Skocz do zawartości

Zwolnienie lekarskie a druga praca

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Patt

Guest_Patt
  • Goście

Napisano 16 marzec 2018 - 22:07

Witam, mam takie pytanie. Jestem na wypowiedzeniu do końca marca w firmie X (umowa o pracę na cały etat), od kwietnia rozpoczynam pracę w nowej firmie, aczkolwiek umówiłam się na szkolenia w marcu w moje dni wolne od pracy w firmie X, na czas szkolenia spiszemy umowę zlecenie.

Moje pytanie brzmi czy mogę iść na zwolnienie lekarskie w firmie X i w tym czasie 2 dni w tyg być na szkoleniu w nowej firmie? 

Z tego co się orientuję na umowie zlecenie nie jest wymagane ubezpieczenie chorobowe, także i tak nie przysługiwałoby mi L4.

Jest ktoś w stanie powiedzieć mi jak to wygląda? Pozdrawiam.

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12238 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 16 marzec 2018 - 23:00

Wg mnie będąc na zwolnieniu w pierwszym miejscu pracy nie możesz brać udziału w takim szkoleniu, a tym bardziej mieć w innej firmie umowy zlecenia. 

#3 Guest_Patt

Guest_Patt
  • Goście

Napisano 17 marzec 2018 - 08:28

Kolezanka umowe zlecenie podpisuje nie bedac na zwolnieniu lekarskim. W ostatnim tygodniu marca chcialabym isc zeby niepracowac juz w firmie X, i wtedy w 2 dni ktore powinnam miec wolne gdybym nie byla na zwolnieniu isc na szkolenie do drugiej firmy.

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17442 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 17 marzec 2018 - 12:41

Na zwolnieniu lekarskim żadnej pracy nie możesz wykonywać, w szkoleniu też uczestniczyć ci nie wolno.

#5 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12238 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 17 marzec 2018 - 16:42

"Moje pytanie brzmi czy mogę iść na zwolnienie lekarskie w firmie X i w tym czasie 2 dni w tyg być na szkoleniu w nowej firmie? "  - zadałaś takie pytanie i ja ci na nie odpowiedziałam .

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych