiedzi, jeśli nie znamy realiów Twojego życia i Twojej pracy. Chciałoby się zapytać, dlaczego tylko 20 lat pracy? Ja ciężko chorująca przepracowałam 35 lat, bo wiedziałam, że w przyszłości mogę liczyć wyłącznie na siebie.

#9 Guest_KROPKA

Guest_KROPKA
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2018 - 13:14

Na podstawie uczciwości ?? ty kretynie . A co tu ma grać . Nowa forma faszyzmu . Doszukiwać się sensu ?? 20 lat pracy 420zł . Powiem tak zabrali ci pieniądze na fury,wille , dalekie loty w egzotyczne kraje . A ty się dziwisz ?? Jest jesze jedno . Jak zabiorą ci pieniądze to trzeba jeszcze takimi gardzić .taka jest ich filozofia ,,myślenia,, KROPKA

#10 Guest_Alterego

Guest_Alterego
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2018 - 07:51

Ludzie to jest PARANOJA trzeba udowodnić że się przepracowało 25 lat żeby dostać rente socjalną ---Państwową 1000 zł Brutto, to JEST CHORE, w KANADZIE nie trzeba mieć przepracowanych 25 lat żeby dostać rente socjalną od państwa 540 dolarów ---oczywiście to nie są pieniądze które pozwalają żyć godziwie ---ale przynajmniej człowiek ten nie będzie chodził po śmietnikach jak w Polsce, oczywiście kto przepracował 5 lat lub więcej lat w Kanadzie np te 20-25 lat dostanie pieniądze które mu pozwalają godziwie żyć ---bo na to pracował, w Polsce ludzie są skazywani na BIEDE, POLSKA do dziś nie chce wprowadzić EMERYTURY PAŃSTWOWEJ-SOCJALNEJ nie mylić z najniższą emeryturą, np ktoś ma staż pracy 13 lat i popracuje np 5 lat jeszcze i dostanie w wieku 65 lat ----200-300 zł od państwa, śmiech na sali, w tym kraju nie opłaca się pracować--lepiej żyć z zasiłków z MOPSU poważnie i ''ciulać'' ten rząd ....LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ ---ani SLD, ani PO, ani PiS nic nie robią żeby podnieść standard życia ludziom uczciwie pracującym ,a ludziom ktorzy sobie nie radzą w życiu---nie z ''nieróbstwa'' a z przyczyn choroby oferują marne 850 zł renty lub po przepracowaniu w zakładzie pracy chronionej i odejściu na emeryturę w wieku 60 - 65 lat marne 300 zł ---bo nie miał stażu 25 lat . W NIEMCZECH i niektórych państwach ZACHODNICH ---wystarczy przepracować TYLKO 5 LAT i nie trzeba mieć lat składkowych jak w POLSCE [jakieś tam 25 lat] i się dostaje od państwa emeryture państwową ----socjalną ---żeby żyć na starość-oczywiście to też nie będą jakieś SUPER PIENIĄDZE ----ale ten człowiek przynajmniej nie chodzi po śmietnikach jak w POLSCE ---oprócz tego dostaje GODZIWE wsparcie z pomocy socjalnej ---łącznie z umeblowaniem, płacą takiej osobie za prąd, czynsz [o ile nie jest cwaniakiem i alkoholikiem-takim nie dają tam pieniędzy do ręki], POLSKA to SOCJOPATYCZNY KRAJ ---bo część naszego społeczeństwa [nie wszyscy oczywiście] to ludzie 1.skrajnie egoistyczni 2.zawistni 3.mściwi 4.zazdrośni 5.nie zdolni do wspólnego działania--pomimo różnic, wystarczy popatrzyć na naszych polityków jak się żrą miedzy sobą nawet o pozycje ---władze To jest TRAGICZNY KRAJ DOŻYCIA, ci co wyemigrowali do AUSTRALII, KANADY, DE, Francji, Holandi, Szwecji itp, dobrze zrobili ---bo jeżeli tam mają LEGALNĄ PRACĘ są za nią docenieni, nawet w CZECHACH jest już lepiej . Oczywiście nie ma państw DOSKONAŁYCH ---wszędzie są jakieś problemy, ale takiego złodziejstwa, chcamstwa jakie jest w Polsce [z krajów UE] to nie ma nigdzie w EUROPIE i jeszcze ta PODDAŃCZOSĆ kościołowi ----4 miliardy rocznie idzie rocznie na Kościół z ......budżetu państw, LUDZIE POLSKA TO CHORY, BARDZO CHORY KRAJ . Gdyby mi zdrowie pozwoliło i byłbym o wiele młodszy też bym na stałe WYEMIGROWAŁ z tej BANANOWEJ REPUBLIKI POLSKIE . Nawet bym zmienił OBYWATELSTWO i bym uznał że urodziłem się polakiem ''przez pomyłkę'' . A politycy coś bredzą żeby być PATRYJOTĄ, ha ha ha ci ludzie są CHORZY ----tam jest OJCZYZNA gdzie GODZIWY CHLEB i GODNE TRAKTOWANIE CZŁOWIEKA to taki kraj można ''kochać'' a POLSKA ....eee szkoda gadać ----w połowie CHORY KRAJ ---bo ludzie tu są CHORZY ----Mentalność jest zepsuta polaków [aczkolwiek części społeczeństwa--jakieś 30-40%] . To tyle w temacie

#11 Guest_Halina

Guest_Halina
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2018 - 04:36

Hura...Po napisaniu kilku odwołań od decyzji po siedmiu miesiącach otrzymałam nową decyzję podnoszącą mi emeryturę z 420 złotych do 1000 złotych z groszami. Nareszcie kupię sobie chleba i będzie mnie stać na to ,żeby posmarować sobie chleb margaryną.

#12 Guest_Halina

Guest_Halina
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2018 - 04:41

Hura...Po napisaniu kilku odwołań od decyzji po siedmiu miesiącach otrzymałam nową decyzję podnoszącą mi emeryturę z 420 złotych do 1000 złotych z groszami. Nareszcie kupię sobie chleba i będzie mnie stać na to ,żeby posmarować sobie chleb margaryną.

Oczywiście 1000 złotych brutto bo zabiorą przecież podatek.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy