Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowe umowy o pracę - koniec zatrudniania na umowę zlecenie

wróć do serwisu Kadry 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515941 postów

Napisano 16 marzec 2018 - 11:45

Komisja Kodyfikacyjna zaproponowała stosowanie kilku rodzajów umów o pracę, m.in. umowę o pracę dorywczą czy umowę o pracę tzw. nieetatową. Tym samym zatrudnianie na umowę zlecenie ma zostać ograniczone. Zaznaczono, że propozycje komisji nie są projektami ustaw.

Powrót do artykułu: Nowe umowy o pracę - koniec zatrudniania na umowę zlecenie

#2 Guest_gigol

Guest_gigol
  • Goście

Napisano 16 marzec 2018 - 11:45

co za debile 18 mies brali kase a nic nie wymyslili..banda kretynow nie majacych zadnego pojecia o buznesie..zabrac im kase z odsetkami za te 18 mies siedzenia...

#3 Guest_Bb

Guest_Bb
  • Goście

Napisano 17 marzec 2018 - 09:26

A jakie umowy będą się liczyć do stażu pracy i emerytury. To jest ważne. Wiele umów zlecenia liczą się po odprowadzaniu składek że średniej krajowej. Ci zaś namieszać mysza

#4 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 17 marzec 2018 - 12:30

Co za banda! jaki mają interes żeby nie można było pracować na umowę zlecenie? Zwłaszcza jak ktoś sobie dorabia mając etat. Gdy ktoś pracuje tylko na użytkownik to można jeszcze tłumaczyć się dobrem pracownika ale żeby ograniczać możliwość dodatkowego zarobku? Nie płacą mi tyle ile im. To jest ograniczenie praw człowieka.

#5 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 17 marzec 2018 - 13:18

Umowy śmieciowe wogule nie były potrzebne ,

#6 Guest_Tomi

Guest_Tomi
  • Goście

Napisano 17 marzec 2018 - 14:08

Popieram pracę komisji :)

#7 Guest_Ada

Guest_Ada
  • Goście

Napisano 19 marzec 2018 - 09:50

Po co te zmiany? Po co psuć coś co jest dobre?

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 marzec 2018 - 10:57

Czyli zarabiając 2500 brutto nie mogę dorobić dodatkowo po pracy na umowie zlecenie (bo kto założy działalność gospodarczą by dorobić 300 zł w miesiącu) , zaś specjaliści którzy zarabiają minimum 5 średnich krajowych mogą sobie dorabiać jakby nigdy nic. Czyli BOGATY może mieć umowę zlecenie , zaś temu BIEDNEMU zabrać możliwość dorobienia sobie 300 zł dodatkowo, SKANDAL !!! Wszyscy pracownicy są tymi zmianami oburzeni. Nie chce nam się w głowie pomieścić, że PIS wogóle myśli o takich rozwiązaniach. Jeżeli to faktycznie wejdzie w życie to będziemy wiedzieli jak im podziękować przy następnych wyborach :( Z jednej strony dają 500+, z drugiej zabierają.Wystarczyłoby wprowadzić zmianę, aby od wszystkich umów zleceń i o dzieło były odprowadzane składki ZUS i to tyle w tym temacie. Wymyśliłem to przed chwilą. Nie musiałem nad tym siedzieć 1,5 roku za ciężkie pieniądze i wywracać Kodeks Pracy do góry nogami. Nie podoba mi się również ingerencja w mój urlop wypoczynkowy. To moja sprawa czy ja sobie na urlopie leżę czy w tym czasie chcę sobie dorobić do tych marnych pieniędzy z wypłaty. Nikt mnie nie będzie uszczęśliwiał na siłę. Jestem WOLNYM człowiekiem a nie waszym pionkiem na szachownicy. Pracuję 30 lat i od 8 lat nie dostałem grama podwyżki. Podnieście mi lepiej wynagrodzenie na 5.000 zł to wtedy będę leżał na plaży i śmiał się z Waszych fantastycznych pomysłów, oczywiście przy piwku bo na trzeźwo to trudno ogarnąć !!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy