Skocz do zawartości

Zwolnienie pracownika za złe zachowanie, nieprzestrzeganie czasu pracy

oszustwo rejestrator czasu zwolnienie umowa o pracę złe zachowanie pracownik

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Nikola

Guest_Nikola
  • Goście

Napisano 16 marzec 2018 - 09:14

Witam,
Od pewnego czasu mamy problem z pracownikiem, który ma umowę o pracę na czas nieokreślony.
Kilka dni temu samowolnie opuścił zakład pracy godzinę szybciej, bo jak stwierdził ,,musi jechać kupić buty robocze''. Nie otrzymał zgody na wyjście od brygadzisty, mimo to wyszedł z pracy. Otrzymał za to naganę. Jednak jak się później okazało na liście obecności zaznaczył, że pracował prawidłowo do godziny 14. Mało tego, w czytniku z rejestratorem czasu jego karta było odbita o godz. 14 - przekazał swoją kartę, aby ktoś się za niego odbił. Następnego dnia brygadzista widział jak spóźnił się 15min do pracy, mimo to na czytniku był odbity prawidłowo o 6:00 - rano również się ktoś za niego odbił. Oprócz tych oszustw, w dniu dzisiejszym pracownik został przeze mnie zauważony, gdy stał z kolegą i zamiast wykonywać swoje zadania rozmawiali i śmiali się przez dłuższy czas. Owy pracownik wyśmiał mnie, gdy zwróciłam mu uwagę, aby zajęli się pracą. Dodam jeszcze, że dany pracownik chwalił się na hali, że nic mu po tej naganie, gdyż ona nic nie zmieni, a firma go i tak nie zwolni.

I teraz moje pytanie, czy możemy go zwolnić za takie czyny? Jeżeli tak, jakie argumenty podać, aby było to zgodne z prawem? Albo nałożyć na pracownika 3 nagany z każdego dnia i wtedy dać wypowiedzenie?
A może jakaś kara pieniężna? Proszę o pomoc!

#2 Guest_Bogdan

Guest_Bogdan
  • Goście

Napisano 16 marzec 2018 - 10:01

Chyba bardziej chcesz go zwolnić, niż masz za co!

Chcesz go zwolnić za to, że się śmiał i rozmawiał? a co to niewolnictwo, że już śmiać się w pracy nie wolno? zaraz za spojrzenie będziesz zwalniać.

Odbita karta nie świadczy że wychodził nie o tej godzinie czy się spóźniał, a to będzie dowodem w razie sporu sądowego.

To że ktoś mówi, że go widział czy spóźnionego czy wychodzącego to tylko PLOTKA, rozumiesz?

Urażona duma babska???

Żeby zwolnić pracownika na umowie o pracę zawartą na czas nieokreślony musisz mieć dowody, konkretne, namacalne i prawdziwe, rzeczywiste.

A "złe zachowanie" moja panno to jakiś slogan, bo co to niby jest? Że się śmiał i rozmawiał? On ci powie, że jak nogę na nogę zakładasz to też złe zachowanie

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 marzec 2018 - 10:02

"ktoś za niego odbił"? a udowodnij to!

tobie odbija

#4 Baklazanka

Baklazanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 371 postów

Napisano 25 grudzień 2018 - 22:49

Jeżeli zastanawiamy się czy zostaliśmy niesłusznie zwolnieni to warto poradzić się prawnika - http://kancelaria-gi...aq-prawo-pracy/

Pracodawcy często naginają prawo, a pracownicy nie zdają sobie z tego sprawy i się podporządkowują. Trzeba doochodzić swoich racji. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: oszustwo, rejestrator czasu, zwolnienie, umowa o pracę, złe zachowanie, pracownik

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych