Skocz do zawartości

Zdjęcie

Od 2018 r. będzie możliwe umorzenie odsetek od kredytów "starego portfela"

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102449 postów

Napisano 15 marzec 2018 - 09:07

Od początku 2018 r. będzie możliwe całkowite umorzenie odsetek od kredytów mieszkaniowych "starego portfela", czyli wziętych w okresie transformacji gospodarczej.

Powrót do artykułu: Od 2018 r. będzie możliwe umorzenie odsetek od kredytów "starego portfela"

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 marzec 2018 - 09:07

No i co nic w tym temacie się nie ruszyło. Miało być do końca lutego 2018 roku umorzone odsetki od kredytu i lokatorzy umawiani z notariuszami. i nastała CISZA!!!!! proszę pomóżcie bo jak media się tym nie zainteresują to znowu nas udu..pią. POMOCY!!! Pozdrawiam

#3 Guest_alina

Guest_alina
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2018 - 16:18

A co mają powiedzieć osoby, które spłaciły kredyt, a właściwie odsetki przedterminowo? Mam teraz kolejne zadłużenie, bo w roku 2015 skorzystałam z możliwości jaką dało mi Państwo i w zamian za umorzenie wpłaciłam do spółdzielni ponad 23 tys. złotych? Odliczając raty kredytu, które płaciłabym do końca 2017r. jestem stratna na ponad 16 tys. złotych. Spłacam teraz pożyczkę mieszkaniową, którą zaciągnęłam w pracy właśnie na ten cel. Spłacałam systematycznie kredyt wg normatywu i nawet posłanka Pani Masłowska (korespondencja e-mail) nie potrafiła mi doradzić w 2015r., czy decydować się na taki krok, czy też czekać do końca 2017r., bo w tym kraju nie ma nic pewnego.

No cóż, zostałam dotkliwie ukarana.

#4 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 20 maj 2018 - 09:11

Splacilam caly kredyt starego portfela w 2016, teraz w 2018 wystapilam o przeniesienie praw wlasnosci, a Spoldzielnia zarzadala ode mnie 15 tysiecy rzekomo naleznej nominalnej kwoty umorzenia kredytu. Nie wiem, czy maja racje?

Poniewaz my splacalismy kredyt w warunkach gospodarki rynkowej, wg normatywu. Ponadto w ustawie z 1995r w &10 mowa jest ,ze Spoldzielnia nie ma prawa zadac zwrotu umorzonej czesci kapitalu nominalnego kredytu,umorzonej przy rozliczaniu budowy.
Jak wiec jest? Spoldzielnia zada slusznie zwrotu tej umorzonej nominalnej kwoty kredytu slusznie czhy nie?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych